Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ducibb babák később tanulnak...

A ducibb babák később tanulnak meg forogni, felüli, jarni?

Figyelt kérdés
Allitolag azert nem tud meg az 5 hosom semmit ( az ülést es a jatast nem is varom el) mert jo húsban van. 7800 gr. 74 -es body-kat hord es fix rá.
2017. márc. 10. 08:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

Három gyermekem van, mindnél más a mozgáskezdet, sőt hónapos különbségek vannak. Mind anyatejes volt 6 hónapos koráig, és mind "ducibb" volt, ameddig nem mászott.


A fiam 4 hónaposan még nem tudott semmit, 5-6 hónaposan indult meg minden nála, rohamosan egymás után egyik-másik fordulás, kúszás, ülés, minden. 11 hónaposan már járt.

A lányom mindent papírforma szerint csinált, kivétel a járás, azt 13-14 hónaposan.


A legkisebb 5 hónapos lesz holnap, 6,5-7kg között van, ő is anyatejes. Hurkás a lába, a csuklójánál is látszik, hogy igazi "husis" baba. Ő már átfordul hasról hátra (2-3 hete), és a héten már hátról hasra is sikerült neki.


Tehát egyénenként változó, hogy mikor mit csinál, ne aggódj. Ha a doki és a védőnő nem mondott semmit, akkor ne csinálj ebből problémát.

2017. márc. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem is három gyerekem van, 9-10 kg körül voltak 5-6 hós korukban (mindegyikőjük 4 kg feletti súllyal született), ettől függetlenül mindent időben csináltak, egyáltalán nem tapasztaltam, hogy lustábbak lettek volna a súlyuk miatt. Járni a két idősebb gyerekem 11 hósan kezdett, a legkisebb még csak 9.5 hós, így róla még nem tudok nyilatkozni. Ő 4-5 hónaposan kezdett forogni mindkét irányban, most már mászik, felül, feláll,és mostanában látom néha lépegetni a kanapéba kapaszkodva. A környezetemben tapasztaltak alapján vannak "lustább" és mozgékonyabb babák, de nem a súlyuk alapján dőlt el melyikük milyen.
2017. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiaim három hónaposan 7 kg körül mozogtak. Mind a kettő nagy babának számított. 10 hónaposan mind a kettő kapaszkodás nélkül járt. (nem erőltettem náluk a járást, nem is vezetgettem őket). Nem voltak semmivel sem lemaradva.
2017. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam is jó husis de ez sose gátolta a mozgásban. 6 hónaposan kezdett kúszni, akkor volt 71 centi és 8 kg. 11 hónaposan 80 cm és 11 kg, akkor kezdett járni. Átfordulásnál 4 ill 5 hónapos volt.

Most meg másfél évesen a sok szaladástól alig hízik. Ha nem lenne ilyen jó húsban, aggódnék is.

Azt hiszem 78 cm és 7,7 kg volt 5 hósan.

2017. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%
Előfordulhat, igen. Menjetek szakorvoshoz.
2017. márc. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mivel menjen szakorvoshoz? Semmivel nincs elmaradva.
2017. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen, mert nehezebb. De ha megtanul, sokat fog fogyni. Abszolut nem kover! Maximum jo husban van. 74es merethez 7800g az tokeletesen rendben van!
2017. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7700 gramm és 70 cm volt 5 hónaposan (3700 grammal és 57 cm-rel született). Egyáltalán nem volt soha duci, szép formás baba születése óta. Emellett 4 hósan oda-vissza forgott, 5 és fél hós kora óta mászik, 6 hósan állt fel először, 6 és fél hósan már stabilan ült. Mindent korán csinált...

Most 9 hós, 9100 gramm és 76 cm. Viszont egy hónap alatt most már csak 10 dekákat hízik, mert annyit mozog, hogy kvázi megállt benne. Szóval ne aggódj, nálatok is lelassul majd, ha már égeti a kalóriát :)

2017. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Jaaaj, átérzem az aggodalmad. Az én fiam 4 kg-mal született. Az első 4 hónapban havi 1 kg-kat hízott, anyatejes baba volt, és 6x evett csak egy nap, éjjel pedig aludt. Amikor evett, akkor ilyen 150 körüli mennyiségeket (doki kérésére parszor megmértem az evést). Elkezdtük a hozzataplálást, akkor kezdett kisebb ütemben hízni. Viszont így is 11 kg, és 11 hónapos. Azért írom így részletesen, mert bár 5 hónaposan elkezdett forogni, De! 8 hósan kezdett el kúszni, rá 2 hétre mászni. Addig kétségbe voltam esve, hogy amiért duci, elmarad. Aztan úgy tűnt nem fejlődik, mosz viszont egy hete felkapaszkodik nrgykézlabra a kiságyban, bár még nem all fel, csak térdepel, és próbál kiülni. Egyik nap mrg semmi nyoma az "új" mozgasnak, másik nap már csinálja. Teszem hozzá tisztában vagyok vele, hogy így is némiképp el van maradva, de így, hogy látom rajta, hogy pici lépésekben ugyan, de fejlődik, így annyira már nem aggódom. Jah, és az elmúlt 3 hónapban mar csak fél kg-ot hízott. Úgyhogy szerintem ne aggódj. 😊
2017. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia az elején riogató bunkokra ne hallgass, nem kövér a babad. Most legyen sovány meg mar az is baj ha eszik és gyarapodik? Nővérem babája csak anyatejes, 4 hosan majdnem 8 kiló... szerintem türelem, minden baba más és máshogy fejlődik is.
2017. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!