Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a férjemnek, én vagyok az önző? Mit csináljak, ha nem akarok két ovissal és újszülött ikrekkel költözni?

Figyelt kérdés

Májusban születnek meg az ikerlányaink, már van egy 6 éves és egy 3 és fél éves fiunk. Az új házunk nemrég lett kész (mi építettük), ősszel költöztünk be.

A férjem úgy dolgozik, hogy hétfőtől csütörtökig Pesten van (felsővezetői pozícióban), csütörtökön este ér haza. Ez eddig nem jelentett problémát, mert sok a segítségem a gyerekek mellett (akkor költöztünk haza Pestről, mikor megszületett a második gyerekünk). Viszont 4 gyerekkel nem akarok itthon maradni fél hetekre és ezt meg is beszéltük, mondta, hogy próbál új állást találni itt, a városban. Ez alapjáraton is könnyű, hiszen nem egy iskolázatlan emberről beszélünk és mindenhol ismer embereket. De bármi volt, az neki nem felelt meg, valami kifogást mindig talált.

És most kitalálta, hogy inkább én költözzek Pestre a gyerekekkel, így nem kell otthagynia az állását... Ezen kiborultam, több okból is, mire a férjem közölte, hogy önző vagyok, amiért nem tudok alkalmazkodni...

De könyörgöm, az ikrek és a fiúk mellett valószínűleg mindennapos segítségre lesz szükségem és itt laknak a szüleink (fiatalosak, jó formában vannak, imádják az unokáikat), idegenre nem bíznám őket, de van egy nyugdíjas néni, aki az én alsós tanárom volt és néha ő van a fiúkkal, megy értük az oviba, viszi őket ide-oda. Benne maximálisan megbízok, ők is szeretik és olyan nekünk, mint egy plusz nagymama. Központi részen lakunk, 5 perc sétára van az óvoda, általános iskola. Itt vannak a pékséges, boltok, éttermek.


Pesten teljesen egyedül lennék, semmi segítséggel és 4 gyerekkel. A fiúkkal szerencsénk volt, mert az első hetekben ettem és aludtak, később sem voltak sírós babák, mondhatni megúsztuk a kellemetlen részeket az első évben. De lehet, hogy a lányok az ellentéteik lesznek, két kétemberes babával pedig félek, hogy egyedül nem bírnék.


2017. márc. 15. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Ezt hamarabb kellett volna fel vetned. Igaza van a férjednek, amiért nem megy el máshová , olyan helyre ahol nem érzi jól magát. Meg nyilván nem is úgy keresne. Ha meg keveset keresne , az lenne a bajod. Azt tudni kellett volna előre hogy mit fogsz bírni, mi az amit nem.
2017. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem tartalak önzőnek. Szerintem a fiúk is megszokták már itt, kár lenne őket kiszakítani, Te sem akarsz menni, inkább a férjed az önző.
2017. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Miert vallaltok ennyi gyereket, ha csak mininum harom segitseggel megy az ellatasuk?

Ne masnak szulj, magatoknak...

2017. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Itt többet keresne.

Én mondtam, mielőtt belekezdtünk a 3. babaprojektbe, hogy csak akkor, ha teljesen hazajön, nem lesz ingázás Budapest és a házunk között. Elfogadta.

Azt pedig nem tudta senki előre, hogy ikreink lesznek, a családban eddig nem fordult elő.


A nagyszülőktől semmilyen segítséget nem várok el, ők maguk ajánlkoznak, jönnek folyamatosan.

2017. márc. 15. 12:27
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettőtöket meg lehet érteni. De a férjednek egyszerűbb lenne változtatni mivel lassan 4 gyermeked lesz és ott vannak a segítségeid is azért ez nem mindegy mindenképp a férjednek kéne 5 emberhez alkalmazkodni és nem 5 nek egyhez.
2017. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, ráadásul a nagyobb fiunk szeptemberben kezdi az első osztályt. Olyan iskolába megy, ahol az egyik elsős osztály az ovis nagycsoport lesz. Szóval nem kerül be új közösségbe, az egyik tanító az lesz, aki az óvoda utolsó évében velük volt. Nekünk pedig hatalmas szerencsénk van vele, több szülő is ezt mondta és egy nagyon elismert pedagógus, a gyerekek is imádják. És szerintem az alapok nagyon fontosak, főleg egy kisiskolásnál.

A kicsi is nehezen szokott be az óvodába, most jutottunk el oda, hogy már ott is alszik, nem hozzuk el ebéd után.


Plusz anyukám orvos, bármilyen vizsgálat kell, azonnal mehetünk és több gyerek mellett elég nagy könnyebbség, hogy nem kell fél napokat a váróban töltenünk, vagy azon gondolkozni, vajon elég lelkiismeretes-e az adott orvos.

2017. márc. 15. 12:40
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha igaz, amit írsz, hogy megbeszéltétek, hogy 3 gyerekkel nem lesz ingázás, akkor nem, nem vagy önző, ő viszont hazudott neked.

Szar helyzet, mert vagy engedsz és vele mész, és tök egyedül leszel segítség és barátok nélkül, vagy otthon maradsz 4 gyerekkel, ami felőröl és elváltok.

2017. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
De kérdező, a két nagy ovis, gondolom egész nap oviban vannak, mi az a dolog amit nem bírsz el egyedül két gyereknél? Hidd el, sokan nevelnek négy gyereket, és megoldják segítség nélkül, főleg hogy tulajdonképpen neked csak két gyereked lesz, mert a másik kettő otthon se lesz...
2017. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A kicsi gyakran beteg, szóval nála igazából úgy van, hogy 1 hetet oviban, aztán határozatlan ideig itthon. Nyáron nincs óvoda, csak ügyelet.

A nagy iskolás lesz, külön is szeretnék foglalkozni, tanulni vele majd, hogy jól teljesítsen. A kicsi nagyon anyás, közel 4 évesen is egy kicsit "matrica".

És mint írtam, fogalmam sincs, hogy milyen lesz a lányok mentalitása, személyisége. Az meg, hogy a fiúk "otthon sem lesznek" elég erős túlzás, mert ettől függetlenül reggel el kell majd vinnem őket óvodába, iskolába, délután mennem kell értük, utána velük is kell foglalkoznom. Azért ne viselkedjünk már úgy, mintha 14-16 évesek lennének...

Én elhiszem, hogy sokan bírják, de én nem szeretnék bekattanni a gyerekek között, vagy bezárkózni velük, mert semmire nem jut időm.

2017. márc. 15. 13:14
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Aztaaa! Hat, nehany valaszon dobtam egy hatast, az tuti :)

#1-es, normalis vagy? Mi az, h hamarabb kellet volna felvetnie? Mikor? Eskuvo elott? Vagy tan nem ikreket kene szulni? Latom, megvan benned a 0 tolerancia.

#8-as, latom, neked vagy nincs gyereked, vagy tuti nincs 2-nel tobb. Nekem is ikreim vannak, es csak 1 ikerpar, nincs tobb gyerekem. De ikrekkel nem ugyanolyan az elet, mint 2 kulonbozo koru gyerekkel, plane ha van meg masik ketto is rajtuk kivul. Nem tudom, hogy kepzeled, h itt osztod az eszt, h mas is boldogul 4 gyerekkel segitseg nelkul...Ez aztan a jo tanacs :D

Kerdezo, megertem a ferjedet annyiban, h ott a jo kis kenyelmes allasa, ahova bedolgozta magat es Pesten 4 napig megvna a maga kis szabadsaga. Mivel o is pasibol van - hiaba jo apa - eleg nehez feladni neki ezt a szuper kis eletmodot a jol fizeto allassal egyutt, ugyh total megertem, ha huzza a szajat. Abban viszont nincs igaza, h Te vagy az onzo, m o azt kivanja, h ahhoz, h o megmaradjon a kis kenyelmes eletenel, valtoztass Te es masik 4 gyerek, arrol nem is beszelve, h kepes elszakitani igy a nagyszuloktol a gyereket. Ha nem lenne nehez neki allast valtoztatni es mashol is megkapna azt a penzt, amit itt keres, akkor bizony o az onzo.

2017. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!