Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bíztok a piaci zöldségekben?

Bíztok a piaci zöldségekben?

Figyelt kérdés

Én nemigen bízom a kofák gyönyörűen kinéző terményeiben, amik köztudottan agyonvegyszerezett fóliásak. Ugyanezek vannak sajnos a zölségesnél és a hiper-,szupermarketekben.

Én többek között ezért üvegeskaja-párti vagyok, Univeres ismerőseim nagyon szigorú előírásokról, komoly bevizsgálásokról meséltek a bébirészlegen. Amíg nem terem meg a nagyszülők kertjében egy csomó minden, addig én ritkán adok nem üvegeset. Januárben kezdtem hozzátáplálni, tél lévén nem a legideálisabb. Mindemellett sokkal változatosabban tudom így kajáltatni a gyerkőcöt.

Csak én vagyok ennyire üveges kaja párti vagy más is van így?

Ja gyümölcsből meg ugye csak alma van amit kiköp, a fagyasztottat nem eszi meg, csak a banánt szereti, tehát többnyire gyümölcsből is marad az üveges.


2010. máj. 11. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi még nem kezdtük el a hozzátáplálást, de azt tervezem, hogy először bio gyümölcsöt, zöldséget fogok venni. A Sparban alma mindig van, de mást is árulnak, ami bio. Persze drágább, de egy babának még nem kell nagy mennyiséget venni.

Nincs biopiac a közeletekben? Én abban azért megbíznék, mi oda is fogunk járni. (Ugyanúgy, ahogy az Univernél is ellenőriznek, úgy a biotermelőket is vizsgálják.) Az újpesti biopiac van a közelünkben, persze Pesten könnyebb, attól is függ, hol laksz.

Az tuti, hogy eleinte nem fogok a hagyományos piacról venni neki semmit. Gondolkodom a bio bébiételeken is, a Babylove-ról hallottam - úgy tudom, Rossmannban, DM-ben van.

2010. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem fenntartható a "csak üveges kaja" és bio zöldség gyümölcs. Szerintem. Amúgy manapság mi az ami "egészséges". Minden vegyszer kezelt, hő kezelt, tartósított, permetezett, stb. Nem tudod szegény gyereket megvédeni mindentől egy életen át. És az üveges kajában tuti nincs annyi vitamin és tápanyag mit a friss ben
2010. máj. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem egy életen át, csak amíg csecsemő és amíg nincs saját.

Egyébként mi a friss? Amit a piacon veszeünk és jól néz ki mert szép piros vagy majd kicsattan mert felfújták?

2010. máj. 11. 16:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg kíváncsi vagyok, hogy aki megveszi ezeket az nyugodt szívvel adja a gyerekének? Tud valamit amit én nem? Ezt nem provokatív kérdésnek szánom, csak amíg alig van foga, még nem ehet mindent, nincs házi zöldség, gyümölcs vagy öreg nénike a piacon és félve adok nem üvegeset és inkább a ruházkodáson spórolok.
2010. máj. 11. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Szivesebben főzöm meg a főziket neki. A gyümiket javarészt baby üveges. A főzik javarészében mindenfajta egyéb dolog van, ezért nem veszem meg. Pl: egy Univeres paradicsomos krumpli:víz, paradicsomsűrítmény(15%), almalé(almasűrítményből)burgonyapehely(4%), burgonya(3%),napraforgóolaj, rizskeményírő, paszternák. Pufff neki! Hol van a paradicsom? Hol van a krumpli? Amit én csinálok az 100% paradicsom és 100% krumpli.
2010. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A paradicsom az más, van házilag eltett sűrű paradicsomlevünk, te is abból csinálod? Még nem próbáltam, de jó ötlet.

És a többit?

2010. máj. 11. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
én is üvegeset adtam. ne aggódj ezen. majd amikor már megterem a kertben, akkor adod azt.
2010. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!