Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire bíztok meg a zöldsége...

Mennyire bíztok meg a zöldségekben, gyümölcsökben, bébiételekben?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nekem állandóan az az érzésem, hogy hiába veszek "friss" zöldséget vagy gyümölcsöt a piacon, az nem friss, nem tartalmazza azokat a vitaminokat amit kéne, biztosan üvegházi, mű és hasonlók. És ugyan ezt gondolom a bébiételekről is. Hiába van rájuk írva, hogy bio, meg cukor és egyéb mentes, c vitaminnal, csak az ugrik be a fejembe, hogy hazugság, úgysincs benne semmi egészséges.

Tudom ez beteges, vagy van más is így ezzel?


2010. jan. 4. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
hát tényleg beteges:))) de nem akarlak megsérteni. a piacon vegyél őstermelőktől, v öreg néniktől, bácsiktól. ők tuti nem vetik be a génmanipulációt. az üvegesekkel sincs gáz, a fiam 1 éves koráig azt ette és 2 napig volt taknyos a majdnem 20 hónap alatt. szóval van ezekben vitamin is rendesen:)
2010. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, nézd! Amit Magyarországon forgalmaznak, és itthon terem, az biztosan üvegházi, mivel itthon tél van.Ilyenkor jól meg is szórják érlelővel a zöldségeket, amit meg délebbről hoznak, az tele van gombaölővel, hogy a szállítás során ne penészedjen meg. (van zöldséges a családban, az ő tanácsára eszi a babám a saját magam által elrakott zöldségeimet. Ő még a saját árúját sem ajánlja babának...)Inkább az üveges, azt ellenörzik...
2010. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, talán az üvegest tényleg leellenőrzik, bár ha belegondolok, hogy milyen nagy reklámmal mérgeket is árulnak, Pl. Coca-cola vagy pepsi. De azért bízom benne, hogy ha már ráírják bio, akkor azt nem tehetik csak úgy, le is van ellenőrzive.

De! igazából szinte teljesen mindegy, mert ha felnő, akkor sem fog másfajta ételt kapni valószínűleg, sőt! Meg hát valamit csak muszáj enni, nem kaphat mindig tejet, és ha csak nincs saját kerted és ott saját kezűleg termelt zöldségek, gyümölcsök, akkor meg aggódhatsz még jó sokáig. Én nem feltétlen bízok meg az öreg bácsikákban és nénikékben sem. A fene tudja, ők is mivel kezelték a növényeket.

2010. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, adok a gyereknek a piacról vett zöldséget, gyümölcsöt, ahogy üveges babakaját is. Mi is esszük. Csupán a kétely van meg bennem, amikor úgy eszem pl. a kivit vagy narancsot, hogy az húúú de egészséges.....
2010. jan. 4. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!