Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj az, hogy a 4 hónapos...

Baj az, hogy a 4 hónapos kislányom nem fordul át (se hasról hátra se fordítva)? Túl kicsi vagy mikortól fordulnak át a babák? Mennyi ideig hagyjam hason 1 nap? Szopizás után mennyi idővel lehet forgatni, hogy ne bukjon sokat?

Figyelt kérdés

Hasra téve elvan 5 percig aztán nyűgölődik és néha sír,hogy elfárad! Szoktam forgatni azt nagyon élvezi és ha az oldalára fordítom akkor néha kepeszt és ettől sokat bukik.:(

Köszi a válaszokat!

4 hónapos kislány anyukája


2008. okt. 12. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 hónapos és most sikerül neki időnként a hátáról a hasára fordulni de visszafelé még nem megy. Szerintem a babád nincs lemaradva, minden nap tedd többször egy kis időre hasra és akkor szépen erősödik a nyaki és a hátizma, meg majd a karjai ha már kinyomja magát. ha elfárad akkor ne erőltesd akkor dajkáld meg egy kicsit. A legtöbb baba a forgást valamikor a 6-8 hónap között tudja megcsinálni mindkét irányba, persze ettől vannak korábbi ügyesebb babák, és kicsit lustább később mocorgó babák is.


Boldog babázást kívánok!

2008. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az én fiam 20hetes,most fordult át hasra de szerintem csak azért mert velem alszik és sokat altatom az oldalán,gyakorlatilag csak ugy tud elaludni,ezért valószinű megszokta és sokat gyakorolt mire sikerült neki.de szerintem ne aggodj mert minden baba más.
2008. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ebből az átfordulásból ne csinálj problémát, majd ő tudja mikor érett rá!

Támaszd meg a hátát kicsit, talán jobban tetszik úgy neki oldaltfekve, nem fárad el hamar, abból a szemszögből érdekesebb a világ, és lehet úgy nem nyomja a pociját, nem fog visszabüfizni. Az én lurkóim se szerettek sokáig hason lenni, nehéz volt a tök!:-)

2008. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nem baj, az én fiam 6 hónapos, és ő se forgolódik még, inkább csak néha-néha felborul, és rengeteget bukik attól függetlenül, hogy hogy fekszik :-(.

Nekem anno azt javasolta a neurológus, hogy amennyit csak lehet, legyen hason, nem baj, ha eleinte kicsit nyűglődik a nagy melóban. Na meg mondjuk nekünk emelett sokat kellett tornázni is, és látod, ez se gyorsította meg a forgást, csak szépen megerősítette a hátát és a karját.


De ne aggódj, nem marad le semmiről :-)!

2008. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyerekorvosunk szerint legalább naponta 3x10 percet legyen hason. És olyan öthónapos korukra szoktak megfordulnia hasról hátra, de ez sem szabály azért, lehet előbb vagy később, nincs mit aggódnod az tuti. Szopizás után szerintem mindig próbáld meg lerakni aludni, és ha olyan húsz perc után is tök ébren van, akkor mehet bulizni a hasára. Próbáld meg kivenni a matracát az ágyából, és ted le a földre, az én kisfiam csak azon szeretett hason elég sokáig.
2008. okt. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!