Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos fiam egy ideje...

13 hónapos fiam egy ideje nagyon hisztis, és csak egyre rosszabbnak érzem. Mással is van így? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Eddig csak annyi votl, hogy ha valami nem tetszett neki, megfeszült és ordított, aztán egyből abbahagyta amikor pl vissza letettem a földre. De most már pelenkázni sme tudom. Amint lefektetném hanyatt, egyből el akar mászni, megfeszül és ordít. Ugye nem hagyom hogy elmásszon, mert úgy nem lehet pelenkázni, még jobban ordít, próbálkozik, rugdossa le a kezem a lábáról, van hogy 10 perc mire sikerül pelust cserélnem. De ha valmai olyat adok a kezébe, ami épp leköti 2 percre, akkor nincs gond. De néha semmi sem jó neki.

Most az előbb már úgy csinálta, hogy az ölembe vettem hogy úgy adjam rá a zoknit meg a nadrágot, de akkor is feszült és ordított. Mintha bántanám. PEdig eszemben sincs, sé soha nem csináltam vele semmit, max kicsit erősebben rászóltam.

Más babája is csinál ilyesmit, vagy elrontottam valamit? Vagy éeltkori sajátosság? Kinövi majd? Vagy mit tegyek, hogy egy kicsit "megneveljem"? Prbóáltam, hogy elmagyarázom neki szépen, hogy mit csinálunk, mi lezs utána, de egyáltalán nem érdkeli. PEdig tudom, hogy mindent megért, csak egyszer kell neki megmutatnom valamit, és már csinálja is, nagyon okos amúgy, de ez a pelenkázás-öltözés dolog ez nem tetszik neki.


2010. máj. 12. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

szia, életkori sajátosság bizony, előbb utóbb mindenkinál előjön. és légy nyugodt, lesz még rosszabb is. :)

szerintem annyit tehetsz, hogy midnen alkalommal szép nyugiban elmondod neki, hogy márpedig ezt muszáj...aztán majd szépen leszokik róla, de mindig lesznek dolgok, amiken verik magukat...csak mindig más. néha persze nehéz, ha az ember fáradt, rossz napja van, hogy ne kiabáljon vagy ne legyen indulatos, de alaphangon én is igyekszem türelmes lenni.

nálunk pl. egy ideje a pelenkázás szintén probléma.

mondom neki előre, hogy bekakált pl. és pontosan tudja hogy ilyenkor pelenkacsere....na most a füle botját se mozdítja, amikor meg odamegyek felelmelem, akkor feszíti magát, és görbül a szája....van egy plüssmacskája, amit kedvel, a Móric Macska, és azt szoktam újabban, hogy odadugom afenekkéhez, mintha megszagolná, és közben mondom, hogy fúúú, mi van itt, Móric azt mondja, ki kell cserélni a pelenkát, mert ez iszonyatos...satöbbi. :))

na ez tetszik neki, szerencsém van, mert amúgy ő egy nagyon jó humorú baba, könnyű megnevettetni. és olyankor már hagyja magát, sőt ő is szokta közben, hogy odatartja magának a macsekot, és közben szimathangot hallatt...ezen aztán jót mulatunk. :))

szóval én ilyenekkel próbálom a figyelmét elterelni, meg mókává változtatni a nemszeretm dolgokat, ha sikerül, persze nem mindig sikerül. de azért igyekszm, de tutira nem könnyű meló a gyereknevelés. nem is értem, miért nem ez a világ legjobban fizető munkája...nagy felelősség, nagy fáradság, semmi szabadság. :)))

2010. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17 hós az enyém, elfelejtettem írni.
2010. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!

Ez a macska-dolog nagyon aranyos:) Majd kipróbálok valami hasonlót, talán bejön.

Igaz, hogy pénzben nem a legjobban fizető, de tudsz ennél fontosabb dolgot? Mert én nem:)

Jó babázást!

2010. máj. 12. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!