Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is "versenyeztetik" a...

Nektek is "versenyeztetik" a gyerekeidet a rokonok ismerősök a sajátjukkal?

Figyelt kérdés

1 éves lesz a lányom. Rokon gyerekei kicsit több mint egy évvel idősebbek. Velük nem tartjuk a kapcsolatot, ám van egy másik rokon, akivel mindketten beszélünk, találkozunk (nem konkrétan velem, de én is ott szoktam néha lenni, mikor átjön). Nos, ez a rokon, ha jön, mindig kérdezi, hogy mit tud már az én lányom, és aztán elmondja, hogy a másik két gyerek mit tud. Ez még csak egy dolog ( bár nem értem mit akarnak több mint egy év különbséggel...), a másik, hogy melyik gyerek a szebb. Iszonyatosan idegesít, nem értem miért kell össze mérni a gyerekeket, mikor nem is egyidősek. A lányom szépen fejlődik, mindent időben, vagy előbb csinált, és gyönyörű baba ( nem csak az én szememben, olvadoznak érte idegenek is). Mivel az ő gyerekei ikrek, és elég merevek voltak, dévény tornára vitték őket, emiatt nem is értem, hogy gondolták ezt a hasonlítgatást?

Nem ők az egyetlen példa erre. Van más anyuka ismerősöm, akivel majdnem egyszerre szültünk, ő is mintha versenyezne velünk. Megkérdezi mit csinál a lányom, és ha tud olyat amit az övé nem, másnap csak azért keres, hogy elmondja hogy már az övé is tudja.. Vagy ha kibujt a lányom foga, akkor mindenféle okot kitalált, miért nem lehetséges ez.. WHAT? Miért hazudnék??

Bocsánat, kitört belőlem.. Ha van valaki akinek vannak ilyen kedves rokonai, vagy ismerősei, elmondaná, hogy kezeli ezt? Mert én csak egyszerűen jelzem, hogy értettem amit mondanak, de ezen megy a sértődés, hogy jaaaj csak mondtam..



2017. ápr. 6. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm mindig akkor ir nekem, ha valamit a lánya megtanult. Persze úgy indít, hogy mizu, aztán küldi a videot, hogy már felült, állt, jár... 4 hóval fiatalabb a lányomnál. Mindennel dicsekedett. Az ő lánya a mozgásban ügyesebb, az enyém meg nyugisabb, de okosabb.
2017. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van de nem szoktam vele foglalkozni. 14 hónapos a védőnő meg van elégedve vele mindent tud amit ennyi idősen kell.

Engedd el a füled mellett és örülj neki, hogy te nem vagy olyan buta mint azok akik versenyeztetik.

Én ilyen esetekben mindig azt szoktam mondani hogy a tudását mérve csak a védőnő véleménye érdekel a többi pedig nem. Akinek tetszik tetszik akinek nem az meg így járt.

2017. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, anyu! Ezt csak elviccelni lehet, szórakoztasd magad! :-) pl. Csókolom Marika néni, képzelje, múltkor találkoztam Ilonka nénivel! Eszméletlen jól néz ki! Jól tudom, idősebb, mint ön? Hmm, egy ránca sincs és olyan elegáns volt... :-D :-D :-D
2017. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen!!! Baratnőm 2 héttel előbb szült mint én.

Ő még nem is, de a férje állandóan " dicsekszik" a férjembek ( kollégák)h mit tud a lányuk. Kérdezgeti a férjemet nagy ámulattal h " még mindig nem mond szavakat" " még mindig nem alussza át az éjszakát?


Szegény férjem már inkább kerüli, mert baromi idegesítő.


2 hete küldött egy videót amin a lányuk a macskát simizi és mondogatja neki h " cica simi, cica simi" és odaírta h Na nálatok megindult már a szája?

Úgy méregbe gurultam......

Megvártam még a lányom kakil( az már bilibe megy) lefényképeztem hogy látszódjon a bili és elküldtem.

Aztán gondoljon belőle amit akar 😁

2017. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na, így kell et csinálni! :-D
2017. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar,mert ezerszer fejlettebb az atlagnal mozgasfejlodesben es szellemileg is. Egyfolytaban megkapom hogy "biztos fejlesztesre jartok", hogy "latszik hogy jol beidomitottad" meg az extra korai ulesre allasra hogy "tonkremennek az izuletei". Holott semmit,de semmit nem eroltettem nala, nem jartunk sem tornara, sem sehova, semmi fejleszto csoda-izet nem vettem neki. Mar csak nala idosebb gyerekek anyukaival tartom a kapcsolatot, ott legalabb nem kell magyarazkodni. Mar "buszkelkedni" nem is tudok senkinek mert dicsekvesnek veszik mert az o idosebb gyerekuk meg nem tart ott ahol az enyem. Szomoru. De ez meg csak a kezdet. Az ovoda, iskola is csak a versengesrol fog szolni. Undorito egy vilag lett...
2017. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez ismerős. Biztos hazudozok, hogy miket tud már..Nem látom értelmét, mert ha pl a gyerek ott van, és tisztán látszik, hogy még nem tud valamit, amiről én állítom, hogy tudja, azzal magamat is kellemetlen helyzetbe hozom, és a gyereknek sem jó.

Nálunk a beszéd az ami nagyon beindult, (10 hós) és ha kérdezik miket mond, ,és elmondom ( és nem ilyen bonyolult szavakra kell gondolni) hogy baba, mama, papa, apa, pipő (cipő) va (kutya) háp, stb.. senki nem hiszi el mig nem hallja a lányomtól, mintha ő lenne az első aki előbb kezd beszélni két éves koránál.. Csak azért mert a kedves rokon gyerekei két évesen annyit mondanak hogy apa és anya..

2017. ápr. 6. 16:15
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Miért baj, hogy érdeklődik a gyereked felől, hogy már mit tud? Ez inkább figyelmesség. Utána meg elmondja az övével mi van. Ez nem dicsekedés, hanem emberi kommunikáció. Azok versengenek, akik többet gondolnak bele ártatlan beszélgetésbe a gyerekről.
2017. ápr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha érdeklődik miért nem jön el? Még nem is látta élőben, csak képen. Azt sem én mutattam neki, ugyanis nyíltan utáljuk egymást.

Azért kampányolt hetekig, hogy nehogy megtartsam a gyerekem, el is jön velem ahhoz az orvoshoz, ahol ő elvetette az övét, csak meg ne szüljem. Most meg hirtelen már érdekli?? Hát ez jó :DD

2017. ápr. 6. 22:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ha így van és nyíltan utál, akkor végképp nem ér egy szót se az a nő. Ha van lehetőséged küldd el a fenébe, bosszantsd föl valamivel amit te kitalálsz, de ne hagyd, hogy ő tegye ezt veled.
2017. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!