Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek egy nap 80%ban...

Az emberek egy nap 80%ban mások véleményével és életével foglalkoznak,20%ban a sajátjukkal, vajon mit érhetnének el az életben, ha ezt megfordítanák?

Figyelt kérdés
És egyáltalán, hogy lehetne ezt megfordítani? Nem a saját szintemen, hanem tömegek szintjén.
2013. ápr. 6. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Talán ha mindenki arra törekedne,hogy elégedett és boldog ember legyen,nem lenne ráfanyalodva arra,hogy mások életének boncolgatásával szerezzen magának némi kis örömöt.
2013. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne általánosíts! Én például teljesen leszarom, hogy mi történt a szomszéddal, vagy akárki mással! Nagyon ritka az, hogy én más gondjaival foglalkozom!
2013. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha megfordítanánk, akkor az lenne a kérdés, hogy "Miért ilyen befordultak és antiszociálisak az emberek, hogy 80%-ban, csak magukkal törődnek és nem érdekli őket se a környezetük, se mások véleménye?" :)
2013. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez a legtöbbször pótcselekvés és pont azért, mert a saját életén nem tud változtatni úgy, ahogy szeretné. Úgyhogy legfeljebb azt lehetne elérni az arány megfordításával, hogy ne bántsuk a másikat. De ez egyébként is eléggé általánosítás. Nagy szavak ezek a "tömegek szintjén".
2013. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. De az hogy magával foglalkozik valaki, azt nem úgy értem hogy antiszociális. Lehet úgy is magaddal foglalkozni hogy másoknak ezzel nem ártasz, szerintem.


"Nagy szavak ezek a "tömegek szintjén"."

Merjünk nagyot álmodni... :)


Várom a további válaszokat, hogy hogyan lehetne rávenni az embereket, hogy a saját életük javításán törődjenek, mások életének leszólása helyett.

2013. ápr. 6. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Van rajta sapka / nincs rajta sapka típusú kérdezővel van dolgunk. A lényeg, hogy törődjenek vele.
2013. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert a saját életük sz@r és amíg meg nem változik, addig jó mások életébe is belemerülni. Én ilyen vagyok és teszek rá, kinek mi erről a véleménye. Kíváncsi vagyok, milyen mások élete, főleg ha hasonlít az enyémre. Unalmas is lenne a világ, ha mindenki csak saját magával törődne;)
2013. ápr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

" Van rajta sapka / nincs rajta sapka típusú kérdezővel van dolgunk. A lényeg, hogy törődjenek vele."


A lényeg, hogy kapjak egy használható megoldást a problémára amit felvetettem ;)

2013. ápr. 6. 17:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Rávenni senkit nem lehet, mindenkinek magától kell(ene) akarnia. Amíg a saját életükön nem változtatnak, addig nem csak másokéval lesznek elfoglalva, de másokéban is csak a negatívumot fogják látni. Hogy milyen lenne így az élet... szerintem nagyjából olyan, mint az északi országokban. Ott egyáltalán nem szokás mások életén csámcsogni, és tessék, boldogok, jól élnek, toleránsak, barátságosak. Mindenesetre annak is jót tesz a változás, aki elkezd a saját dolgával törődni, és a környezetének is.
2013. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm.
2013. ápr. 6. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!