Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós babám, ki nem állhatja...

9 hós babám, ki nem állhatja már a neki készült bébikajákat. Már a gyümi desszerteket se hajlandó megenni, Bezzeg amit mi eszünk. Kenyér belsejét kaphat? Lehet valamit már rá rakni, kenni? Mit főzzek, amit ehet? Olyan tanácstalan vagyok már.

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor már adtam neki a kajánkból.Arra figyeltem hogy ne legyen túl zsíros, füszeres.
2010. máj. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet! VAjas kenyeret, kenőmájasosat. Én már tettem rá sonkát, sajtot és úgy felkockáztam, katonáztunk. Főzni meg főzhetsz pl. húslevest, abból kiveszed a zöldségeket, húst és összetöröd villával úgy adod neki. Én már roston sült husit, halat is adtam ilyenkor (sőt rántottat is, csak a bundáját leszedtem). A rizst is össze lehet törni villával, krumplit. De még a sültkrumplit is megette, csak a puhábbakat válogattam ki neki. Ennyi idősen már inkább azokat kell felsorolni,mit nem ehet. Az aprómagvas gyümölcsöket, tejet, dió-mogyorófélék, gomba, most hirtelen ezek jutnak eszembe.
2010. máj. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kaphat mar kenyeret!

Igaz, en kulfoldon neveltem fel az elso babamat, de ott mar akkor az volt az ajanlas, hogy hat honapos kortol be lehet (sot, kell) vezetni a glutent, igy en akkortol mar adtam babakekszet, kiflit, kenyeret aprankent. Most pici a 2. baba, de ugy olvastam, hogy mar itthon is ezt javasoljak.

9 honaposan mar az en fiam sem rajongott az egyszeru fuszertelen parolt dolgokert, en hust, zoldsegeket izesitettem neki zoldfuszerekkel, de ha magunknak olyat foztem, amiben pl nem volt tej, tojas es nem volt tul fuszeres, akkor abbol mar adtam.

En mar adtam ilyenkor savanyitott tejtermeket, joghutot, turot, a turobol csinalhatsz korozottet neki a kenyerre, a joghurtot hozzakeverheted a gyumolcshoz.

Ragni szepen tud?

Mert nalunk megoldas volt meg a darabosabb etel. Egyebkent is bukos volt sokaig a fiam, illetve 8 honaposan mar nem rajongott a tul pepes dolgokert, kifolyatta, kinyomta a szajabol, ezert en abbahagytam a turmixolast, picire daraboltam mindent, vagy villaval tortem csak meg. Jo minosegu (nem fustolt) sonkat is kapot mar, illetve sajtot kockaztam neki.

http://www.youtube.com/watch?v=ojDwmehmeYE

Ezen a videon a fiam nincs egeszen 8 honapos, akkor telt be nala a pohar az etetett reggelivel es kezdett onalloan reggelizni (igaz, kicsit ugyetlenul). De lathatod, hogy mar egesz ugyesek tudnak lenni az ilyen koru babak, szoval nem baj, ha kicsit lazan allunk hozzajuk es megnezzuk, hogy mire kepesek.

2010. máj. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kristóf baba tök ügyi!!!! Na, mostmár akkor én is megpróbálom elé tenni, hátha....mondjuk a kenyeret, zsömlét, kiflit már eszi egyedül a kisfiam, csak még nem katonákban!!!!!
2010. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úúúúúúúristen, de aranyos ez a kisbaba!! És milyen boldog, hogy egyedül ehet! És nagyon ügyes!! Gratulálok!

Bocsi az off-ért!

2010. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már teljesen elvagyok kenődve...a tejpépet se eszi meg csak a tápszeren él szinte 1 hete... :( Mennyi sajtot adhatok neki 1 nap? Milyen vajat,sonkát adhatok?
2010. máj. 13. 12:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaa,nagyon köszönöm a Kristóf babás videót! :) Megnéztem a többit is! Nagyon szép kis család vagytok! Gratulálok! :)
2010. máj. 13. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!