Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálj ezt a 2 hónapos...

Miért csinálj ezt a 2 hónapos kislányom? Nagyon kétségbe ejtő! Orvosnak már mondtam, csak jövőhétre kaptunk időpontot. Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon nehezen alszik el,borzasztó kimerítő őt elaltatni. Ha leteszem rögtön jár keze lába,forgatja a fejét és olyanokat rúg hogy megugrik a kis teste. Hasa nem fájhat mert kap ellene angol vizet. Szoptatásnál van mikor megfeszül és elkezd üvölteni,de csak cuppog és játszik a cicivel. Van mikor látszólag minden ok nélkül elkezd üvölteni. Egyik pillanatban még nevetgél,utána minden előzmény nélkül már sír de üvöltve.
2010. máj. 13. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy csak jövőhétre kaptatok időpontot?!

Ha pl lázas akkor is leviszed az orvoshoz időpontegyeztetés nélkül

2010. máj. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát azért a leírtak nagyon mem kirívó esetek. Attól még hogy angolvizet kap, a hasa fájhat továbbra is. Vegye őt körül teljes nyugi, mintha ideges lenne. Csak te legyèl a szobában szopikor, csend, félhomály, sok simogatás. Ha vergődik a cicin, válts a másikra. Méred, mennyiket eszik? Lehet hogy kevés a tej, akkor vergődnek, meg ha a tejleadó reflex nem olyan gyors. Nehéz elaltatni, mert nincs tele a poci.
2010. máj. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kap angolvizet még nagyon is fájhat a hasa. Amúgy meg lehet ez szopisztrájk.
2010. máj. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hason altatni, és sokkal nyugodtabb lesz, majd meglátod!
2010. máj. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tényleg fájhat a pocija az angolvíz ellenére.Nem mindenkinek válik be,próbálj espumisan-t vagy infacolt,nekünk az infacol vált be.Olyan hasfájós tünetek ezek,főleg,ha húzogatja fel a kis lábát,mintha toporzékolna.De az is lehet,hogy csak nyugi kell Neki.Az Én kislányom is csak teljes nyugiban tud szopizni mostanában,utálja ha ott van valaki,vagy ha telefonálok közben.Sír,rugdos,nem akar szopizni,szerintem azt igényli,hogy a szopizás csak a miénk legyen édes kettesben,és csak Vele foglalkozzam(amúgy meg igaza van))Ja,most kezdte azt is,hogy nem szereti ha hangosan beszélek hozzá közben,csak suttogva jó(lehet azt hiszi,hogy nem hozzá beszélek,és ezért reklamál.Mióta megteremtettem a nyugit(gyakorlatilag elzavarok mindenkit olyankor)és suttogok neki azóta megint szépen eszik.
2010. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babámmal is hasonló volt a helyzet 2 hónaposan, főleg az szoptatással kapcsolatos leírtak. Ahogy elkezdett szopni, pár másodperccel rá fájdalmasan elkezdett üvölteni, ívben megfeszítette magát, látszott, hogy fáj neki az evés. Nagyon nehéz volt etetni. Evések között is sokat sírt, nagyon keveset aludt. Szegényem hasfájós, sokat bukó, refluxgyanús baba volt. Kiderült, hogy az volt a probléma, hogy a sok bukástól felmaródott a nyelőcsöve, és fájt neki az evés. Kapott rá gyógyszert, kb. egy hét alatt elmúlt a fájdalmas sírás, normálisan evett és végre eleget aludt.
2010. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szegénykém hasfájós,de tényleg úgy érzem hogy nem emiatt sír ennyit. Viszont nagyon sokat bukik. Már 1hónapos korában szóltam a védőnőnek és a dokinak is de nem igazán csináltak semmit,mert nőtt a súlya igaz csak keveset. Mostanra már ott tartunk hogy minden szopi után kijön a tejcsi,van hogy órákkal később vagy álmában is. Csak most kaptam beutalót gasztroenterologushoz. A védőnő eleinte azt mondta hogy sűrűn etetem és nagyon mohó,ezért bukik ennyit ezért etessem 4óránként.
2010. máj. 13. 10:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Utolsó válaszoló vagyok. Nálunk dettó ugyanez volt, nagyon sokat bukott, akár evés után 2-3 órával is. Nekem a doktornő mondta, hogy túletetem, pedig épp csak a minimumot hízta. A védőnő volt a normálisabb, ő mondta, hogy ez már nem bukás, hanem hányás. Bevittem egyszer a kórházba, az ottani gyerekorvos mondta, hogy felmaródott a nyelőcsöve, és gyógyszert is ő adott rá. Végül az én dokim is nagy nehezen adott beutalót hasi ultrahangra. 2 hónappal későbbre kaptunk időpontot, mire elmentünk, nagyjából el is múlt a probléma.

Remélem, hamarosan jobban lesz a babád!

2010. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szamo77db ***** válasza:
Én május 28-án voltam bőrgyógyászaton és augusztus 26-ra kaptam időpontot kontrollra! Cukorbeteg vagyok, ellenőrizni kell a bőrömet. De jól szétverték az egészségügyet is!
2015. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!