Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor volt el picit...

Kinek mikor volt el picit egyedül is a babája?

Figyelt kérdés

Kinek mikor kezdődött az az időszak, mikor elszórakoztatja az, hogy nézegeti a kezét, vagy próbálgatja a hangját? Vagy mikor próbál forogni? Eleinte mennyi időt volt el így egyedül? (Járókában, játszó szőnyegen, tehát nem úgy, hogy anya szórakoztatja.)

Mennyire volt rá igénye, hogy ezt próbálgassa és addig békénhagyják?



2017. ápr. 10. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár csak a harmadik gyereknél vezettem ezt be, nálunk kb. az első hónap letelte után tudatosan voltak először percek, majd 5 percek, amikor egyedül hagytam a bölcsőben/kiságyban.

Ez mindig a délelőtti evés/büfi után volt eleinte, úgymond szokásnak alakítottam ki. Eleinte nem volt játék körülötte, majd amikor már figyelt, akkor a körforgó vagy később egy-egy zizegő-csörgő játék, amit fogott.

Holnap lesz 6 hónapos, már a játszószőnyegén is remekül elvan, bár többször fordul már, így hamar lent van róla (pedig elég nagy a szőnyeg, 2x2,5m) Bébiőr van mellette, így hallom, ha már nyöszörög, de tudok mellette mosogatni, mosást indítani vagy épp a teraszon teregetni.

A lábát pár napja fedezte fel, a kezét már régen, kb. 2-3 hónapos lehetett.


Nem tudom, hogy mennyire szokatás kérdése, szerintem inkább a gyerek természete dönt, nálunk a második volt igazi ölbebaba, nyűgös, sokáig hasfájós, rosszul alvó.


Most épp szerencsém van.

2017. ápr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk csak most, 10 hónaposan kezd egyedül is eljátszani, idáig nem lehetett letenni, mert azonnal nyűgös lett. A mászàssal változtak meg nálunk a dolgok, forogni 4 és fél hónaposan kezdett, de az nem kötötte le.
2017. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 1 éves és még mindig nem játszik el egyedül.. ha felfedezzük a lakást akkor is együtt kell, anya mindenhova kell :)

Fárasztó, de szeretek vele játszanil.

2017. ápr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az átfordulás pont nem volt olyan időszak, mert hasrafordult aztán sírt, hogy forgassam vissza.

7 hónaposan kezdett mászni, az rendesen lekötötte. Kb 2 hétig, utána jött a szeparációs szorongás meg a felállás (igen amikor felállni ugyan tud de leülni még nem, eldőlne mint egy krumpliszsák). Aztán a fogai jöttek szünet nélkül sorban (14 fog) és olyan 16 hónapos kora óta ha olyan kedve van, jól elvan magának is amíg lát. Ha elhagyom a szobát már fut is utánam. Másfél éves.

2017. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd szólok. ;)

Most 1,5 éves és nincs el, csak ha lát. Épp 2 méterre "olvas", de ha felállok, fut utánam.

Pár hónapos korában jobban elvolt a játszószőnyegen.

2017. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!