Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik egyedül nevelik a gyerekü...

Akik egyedül nevelik a gyereküket, és az apja (apjuk) nem is keresi őket, mit mondanak neki?

Figyelt kérdés
Elmondtátok, hogy nem érdekli az apját (nyilván szebben kifejezve) vagy kitaláltatok valami kis mesét?

2017. ápr. 6. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Gyerek-szemszögből: velem annak idején anyám őszinte volt, megmondta, hogy mi a helyzet. Szerintem így volt a legjobb nekem is; nincs bennem harag, megbántottság, semmi negatív érzés, emellet nem érzem azt sem, hogy meg akarnám keresni, hiányzik, érdekel... stb., ami fontos, mert előre megkímélt a későbbi csalódástól, megbántottságtól, keserűségtől. Jobb volt így, hogy tisztán láttam.
2017. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elmesélnéd anyud hogy mondta el? akár privátban is.
2017. ápr. 6. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Ugyan még nem kellett semmit mondanom, de majd megmondom az igazat, gyereknyelven, persze csak ha rákérdez.


Felnőttnyelven az apja egy tetű, depressziós felelőtlen életképtelen alak, aki teljes családot akar meg házasságot, és mivel nem így lett, nem bírta ezt nézni és inkább lelépett.


Az elején úgy fogom kezdeni, hogy sokfajta család van, van, ahol anyuka és apuka együtt lakik a gyerekkel. Van, ahol két anyuka van, vagy két apuka, és vannak olyan családok, ahol csak egy apuka vagy egy anyuka van. Olyan is van, ahol az anyuka vagy az apuka csak ünnepekre jön haza, olyan is, ahol apukának vagy anyukának több szerelme van és sokan laknak együtt.

Olyan is van, hogy anyuka meg apuka másba szerelmesek és a szerelmükkel élnek. Olyan is, ahol se anyuka se apuka nincs, a gyerek pedig a nagyival lakik."1


Ha majd komolyabban érdekli, elmondom gyereknyelven, hogy az apukája azt hitte, rossz apuka lesz, ettől félt és ezért inkább nem akart itt maradni. Ebből kiderült, hogy a lelke nem öregedett meg eléggé ahhoz, hogy apuka lehessen. Néha megesik.


Még azt is elmondom majd, hogy az apukája is nagyon szereti őt, és azért ment el, mert úgy gondolta így lesz a legjobb a gyereknek. Ez is igaz.


Az apja azért nem él velünk, mert anya és apa szerette egymást, de sokat veszekedtek, nem voltak szerelmesek.


Azt is elmondom majd, hogy az apukája nagyon rossz döntést hozott, hogyha valaki fél, nem szabad elmenekülni.

2017. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát, elég rég volt, nem emlékszem tisztán... :/ Azt tudom, hogy amit adott esetben te felnőtt nőként érzel és gondolsz ezzel kapcsolatban, az a gyerekben nem létezik. Itt arra gondolok, hogy félted a gyerekedet az esetleges traumától, a rossz érzéstől, nem akarod, hogy elhagyottnak, szomorúnak, megbántottnak... stb. érezze magát. Nem fogja! Azért nem, mert akit nem ismer (a kulcsszavakban babát írsz, tehát feltételezem, nem egy apját ismerő x éves gyerekről van szó, akit elhagytak), az nem hiányzik neki. Tényleg nem! Nem olyasvalakiről beszélsz neki, akit ismert, szeretett, kötődött hozzá, majd az illető elhagyta... hanem egy - számára - nem létező személyről, aki iránt csak azért érdeklődik, mert mondjuk a közösségbe lépés - ovi - során meglátta, hogy másoknak apukájuk is van, nem csak anyukájuk... miért, és nekem miért nincs? Emögött (tapasztalat) nincsenek érzelmek, kétségek, traumák. Ez szimpla érdeklődés, semmi több. Erre az érdeklődésemre pedig anyukám - felületes emlékeim szerint - szépen elmondta, hogy nekem is van ám apukám, mert ahhoz, hogy én itt legyek kellett anyuka és apuka is. Viszont az én apukám elment messzire, amikor megszülettem, ezért nem ismertem meg. Azért ment el, mert el akart menni. Csak így simán, köntörfalazás nélkül. És nekem ennyi elég volt - mint mondtam, egy ismeretlen valakiről beszélgettünk, akinek nem éreztem a hiányát. Nem volt rossz érzés, nem éreztem elhagyatva magam, nem éltem át traumát, csak feltettem egy kérdést, amire megkaptam a választ. Volt valaki, aki el akart menni; hát akkor biztos rossz lett volna neki, ha nem megy el... kb. ilyen szinten éreztem át a dolgot. Ez nekem olyasmi, mintha mondjuk te anno közösségbe kikerülve azt láttad volna, hogy a többi gyereknek egy anyukája és két apukája van. (Morbid példa, de tényleg ilyesmi). Neked nem hiányzott sose mégegy apuka, csak érdekel, hogy a többieknek miért van, neked meg miért nincs. Ennyi. Szóval a lényeg, hogy az, amit te érzel/gondolsz, és amitől meg akarod védeni a gyermekedet (elhagyatottság érzése, szomorúság, fájdalom), az őbenne nem létezik.
2017. ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem szépen kíméletesen elmondta, mi a helyzet. Sosem szidta őt előttem, hagyta, hogy kialakuljon a saját véleményem, de a tényeket nem titkolta el, hogy neki másik családja van, és nem fog engem keresni, nem jön karácsonykor, se a szülinapomkor.

Kis korban még egy időben hiányzott, de az életem 99%-ában egyáltalán nem.

2017. ápr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
7 éves a lányom és még nem érdeklődött, mivel 4 éve vagyok együtt a mostani párommal. Tisztában van vele, hogy nem ő az apukája és nem is szólítja annak. Ha eljön az idő amikor érdekelni fogja a dolog, akkor elmondom neki hogy megijedt az apja attól hogy felelősséget kell vállaljon a tetteiért, de ő nem volt rá képes.
2017. ápr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám nem mondta el, mindig hitegetett hogy dolgozik, messze van stb. Nekem így nem volt jó.
2017. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éves lesz lassan a kislányom, és mivel már kezdetek óta nincs velünk az apja, így nem hiányolja.Van már azóta párom, és elmondtam,hogy nem ő az apukája, az övé az anyukájáékat választotta helyette, azóta nem nagyon foglalkoztatja. Páromat szereti apaként. Én elmondom neki akkor is ha netán érdeklődni fog nagyobb korában iránta,vagy megismerné,hogy ki is ő, hol lakik stb. Szerintem jobb ezt őszintén megmondani, mint kitalálni valamit.
2017. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!