Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukáktól kérdezné...

Tapasztalt anyukáktól kérdezném, mennyi pelus szükséges?

Figyelt kérdés

Most tervezem a nagybevásárlást pelusból!

Melyek azok a márkák vagy no name pelusok amik beváltak? Akár netes pelusok közül is!

Első hónapra mennyi pelus kell naggyából egy babának? Mennyi idő múlva van szükség a nagyobb méretre váltásra?

Van e értelme a 2-5kg méretnek vagy inkább csak a 3-6kg mérettel számoljak?



2017. ápr. 10. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad sokat venni az elején mert n tudhatod, hogy, jó lesz e a babának. Mi anno 2 csomag pampers premium cart vettünk 2 csomaggal 2-5kgig, utána már 3-6ost.

3as m3rettől már a zöldet használtuk. Esetleg vegyél 1 pampers 1 libero kis csomagot, aztán elküldheted párodat hogy vegyen többet abból ami bevált. A 3-6 os méretet fogjátok használni egy ideig.

2017. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, a legkisebb még pelusos.

Tapasztalatból mondom, ne vásárolj előre sokat. 1-1 csomag elég, hisz egyrészt fogalmad sincs, hogy mekkora lesz végül a babád, hosszúkás, vagy inkább husis. (nekem mindhárom 3-3,5 között volt, de egy hosszúkás típus-egész másfajta pelenka volt neki megfelelő)


A férjed vagy bármely más rokon tud venni, amikor már megszületett, sőt már házhoz is rendelheted.


Mindig 2-5 kg-os pelussal kezdtük nekik, kb 1-2 hétig volt ez kényelmes, majd jött a 2-es méret (3-6). De ha 4 kg körüli lesz a babád, lehet, hogy kicsi lesz az 1-es, ha kicsi, 3 körüli, akkor túl nagy a 2-es méret.


Hogy milyen fajta? Szobatisztaságig ezeket használták:

1. gyerek: huggies (ez már nem kapható), pampers, libero, pampers, tesco-s zöld

2. gyerek libero, pampers

3. gyerek eddig csak libero.

2017. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pelenka az, amiből sosem szabad egyszerre sokat venni, főleg még amíg nincs is meg a babád.

Mindegyik gyereknek más az alkata. Nem tudhatod, hogy vastag, vékony lesz a combja, milyen lesz a dereka, milyen lesz a hasa. Ami az egyiknek beválik, a másiknak nem.


Ugyanígy, a méretet sem tudhatod. Újszülöttnek érdemes egy csomag egyes méretű, és egy csomag kettes méretű pelenkát venni. De csak a kis csomagot. Az is lehet, hogy 1 db-ot nem tudtok belőle használni mert már akkor kicsi lesz amikor megszületik.

2017. ápr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekünk a Tesco-s nagyon bevált. Én azt vettem észre hogy márka és márka között lehetnek számozási különbségek. A Dm-esből pl 3-as kellett amikor ugyanabban az időben a Liberoból még csak 2-es.


Tényleg ne vegyél sokat. Gyorsan is fog nőni (és sokat is fog elhasználni) de tényleg inkább többször keveset mint hogy megmaradjon. Nekünk egy csomó megmaradt.. Másik: Mi az első hónapokban például nem is vettünk pelust, mert a látogató rokonok mind pelust hoztak. Szóval vegyetek először keveset és meglátjátok melyik jön be.

Ja igen. Az Auchan-os a fiamat és az unokatesóját is kiütötte.

2017. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hármas válaszoló vagyok, most másfél éves a picim, mi újszülött korától Pampers prémium Caret használunk.

Próbáltam mást is, de nekünk egyik sem vált be.

2017. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem a két lányom között is külömbség volt fogyás szempontból.


A nagy 4 kg-al született, elég hamar váltottunk az egyes pelusról. De kb még vele is 2 csomagot elhasználtunk.


A kicsi 3,5 kg-al született, de ö vele is csak 2 csomogot használtunk el, mert mint a gomba úgy hízott.


A kicsi mindig sok pelust használt mert napi 5 kakit is csinált. Minden szoptatás közben(még éjszaka is) kakilt, és volt, hogy még közben is.


Èn szinte minden létezö penekát kipróbáltam, amit ajánlok neked is, mert gyerekenként változik melyik jön be.


Habár a legjobb a pampers és abból is közepes árú(zöld) és nagyon drága(régebben lila volt) ami szerintem mindent megtart, kényelmes is... A sárga legolcsobb pampers úgy ahogy volt átázott, olyat szerintem nem érdemes venni.


A libero nekem túl vastag volt, DE a nagylányom éjszakai pisi mennyiségét csak az itta be, attól soha nem volt nedves a pizsama.


A diskont pelenkák, mint aldi stb... nem jöttek be, söt mondhatom, hogy egy nagyrakat...


Az olcsó pelusból csak is DM saját márkája jött be. De azt is elég merevnek találtam.


Szóval nekünk úgy volt. Otthon a DM saját márkája, ha valahova mentünk ahol sokat mozogtt akkor pampers zöld, és ha sokat autoztunk vagy repültünk akkor csak is a pampers legdrágábbja, mert az extra vékony.


De amit ajánlok, hogy vegyél 2 kiscsomag egyes újszülött pelenkát a pamperstöl. Ha azok elfogytak már látod mekkora a baba, és elkezdhetsz próbálgatni. Az elsö 1 évben nem érdemes 2 csomagnál többet venni, mert a növekedési ugrások néha egyik hétröl a másikra lehetnek. Ès amiben még tegnap belefért ma már nem fog.

2017. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én fiamra csak 1 csomag kellett az első méretből, mi meg vettünk vagy 3 csomaggal, már nem tudom minek, persze rajtunk maradt. A márka legalább bevált, mi Liberoval kezdtünk és azóta is annál maradtunk. De ha meg nem válik be egy pelus, még több marad feleslegesen, ha sokat vesztek. Szóval még csak annak sincs értelme, hogy veszel mondjuk 2 csomag 1-est és pár csomag 2-est, mert vagy beválik a márka, vagy nem.
2017. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Harmadik baba született februárban.

Mi is egy csomag​ pelust vettünk, hogy valami azért legyen. Többet próbáltunk, a Pampers vált be, most váltunk (kb 4 kilósan) a 3-5 kg-os méretre.

A Liberó se rossz, csak az valahogy nem passzol annyira, és oldalt fekve hajlamos este átázni.

Eddig akciósan vettük, nem jött ki drágábbra, mint a saját márkások.

2017. ápr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, és átlagban hat fogy naponta. Mi ennyivel számolunk, amit egy hónapra minimum be kell tankolni.
2017. ápr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Van értelme a 2-5 kilós pelusnak. A legtöbb baba ezzel kezdi. Én egy nagy csomag 1-es Pamperssel (Premium Care) kezdtem az elsőnél, elég hamar elfogyott. A másodiknál 1-1 csomag 1-est vettem Pampersből és Liberoból, és egy 2-est Pampersből. Napi 6-10 db-al lehet számolni újszülött korban.
2017. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!