Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1400 km autóval félévesen?

1400 km autóval félévesen?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk. Nyáron haza szeretnénk menni Magyarországra, akkor lesz féléves a kisfiam. Van valakinek ilyen tapasztalata, hogyan bírta a baba a hosszú utat? A legrövidebb idő, ami alatt hazaértünk 13 óra volt, a leghosszabb 21.

Vagy én és a baba menjünk repülővel? Azt is nyűgösnek érzem, szopik, a reptéren nehéz lenne etetni, rengeteget kell várni, meg aztán nem is Budapesten élünk, még onnan haza is kellene jutni.

Édesanyám nagyon nehezen mozog, szinte lehetetlen, hogy ki tudjon utazni hozzánk, és még nem is látta a legkisebb unokáját.

Ti hogyan oldjátok meg, külföldön élő anyukák?



2017. ápr. 15. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Repülővel menjetek. 13 óra is sok, bár nyilván nem egy huzamban, megállás nélkül mentek.
2017. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért kellene rengeteget várni a reptéren? Ha EU-n belül élsz, akkor egy órával hamarabb kimész, becsekkolsz, felszállsz, kész. 1400 km. az max. másfél óra repülőút.

Nem is értem: minek vezetni, ha van repülő?


Budapesten meg bérelt autóba be a reptéren, és irány haza.

2017. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért kell autó, mert van egy kutyánk is, akit szintén viszünk haza, ha hosszabb időre megyünk. Plusz még sosem sikerült úgy jönni-menni, hogy ne legyen fullra tele az autó cuccokkal.

A repülőtér ide hozzánk 70 km, kiszámíthatatlan forgalommal, van, hogy 3/4 óra az út, van, hogy két és fél, tehát időben el kell indulni.

Már azon gondolkodtam, könnyebb lenne valahogy anyámat kihozni...

2017. ápr. 15. 19:50
 4/12 anonim ***** válasza:
És esetleg az nem opció, hogy csak te és a kicsi repüljetek? Férjed és a többi gyerek meg a kutyus pedig autóval?
2017. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ezt neked kell látni hogy mennyire szereti bírja az autózást. Az én lányom pl 15-20 percet bírt max az autóban, utána üvöltött amig ki nem szálltunk, szóval vele tuti nem indultam volna el egy ilyen útra
2017. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bár nem ismerek sok repülőteret, de ahol voltam, ott nagyon sok baba-mama szoba volt. Nem csak a váróban, de a tranzitban is. - Bár volt olyan anyuka akit ez se zavart és nyugodtan cserélte a pelenkát mellettem, miközben épp ettem volna...

A baba sírni fog amikor felszálltok, de amint eléritek a repülő magasságot, kb 10 perc alatt el fog aludni a folyamatos zúgástól. Szoptatás repülőn szintén egyszerű, viszel egy kendőt amivel eltakarod. Persze aki le akar ülni melléd, annak azért szólj hogy ne lepődjön meg ha matatsz és cuppog :) A Sztyuik is rendesek, ők még további tippeket is adnak, mivel teheted könnyebbé az utazást.

Ha mégis autóval mentek, akkor az nem 14 óra lesz, hanem 21 legalább. 3-4 óránként 10-30 percre meg kell állnotok pelenkát cserélni, etetni, büfiztetni, járni egyet. Tehát nem csak a babának egyszerűbb a repülő, hanem a sofőrnek is.

És nyugi, minden kezdet nehéz, de a babák nagyon rugalmasak. Lehet még élvezné is a sok embert :)

2017. ápr. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ti mentek repülővel, apuka meg kocsival. Ha o korabban indul, akkor Magyarországon elmegy értetek a repülőtérre.

De anya is mehetne hozzátok, nem is értem miért kérdés ez. Vesztek neki jegyet és hopp, meg is van oldva

2017. ápr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

#8

Mi az a "Sztyuik"?!

2017. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Stewardess
2017. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hogy a sztyuvik ...
2017. ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!