Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszanak egymással a 15-16...

Játszanak egymással a 15-16 hónapos körüli gyerekek?

Figyelt kérdés

az kicsim csak érdeklődve nézni az ott lévő gyereket,megy utána,utánozza,de még nem játszanak együtt.Természetesen nagy gyerekekkel,vagy kicsikkel is.Ez mikor fog eljönni?

Vagy csak az én fiam kis különc lesz?16 hónapos.


2010. máj. 14. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, még nem képesek együtt játszani, összedolgozni. Erre majd 3 éves koruk után fognak megérni. Ezért van az pl., hogy a bölcsikben, ovikban sok egyforma játék kell legyen, hisz csak az egymás melletti (ugyanazt játsszák, csak egyedöl) játékra képesek az ekkora gyerekek. Valamikor 3 éves koruk után jutnak el arra a szintre, mikor már nem sajátítanak ki maguknak egy játékszert, hanem arról le tudnak mondani, így már együtt is tudnak játszani ugyanazzal.

"

A játék fejlődése kisgyermekkorban

PDF Nyomtatás E-mail


Funkciós játék:


Már csecsemőkortól felfedezhető a funkciós játék a kicsik tevékenységében, minek során egy-egy mozdulatot, tevékenységi mozzanatot gyakorol be. (Pl.: gurítja a labdát, autót, egymásra-, ill. egymásba pakolja a kockákat, hordókat, ...stb.) De funkciós játéknak számít pl. a hangokkal, beszéddel való játék is. Próbálgatja a hangját, gyakorolja a különböző mozdulatokat, miközben nem csak tapasztalatokat és ismereteket szerez környezetéről, de mindez óriási örömöt is okoz neki.



Szerepjáték:


A 3. életévben jelenik meg, de igazán az óvodáskor derekára válik kiforrottá. Ekkorra szerez ugyanis kellő ismeretet, tapasztalatot környezetéből, melyet egyre fejlettebb gondolkodása, beszéde segítségével egyre árnyaltabb formában képes a játékban megjeleníteni.



Konstruáló játék:


Az építő-alkotó tevékenység a 2. életévben jelenik meg a kisgyermek játékában és kb. 5 éves kor táján bontakozik ki igazán. Építményei egyre konstruktívabbak lesznek, egyre finomabbá váló mozdulatai egyre látványosabb eredményeket garantálnak.



A kisgyermekkori játéktevékenység módja:


A kisgyermekkorra leginkább a magányos játék a jellemző. Elmerül saját tevékenységében, így nem igazán érdeklődik társai, ill. azok játékai iránt. Emiatt tapasztalhatjuk, hogy a bölcsődében általában egymástól elkülönülve, sokszor a másiknak hátat fordítva játszanak a gyerekek. Kisgyermekkorban a társas-szociális kapcsolatok köznapi értelemben vett közösségi szempontból nem jellemzőek, így 3 éves korig csupán párhuzamos szemlélődésig, közeledő-kapcsolódó játékig jutnak el a gyerekek. Előbbiek okán nincs alapja azoknak a szülői indokoknak, miszerint "azért járatom bölcsibe a gyereket, mert igényli a közösséget". A kisgyermekek csoportja még nem alkot a szó szoros értelmében vett közösséget, csupán gyermekek egy időben, egy helyen való tevékenységéről van szó. Kisgyermekkorban a legfőbb érzelmi kapcsolat az édesanyával van, ezért hasznos, ha a gyermek 3 éves koráig ő van a gyermekkel a bölcsődei elhelyezés helye."

2010. máj. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hármasikreim 10 hónaposak és ők játszanak már egymással, persze az más kérdés, hogy ki mit nevez együtt játszásnak. Ők szoktak mászóversenyt csinálni, együtt elbiberésznek mindenféle játékkal,együtt fedezik fel a lakást, veszekednek a játékokon. De hát ők együtt is nőnek fel. Gondolom a te babádnak még fel kell oldódnia, hisz nem sűrűn van együtt más babákkal.
2010. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően igaznak kellene lennie, amit előttem leírtak, de az én lányom és kis barátja egyévesen már láthatóan együtt játszottak. Lehet, hogy ők csak kivételek, akik erősítik a szabályt, de bátran állíthatom, hogy bizony egymással játszanak. Igaz, kb. 3 hósak voltak, amikor már összejártunk rendszeresen, együtt raktuk le őket a játszószőnyegre, volt idejük "összeszokni". :-)
2010. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még amit lehagytam és nagyon szeretnek játszani, az a kukucskálós játék, a függöny mögé elbújik az egyik és úgy nevetgélnek egymásnak. Meg tegnap csinálták először, hogy tapsoltak, azaz egymásnak pacsit adtak (sokmindent nem tudnak, de pápázni és tapsolni igen, és a pacsit is úgy tanítottam nekik, hogy tapsi az én kezembe)
2010. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előző voltam és hármasikres.
2010. máj. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Az ikrek kicsit más helyzetben vannak, mint az egyedül felnövő gyerekek! Ők egymást is játéknak tekintik... A kisgyerekek szociális fejlődése viszont kb. 3-4 éves korra éri el az együtt játszáshoz megfelelő szintet..

2010. máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sima ikres vagyok, 15-16 hónaposak, ők persze játszanak egymással, feláll-legugol-kukucs játék az asztalnál állva, meg ilyesmik, egymást hivják mászni, rosszalkodni, dumálnak egymásnak és a nagy testvéren is jókat röhögnek, de valóban, egy "egyke" ennyi idős gyerek még magában játszik és nem más gyerekekkel, a bölcsiben is tisztán látszik, hogy jóval idősebben, kb. egy év múlva fognak majd más gyerekekkel játszani.
2010. máj. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszön a kimerítő válaszokat.Az én kicsim és próbál kommunikálni velük,imád pl fogócskázni,bújócskázni,de csak velünk vagy nagyobb gyerekekkel,szerintem más babák jeleit még nem érti,ezért nem reagál rájuk.de odamegy hozzájuk,és próbálja ugyanazt csinálni amit ők.oda ad játékot,labdát is,bár azt inkább eldobja mint odadobja.a családban van nagyobb gyerek és ők mondták,hogy különc az enyém mert nem játszik az övékkel úgy ahogy az a kisfiú szeretné.rosszul esett.
2010. máj. 14. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!