Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba mitől remeghet?

2 hónapos baba mitől remeghet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Keresztlányom tegnap töltötte be a 2 hónapot, kb. 3-4 napja nagyon furán viselkedik. Van amikor mindenféle ok nélkül hirtelen lemerevedik a teste, elkezd remegni, aztán konkrétan üvölteni. Nagy nehezen tudja csak megnyugtatni a húgom. Voltak ezzel ügyeletes orvosnál, aki azt mondta nekik, hogy a "gyerek túl van etetve", tartsák be a 3-4 óránkénti etetést, mert fáj a hasa és amikor így remeg, akkor görcsöl. Egyébként valóban hasfájós, kap Espumisan cseppet, amitől általában jobb is szokott neki lenni. Mostanában csinálja ezt a "remegést/merevedést". A neten semmit nem találtam.. de holnap mennek orvoshoz, csak gondoltam megkérdezem, hátha valakivel volt hasonló és tud valamit mondani. Cicizik egyébként.


Köszi előre is!



2017. ápr. 20. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán gyenge még az idegrendszere
2017. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát elsőnek azt mondtam volna, hogy fázik vagy lázas. De tényleg jobb, ha elviszitek orvoshoz.
2017. ápr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak ugyan csak a szája szokott remegni, nem merevedett le, de a védőnő azt mondta idegrendszeri gyengeség, normális ebben a korban, ez kb 2 hónapos korában volt neki is.
2017. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Az ügyeletes orvos gondolom 50 feletti, aki még a régi szockorszakos "rendet kell tanulnia" iskola híve.

A remegés idegi éretlenségre utal. Anyuka szedjen B1 vitamint, az fog segíteni. (Nem lehet túladagolni.)

A szoptatás a hasfájást nem rontja, sőt! A baba nyugodtabb, az anyatejben olyan anyagok vannak, amik görcsoldóak és fájdalomcsillapítók, illetve gyorsabban emészt közben.

Ha az espumisan nem hat, érdemes lenne mást is kipróbálni. Annyi mindent kapni ma már szerencsére. (14 éve még csak az imádság és a füldugó volt, amit ajánlottak). A masszázst és az óvatos tornáztatást próbáltátok már?


A 3-4 óránként etetés vége többnyire az, hogy egyre kevesebb a tej, 3-4 hónaposan már tápszeres lesz a baba. Pont, mint régen. :(

2017. ápr. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg, ismerősnek is hasonlo miatt a b vitamint javasolták és a magnéziumot, omegát is!
2017. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!