Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MI a véleményetek a kenguru...

MI a véleményetek a kenguru hordozóról? Mennyire jó a babának? Mit kell figyelni ha venni akarok? Kinek volt? Mikortól lehet használni? Meddig?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nagyon hasznos,mert a kisfiam nem marad nelkulem a kisagyban,mindenhova cipelem a kenguruban.3 honapos es 7 kg. A kenguru csak 9 kg-ig jo.
2010. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Mi nagyon szerettük.
2010. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elejétől használtuk 10 hónapos koráig, akkor kinőtte, most hátihordozónk van, a kicsi 14 hónapos.

Nekünk Chicco Go volt:

[link]

2010. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Én most vettem olyat, ami 12 kg-ig jó, Babybjörn. (Tény, hogy újonnan 28ezer, de vaterán sikerült nagyon jól megszereznem használtat.) Nagyon kényelmes, a hátamnál van egy merevítő, úgyhogy a 9 kg-os kisfiamat is simán bele tudom tenni. Sokszor nyűglődik csak a babakocsiban, így ez egyszerűbb egy bevásárlásnál például, vagy akár itthon is, ha csak nyűgös, de valami dolgom lenne, és nem tudom letenni, mert nincs el egyedül. És ez a fajta pl. 3,5 kg-tól használható.
2010. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk is van és tényleg nagyon jó. Mi a chicco kengurut vettük meg, ezt újszülött kortól lehet elvileg használni, de mi csak most kezdtük el 2 hónapos a lányom. Ezt stabilan tarja a hátát, puha a hátlapja és 4 hós kor után lehet úgy is használni, hogy a baba nekem háttal van és tud nézelődni.

Ezt is 9 kg-ig lehet használni.

2010. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

attól függ, mekkora a babád. Ha nagyon pici, arra figyelj, hogy a kenguru 3 pozíciós legyen: elől, hátul és fekvő pozíciós, mert pici babát a gerince miatt állítólag nem szabad függőlegesen hordozni (láttam számtalan ellenpéldát is). Én 3 hónapos koráig vittem fekvő pozícióban, de akkor kinőtte a fejalátámasztékot, így mostmár függőleges pozícióban hordom. Még egy jó pont, ha olyan kengurut veszel, aminek olyan pántja is van, amit derékövként magadra tudsz kötni. Én nagyon szeretem így, mert sokkal könnyebb magadra rögzíteni a lurkót.

Sajnos az enyémről nem tudok képet linkelni, de úgy néz ki, hogy két pántja van: az egyiket a derekadra kötöd, mint egy övet, a másikat pedig általveted a válladon.

Várj, lefotózom és küldök képet!

2010. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: nekünk is olyan van, mint a 12:23-as belinkelt.
2010. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Én meg azt látom, hogy hordozókbendőben ugyanúgy van mint a kenguruban, csak a fejét sem tartja semmi.

13:23-as (ellenpélda)

2010. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12.25 vagyok, ilyet vettem 15ezerért: [link]
2010. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is Babybjörnnel kezdtem. Hála istennek a teszveszen vettem, így nem volt nagyon drága. De el is adtam, mert nagyon fájt a hátam már egy fél órás séta után is, pedig belőttem a háti részt jól. Ráadásul, amikor mentem, folyton belerugtam a térdemmel a kisfiam lábába - őt nem zavarta annyira, mint engem. Ráadásul, ha esetleg le kellett volna ülnöm kenguruval, az ezzel nem sikerült. Eladtam a vaterán. Vettem helyette egy meitait, amit nagyon szeretek. Tartja a derekamat. Könnyű felvenni (a babybjörnt is). A lábacskája az oldalamnál van inkább. Le tudok benne ülni. És akár 2 óra séta után sem nagyon érzem a hátfájást, pedig már majdnem 8 kg-s a drágám. Van egy bébierszényem is, amit keresztbevetek a vállamon és a csípőmre ültetem benne a Manót. Imádom. Fél perc alatt rajtam van és kényelmes mindkettőnknek. Bár ezzel hosszabb útra inkább nem vállalkoznék, de akár egy rövid bevásárlást is végig tudunk így csinálni együtt. Ő is élvezi, mert állati jól kilát. Ezt is lehet előre és hátra is felkötni, nekem a csípőhordozás vált be nagyon. Annyira megtartja a kicsit, hogy míg rajtam van, a babakocsit ki-be tudom tenni a kocsiból.
2010. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!