Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kivagyok! Tudom...

Teljesen kivagyok! Tudom magamnak köszönhetem! Segitenétek? Mit tegyek? Kisfiammal alszom és 2-3 napja azt veszem észre hogy egyeltalán nem alszik jol! Miattam? Hogy szoktassam vissza a kiságyba? Nem akarom miattam "büntetni"!

Figyelt kérdés
Sokat forgolodik izeg-mozog!Gondolom már nem kényelmes neki!De probáltem éjszaka ha felkelt ,vissza altatni sétálva ,el is aludt,de ahogy a kiságyba raktam felébredt!hozzá teszem fekve szoptatok!Császáros voltam és ehhez szoktunk hozzá! én velem van a baj tudom!mit tegyek?
2010. máj. 14. 15:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem irni hogy kisfiam 2.5 hónapos!
2010. máj. 14. 15:36
 2/16 anonim ***** válasza:
Amit megszokott ,arról csak végtelen türelemmel tudod leszoktatni. Nekem 2 hónapba telt mire átszoktattam az ágyába .Fokozatosság és türelem .
2010. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
leirnád bővebben?
2010. máj. 14. 15:47
 4/16 anonim ***** válasza:
Vagy próbáld meg azt, hogy este mikor altatod, ringatod, előtte tegyél alá egy plédet, hajtogasd össze akkorára, amekkora a baba hosszában, feje búbjától a lába végéig. Azzal együtt ringasd és altasd el, és amikor elalszik, könnyebben le tudod tenni, nem veszi észre, mert a háta előtte is "fixen" volt, és utána is.
2010. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Még bőven időben vagy:) ha 2,5 éves lenne, az már mástészta:) én is császsros voltam, csak fekve tudtam szoptatni, ülve nem ment, igy is maradt, amig szopott, fél évig. A szobájában volt egy ágy a kiságytól távol eső falon. Mindig ott szoptattam, éjjel is. Vagyis esti lefektetés a kiságyban, napközben is mindig ott aludt. Éjjel, mikor három körül mocorogni kezdett, már mentem is hozzá át, pici fénynél kivettem a kiságyból, rá a nagyágyra, szopi, fény le, beültem vele a hintaszékbe, vállamon a kicsivel, böfi, már szenderedett is el, lassú mozdulatokkal vissza a kiságyba, aludtunk tovább. Ha a kiságyban szeretnéd altatni, határozd el magad és menni fog! Azért sír, ha az ágyában felkel, mert a karodban aludt el, frászt kap, mert nem ott riad fel.
2010. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Nem feltétlen miattad nem alszik a babád!

Nagyon érzékenyek a frontra, esetleg a pocika, vagy csak anya kell Neki!

Én is ugyan ezen keresztűl mentem, együtt alszunk a mai napig!

A babám 2 óránként szopizott 6 hónapos koráig, aztán már csak 1-2X ébredt!

Most 13 hónapos és 1 hete nem cicizik, azóta végig alussza az éjszakát! *-*

Szerintem csak drasztikus módszerrel tudud a kiságyába szoktatni! felvesz-letesz módszer

Én a könnyebb, de strapásabb módszert választottam, hagytam a babára(ami neki jó, azt tettem) de nem bántam meg!

Ha kibírsz pár nap sírást, elvileg megszokná a kiságyat a babád! Én erre képtelen voltam!

Sok türelmet kell szentelned, hogy ezt átvészeld!

Sok sikert Neked!

2010. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Még elég pici a babád, ilyen korban még sokkal könnyebben lehet alakítgatni a szokásukon, mint már pár hónap múlva.
2010. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2,5 hónapossal szerintem is időben vagy. Pár éjszaka, amin nagyon keményen el kell határozni Magad, és menni fog. Persze kapjon szopit, amikor csak kér, de utána ha visszateszed, és erre felébred, ne vedd újból ki. Nálunk segített, hogy betettem a baba mellé az ágyba egy pizsi felsőmet (előtte 1-2 éjszaka volt rajtam), és volt, hogy felébredt, de nem hívott, vissza is aludt. Gondolom, megnyugtatta, hogy érezte az anyuillatot. :)
2010. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy nincs cumija? Ha cicin alszik el, ettől is felébredhet, se anyu, se cici...:)
2010. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ilyen picit még nem lehet rászoktatni a közös alváshoz, nyugi. Nem szokta meg. Azért is így gondolom, mert melletted is mocorog. Akkor ott sem jó, tehát más baj van. Fog, has, bármi. Próbálkozz cumival, anyaszagú pelussal, stb.
2010. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!