Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam izomzata a dévény-te...

A kisfiam izomzata a dévény-terapeuta szerint picit hypotón. Hasonló babák anyukái, hogy van most a gyerkőcötök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 1 éves múlt április elején. Ül, mászik ügyesen, térdepelve felkapaszkodik. Viszont mivel nem áll, és ha "állítani próbáltam" nem támaszkodott a lábára, hanem felhúzza, így úgy döntöttem, megnézetem egy dévényessel. A terapeuta azt mondta, hogy ha nem kap kezelést, akkor sincs nagy baj, előbb utóbb akkor is rájön magától a dolgokra, max picit megkésve. Viszont azt mondta, hogy az izomzata picit hypotón, ez is lehet az oka a csúszásnak. Azt mondta, hogy bár nem teljesen szükségszerű, de 6-8 kezelést ha bevállalunk, az már eredményre fog vezetni, hiszen tényleg nincs nagy gond.Természetesen el fogjuk kezdeni a kezelést.

Azon anyukák véleménye érdekelne, akik hasonló cipőben jártak a babájukkal. Maradt valami hátra, ami utal a megkésett fejlődésre? Értelmileg, és fizikailag is rendben van a baba? Egyáltalán a hypotónia egy teljes mértékben kezelhető, javítható dolog, ami megfelelő fejlesztéssel teljes mértékben rendbe hozható?

Sajnos beleestem a hibába, hogy rágoogleztam a kifejezésre, és megrémített, amiket olvastam. :S

Köszönöm előre a válaszokat!



2017. ápr. 27. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Ez a Devenyes mizeria csak otthon divat, hogy penzt huzzanak le.


Ahogy irtad is, azt mondta, akkor sincs baj, ha nem csinalnak vele semmit, max. lassabb lesz a fejlodes. Es akkor mi van?

Ha komoly a gond akkor szakorvos kiir gyogytornat TB- re.

2017. ápr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mekkora az érintett terület nagysága (vannak teljes testszerte hipotón babák és olyanok is, akiknél csak egy kis részterület érintett, pl.: nyak, váll), illetve a hipotónia mértéke. Van kisfokú izomgyengeség és nyilván súlyos is.

Az se mindegy, hogy mi áll a hipotónia hátterében. Alkati vagy szerzett. Valamilyen genetikai betegségre visszavezethető. Születési oxigénhiány miatt fellépő...stb., stb....

Ettől függ, hogy jól kezelhető vagy nem és milyen mértékben.


Ha csak most ismertétek fel, mert annyira kevéssé érintett, felesleges rágnod magad rajta.

Ha csak a számokat nézem, azt se mondanám, hogy egyáltalán megkésett, hisz mászni 13. hónap végéig, kapaszkodva felállni 14. hónap végéig kell.


Járjatok ha van rá lehetőségetek és nincs hosszú várólista az adott dévényesnél sokkal súlyosabb babákkal.

2017. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Megis MIT varsz egy embertol, aki penzt kap azert, hogy ott tornaztasd a gyerekedet, majd azt fogja mondani hogy jaj kismama ne hozza ide a gyereket, nincs szuksege tornara? 6-8 kezeles az 6-8 het (de legalabb egy honap gondolom), annyi ido alatt magatol felall:D vagy ha nem majd azt mondjak hogy vidd meg 6-8 alkalomra...elobb utobb igyis ugyis felall.
2017. ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazság szerint nem voltam tisztában azzal, hogy gyógytornát tb alapon is igényelhetünk. Tulajdonképpen eléggé tanácstalan vagyok, hogy érdemes beavatkozni-e, vagy jobb kivárni. Pont azért, mert bem tudom mi állhat a probléma hátterében, már ha áll valami. 😕
2017. ápr. 27. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Gondolkodj logikusan, ezek csak kuruzslok. Elottem is irtak, hogy 6-8 alkalom az mennyi ido, annyi ido alatt magatol csinalna eleve.


A baratnom is vitte mert nem forgott. Mondja a no, semmi baja de tornaztatni kell, vigye 3 heten at. Es akkor majd forog. Hat basszus a babak 3 het alatt rengeteget fejlodnek, mondtam a baratnomnek, ne vigye, ezek csak atvagjak es lehuzzak a tudatlan anyukakat.

Erte mi lett, nem vitte es 2 het mulva magatol forgott!

Jo par tizezer forintot megsporoltam nekik ...


Ne legyetek mar ilyen naivak!

2017. ápr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel a kuruzslózással marhára nem értek egyet. Rengeteg gyerek van, aki rendszeres tornával is csak jóval az élettani határon kívül teljesíti a mozgásfejlődési mérföldköveket, vagy sohase.

Keress rá a hipotón gyerekek szüleinek közösségére!

Minden hipotón izomzatú gyereknek jól jön a torna, de ha oda benézel, képet kapsz arról, hogy kiknek van igazán szüksége rá.

Azoknak a gyerekeknek, akiknél 2 évesen az is igazi eredmény, hogy végre másznak!

Vagy 5 évesen önállóan járnak.

2017. ápr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekik igen, de nekik van TB tamogatott gyogytorna, foiskolat vegzett gyogytornasszal.

Itt konkretan a kerdezo eseterol volt szo, hogy mondta a Devenyes, hogy igazabol nincs ra szukseg , de vigye el 6-8 alkalommal. 18 honapos korig van a hatarido, hogy elkezdjen menni.

2017. ápr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Beszéltem a háziorvosunkkal. Azt mondta, hogy ő nem aggódik a fiam miatt, mert látszik rajta, hogy érdeklődő, nyitott, teljesen ott tart mint a kortársai, ezt az egyet leszámítva, hogy nem áll még fel. Viszont azt mondta, hogy mivel mindent megcsinált eddig, amit kell, illetve ügyesen kúszik, mászik, ül, stb, ezért szerinte felesleges kilométereket utaznunk (annyira telítve vannak a dévényesek a környéken, hogy 30 km-t kéne utaznunk a legközelebbi terápiára). Viszont kaptunk beutalót gyógytornászhoz, azt mondta, hogy az is bőven be fogja hozni a jelenlegi lemaradásunkat. Úgyhogy én örülök, és meg is nyugodtam. Ha már két szakember azt mondja, hogy annyi a gond, hogy lassabban fejlődik, de egyáltalán nem kóros a dolog, akkor az már jó jel. :)

Köszönöm válaszaitokat!

2017. ápr. 29. 10:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is laza izomzatú. 10 hónapig "dévényeztünk". Már az első néhány kezelés után látható volt a fejlődés. Nekünk is mondták, hogy minek költjük ezt a sok pénzt erre, csak lusta a gyerek... De jártunk kitartóan, és kicsit később, mint a többi baba, de elindult. Ha megtehetitek, szerintem vállaljátok!
2017. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. máj. 3. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!