Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közös szoba, vagy saját...

Közös szoba, vagy saját babaszoba? Melyik a jobb variáció?

Figyelt kérdés

Igaz, már kész van a kislányunk szobája, de most elgondolkodtam azon, nem-e lenne jobb, ha mondjuk 3 hónapos koráig velünk aludna...

Nem közöttünk, mert velem a férjem is közelharcot vív néha a takaróért, vagy a párnákért, mikor elalszunk, hanem külön kiságyban mellettem.

De eddig sem a férjem, sem anyukám nem tartotta jó ötletnek. A férjem azért, merthogy van, hogy ő tovább ébren van, sokszor hajnal 1-2-ig megy a tv. És hogy ő reggel, amikor készülődik, elindul, járkál fel-alá, letusol, pakol, keresi a cuccait. Én erre nem ébredek fel, de szerinte egy újszülött simán.

Viszont ez az egyik parám, hogy mi lesz, ha egyikünk sem ébred fel, ha sír a pici. Azt már megbeszéltük, hogy éjjel ő kel fel hozzá, de félek, hogy esetleg ő sem hallaná (bébikameránk, légzésfigyelőnk van). Úgy pedig még én is felébrednék, ha tőlem fél méterre sírna a babánk...

Viszont azt mondja, hogyha az első pár hónapban velünk lenne, akkor fogadjam el, hogy abból évek lesznek, mert a kutyánkkal is ugyanezt csináltam és a mai napig nem lehet kitenni a kertbe úgy, hogy valaki nem megy ki vele... Anyukám szerint is ez lesz, merthogy engem is 6 évesen szoktattak le arról, hogy közöttük aludjak, pedig volt saját szobám, játszószobám is, mégsem voltam hajlandó máshol elaludni.


Eddig nagyon határozott voltam, hogy nem fog velünk aludni, meg a babaszoba is egy álom, most lett kész és úgy voltam vele, hogy jó lesz ott neki. De ahogy közeledik a dátum, egyre inkább bizonytalanabb vagyok ebben és talán jobb lenne, ha 3 hónapos koráig velünk lenne egy szobában.


2017. ápr. 27. 19:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy gondoltam az első hónapokban aludjon velünk, kb 2 méterre volt a kiságy. Aztán olyan 2,5 hós korában elkezdték zavarni a zajok (addig se suttogtunk és nem jártunk lábujjhegyen, még rádiót is hallgattunk, a férjem ébresztőre kelt fel, a babát nem zavarta az ilyesmi de ezután úgy tűnt még a szekrénynyikorgás is) és az éjjeli 2 ébredesből lett 10. Meg bevallom, a házasélet se volt úgy kényelmes, hogy amíg alszik menjünk máshova stb. Szóval 2,5 hónaposan megkapta a saját szobáját. Első éjjel óránként ébredt az új helyen. Utána visszaállt a 2 ébredés. Szóval nálunk azt gondolom ez így volt jó. Aztán másnál pedig más jön be.
2017. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Tápszeres baba lesz (gyógyszert kell szednem, ami mellett nem szoptathatok).

Így az etetéshez nincs feltétlen szükség rám.


Igazából én nagyon bízom abban, hogy ő is nyugis baba lesz, mert én is átaludtam 2 hetes koromtól az éjszakákat teljesen, a férjem pedig 3 hetesen. Tudom, ennek semmi köze ahhoz, milyen lesz a babánk, de nekem az összes barátnőm mondta, hogy ők kellemeset csalódtak az első hónapokban, mert őket is ijesztgette mindenki és semmi szörnyű, vagy elviselhetetlen dolog nem volt. Szóval én reménykedek, hogy nyugis babánk lesz. :)

Aztán persze majd kiderül 3 hét múlva.

2017. ápr. 27. 21:06
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Ha külön teszed és van ott egy fekhely arra az esetre, ha szükség van rá, az a legjobb. Az ilyen határidők, hogy majd ekkor és ekkor külön teszem, csak addig működnek, míg nincs ott igazából. A gyakorlatban nem fogsz ránézni a naptárra, hogy na lejárt a határidő, költöztetem a gyereket, hanem marad, még egy kicsit, meg még egy kicsit, meg stb. aztán a végén már nem csak nem teszed külön, de nem is lehet, mert nem "hagyja" a gyerek.


Az viszont sokkal egyszerűbb, hogy te visszamenj a saját ágyatokba és csak szükség esetén aludj ott. A gyereket akkor nem kell szoktatni, meg nincs az a szívösszetörés, hogy kirakod a szobátokból stb. hanem azt szokjátok meg, hogy neki van külön szobája, ahol ha kell ott lehet vele lenni.

2017. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Bocsi h offolok. Enis elso babat varok.

Sosem ertem h hogy ertitek h vele alszotok? Pl vki irta h beraktak egy kanapet hozza es 2-3 hetig vele aludt. A kanapen aludt a baba is vagy anya kanapen baba a kiságyban? Kicsit felreérthető a "köztünk alszik " is. Ilyenkor úgy értitek az ágyban?

Egyebkent mi is úgy tervezzuk h kulon szoba es kanape lesz berakva meg hatradontheto fotel lesz bent de nem lesz velunk éjjel egy szobában. Nappal pedig a nappaliban ( szeretnénk ) aludna. De majd eldol!!:) elobb legyen minden rendben

2017. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk is az első jön hamarosan. Abban már megegyeztünk, hogy a szobánkban nem alhat, ehhez véletlen se szokjon hozzá. Nekünk a kapcsolatunk is fontos, az is marad a baba után is. Van a szobájában kanapé, ha egyikünknek vele kell lennie.
2017. ápr. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem rég rossz az a kapcsolat, ha valaki csak a hálószobában este tud házaséletet élni és a gyerek mellett nem tudja megoldani.
2017. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
16# ha hiszed, ha nem ha van egy gyereked már azt is figyelembe kell venni egy idő után, hogy véget érnek a spontán hol itt, hol ott történő szeretkezések, mert ha a gyerek önjáró és kezeli a kilincset, akkor rátok fog törni. Ezért a legjobb ha legalább a szobátokba nincs beszoktatva éjszakára. Persze, van akinek annyi is elég szexből, hogy bezárkózik a 3m2-es fürdőbe délben és 3 perc alatt lenyomja, hogy ez is legyen meg erre a hétre, de van aki szeret rá kényelmesen időt szánni + ha már egymás mellett fekszenek és rájuk jön, ami azért egészséges embereknél elég gyakori, akkor is, ha már a konyhapulton is túl voltak rajta, akkor ne kelljen már felkelni és elvonulni valami másik helyiségbe, mert "jaj a gyerek".
2017. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%
Én vagyok a "kanapés". Van ágyhoz csatolható babaágyunk és a kislányunk azon aludt én meg a kanapén. Tudom a mi ágyunkhoz is lehetett volna rakni, de én azt szerettem volna, hogy a saját szobájat szokja meg. Időnként pedig miután elaludt átraktam a saját kiságyában és én maradtam a kis kanapéágyon. Lehet van olyan aki még nem hallott erről a "szerkezetről", de én nagyon ajánlom.
2017. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
84%

Én azt vallom, hogy a baba éjjeli rendje úgy alakul ki, ha egyedül van. Ha a saját ritmusában alszik el és ébred fel. Ha ott vagytok, megy a tv stb nem fog olyan mélyen aludni, lehet többször felriad stb.


A fiam kezdetektől külön szobában alszik (4 hónapos tápszeres) és körülbelül 1 hónap után 21:00 - 06:00 (most már 08:00 is van) az alvás ideje. Nem riad fel az esti filmezésünkkor, ha párom később ér haza és kulcsozik, járkál, ha bármit csinálunk - pl együttlétkor is nyugodtabbak vagyunk hogy ketten vagyunk a szobában :D


Amikor vendégségben voltunk, máshol aludtunk, mindig egy szobában aludtunk mindannyian. De akkor én egy percet sem aludtam éjjel... Ideges voltam, hogy arra figyeltem, hogy veszi a levegőt, miért szuszog, rosszat álmodik??? Sokkal kiegyensúlyozottabb az éjszaka, ha mindenki nyugodt..

2017. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Coffelia ***** válasza:
Nekünk az volt a természetes, hogy a franciaágyunk mellett volt a kiságy, és bármikor magunk mellé vehettük, ha szükség volt rá. Aludt köztünk, aludt csak velem, akkor apa a nappaliban, aztán mikor 10 hónaposan látványosan nem bírt aludni a rácsos ágyban, akkor kapott egy óriási matracot a földre, szintén az ágyunk mellé, és teljesen változó, hogy ki épp hol alszik. Nekünk ez így tökéletes, az első évben kb herótot kaptunk a házas élet gondolatára is, ugyanis a férjemnek és nekem is gyakorlatilag folyt a nyálunk a kimerültségtől. Most két éves, a közös hálóban altatunk az alvókuckós matracon, a nappali és az egész lakás onnantól a mienk, és csak aludni bújunk be a hálóba. A házasélet kreativitást igényel, de annál izgalmasabb ;) Mi nagyon szeretünk együtt aludni a Kismacónkkal, iszonyú édes, hajnalban felmászik közénk, és onnantól összebújunk mind. Amúgy is csak egy nappali van ezen kívül, ahol nem akarunk aludni, hely sincs hálósarok kialakítására. Ha lesz tesó, vagy ha ő kéri majd a külön teret, akkor elköltözünk.
2018. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!