Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külön babaszoba?

Külön babaszoba?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, egy 3 szobás lakásban lakunk, a nagyobbik szobát meghagytuk "gyerekszobának", a kisebbik a hálló. Ha a kis szobába be akarom tenni a gyerekágyat, akkor nem tudom kinyitni a szekrényajtót vagy eppen az ágy végében férne csak el a lábunknál. Ezért úgy döntöttem, hogy berendezzük az eddig üressen álló szobát babaszobának, már kinéztem a bútorokat is, de páromnak nem tetszik az ötlet. Szerinte a bababutorok nem lennének kihasználva, pár év mulva új kellene. De én szivtelennek tartanak egy üres szobát és közepén egy kisággyal. Anyagilag meg tudnánk oldani. A Ti babátok veletek alszik? különszoba? hogyan van berendezve?
2013. okt. 11. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a párommal megbeszéltük, hogy a gyerekeinknek igazi gyerekszobáik lesznek. Gyerekbútorokkal, igazi lányos, és fiús szobák lettek. Ha megengedhetitek anyagilag, akkor szerintem beszeld rá a férjedet. Én folyamatosan csinosítgatom a gyerekek szobáját.nagyon cukik. A kisfiúnak zöld a domináló szín, a kislánynak rózsaszín. 2.5 éves a fiú és 9hós a kislány. Én nagyo élveztem es élvezem berendezni a gyerekeim szobáit.
2013. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35 hetes terhes vagyok. A mi hálónk nagyon picike, benne van az ágyunk ami az egész szobát elfoglalja és egy szekrény amiben a ruhák vannak, ha akarnám sem tudnám a gyereket hova tenni, és azt sem szeretném ha velünk egy ágyban aludna. (szerintem neki és nekünk sem jó) Így a mi babánknak is külön szobája lesz. Nem nagyon vettünk neki bútorokat mert a nagy szobába ahol ő lesz van egy hatalmas szekrény amibe minden cucca elfér, van egy kiságya és van egy pelenkázója aminek az alja szekrény és oda tettem a pelenkázáshoz és alváshoz szükséges dolgokat, a többi a nagy szekrényben van. A földön több játszószőnyeg van és gyerek mintás függöny az ablakon. Nálunk ennyi a gyerekszoba. Szerintem jó lesz így de majd kiderül. Mi nem sok mindent vettünk előre, nem akartunk fölösleges dolgokat venni, majd ha valami hiányzik akkor meg vesszük utólag. Szerintem nyugodtan lehet különszobája a gyermeknek, és ma már elég sok fajta bútor van, nem csak olyan ami 1-2 évig használható. Vannak kiságyak amik később gyermek ággyá alakíthatók (nekünk is olyan van) , van pelenkázó ami kiságyra tehető vagy később szekrényé alakítható így az is sok évig használható. Ha a férjed ragaszkodik, hogy egy szobába legyen veletek a baba akkor vehettek olyan kiságyat is aminek az egyik oldala leengedhető és hozzá illeszthető a ti felnőtt ágyatokhoz, és 2-3 hónapos korában át teszitek különszobába. Nézzetek körül biztosan találtok olyan bútort és megoldást ami mind a kettőtöknek elfogadható. Végül úgy is majd akkor derül ki mi a számotokra és a baba számára is kényelmes ha már itt lesz a picike.
2013. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A jó minőségű bútor valóban nem olcsó, de mi pont ezért csináltattunk egyedi bútorokat, hogy ne csak a babakorban tartson ki. Praktikus, jól pakolható szekrényeket, komódot válassz (mi erre csináltattunk egy pelenkázórészt, ha már nem kell, csak leveszi az ember). Felnőtt korig használható bútorokat választottunk, viszont a dekoráció babás (most már gyerekes). A falon macis bordűr, a képek is gyerekesek, a falra állatos dekormatricákat tettünk, a falvédő is állatos.

Szerintem nagy lehúzás a "baba" bútor, mert nagyon drágán adják, és max. pár évig tudod használni, mert a gyerek előbb-utóbb felnő és új kell. (Arra is gondolni kell, hogy megy majd óvodába, iskolába, kell majd íróasztal, tanulósarok).

Mutogass praktikus bútorokat a párodnak, magyarázd el, hogy ezt nem néhány hétre veszitek, hanem évekre.

Az ember lánya tényleg hajlamos elcsöppenni a csodás, édes, összeillő bababútorok miatt, de tényleg nem éri meg 3 évente kompletten újrarendezni a gyerekszobát.

2013. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


ezt szeretném én :-) és 2-3 év mulva el is adhatom, ha ugy adodik :)de szerintem 4 éves koráig ki birna, a kiságyat lecserélnenk mondjuk hamarabb :)

2013. okt. 11. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tovább is jó lehet. Max csináltok asztalossal új ajtókat. Nálunk is színes a babaszoba, a padló, a szekrény ajtajai. Viszont a pakoló felület később is kelleni fog, szóval én direkt olyat vettem, aminek később lecserélhető naturabb színűre az ajtaja.
2013. okt. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi "sajnos" nem tehetjük meg, hogy ilyen bútort vegyünk a babánknak, amiket kaptunk azok vannak és én ragasztottam rájuk matricát meg ilyesmik. De ha ti megtehetitek akkor szerintem ezt a bútort nyugodtan meglehet venni, mert akár még 5-6 évesen is használhatja, utána pedig valóban max lecserélitek az ajtókat vagy eladod ahogy mondtad. Majd a rácsos ágy helyett lesz nehéz gyermek ágyat találni ami illik a bútorokhoz. De ha lesz pl. második gyerek akkor neki is jó lesz és akkor már is ki van használva. Mi a problémája a férjednek ezzel a bútorral? A gyerek minta vagy más?
2013. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!