Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek tetszik a Flóra név?

Nektek tetszik a Flóra név?

Figyelt kérdés

Én imádom ezt a nevet, de sajnos a család többi tagjának nem nagyon tetszik, mindig a bélflóra jut eszükbe. Páromnak a Rebeka tetszik nagyon, anyósomnak a Dalma, és a Blanka, az én szüleimnek meg a Boglárka és a Rozália. Már van egy 2 éves kisfiunk Szabolcs. Ő mindenképpen Bellának akarja hívni.

Somogyi vezetéknévhez, ti melyik nevet választanátok?



2017. ápr. 27. 21:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%
Abbol indulok ki mi lenne ha engem igy hivnanak. Haaaat..sok nevnel szebb, de azert vannak szebbek. En ugy allnek hozza mint amugy a sajat nevemhez is- nem rossz de nem igazan tetszik.
2017. ápr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%

Nem szoktam ebbe a kategóriába írni, de hamár megláttam a kérdést. Nekem a Flóra egyáltalán nem tetszik. Nekem is a bélflóra vagy hüvelyflóra jut róla eszembe. Ja és a Flóra margarin. A suliban is így csúfolják ezt a nevet. A többi név szebb, kivéve a Blankát. A Somogyihoz szerintem a Dalma, Rebeka illik, de a fiad javaslata (Bella) is jó vele. A Rozália kicsit öreges, de Rózaként elmegy.


15 / F

2017. ápr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
26%
Én úgy vagyok, mint az utolsó, a bélflóra, hüvelyflóra és a margarin ugrik be, de hangzásra se tetszik. A vezetéknévhez szerintem a Dalma passzol legjobban.
2017. ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%

+ 1 szavazat a Flóra név mellett.

Nekem nagyon tetszik, olyannyira, hogy a szeptemberben születendő kislányunkat így fogják hívni. :)

Szerintem a vezetéknévhez is jól passzol. Ne a család döntsön a baba nevéről, a pároddal jussatok közös nevezőre.

2017. ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%

Az összes felsorolt illik a vezetéknévhez, talán a Bella a legkevésbé, de az sem rossz.

Viszont ilyen esetben én azt gondolnám át, hogy nem tudsz olyan nevet választani, ami mindenkinek tetszeni fog. A gyerek a tied és a férjedé lesz, ebből következik, hogy a neve is a ti kettőtök közös választása kell legyen. Más szavakkal: ti választhatjátok ki hogy a közös gyereketek milyen névvel élje le az életét.

Nagyszülőknek, testvéreknek véleménye, tanácsa lehet, de a döntés a tietek. Sértődésnek itt helye nincs.

A Flóra és a Rebeka név is nagyon szép, nem asszociálok bélflórára (ez egy összetett szó és itt sincs semmi rossz jelentése) vagy semmi más negatív dologra.

A férjeddel ha nem sikerül megegyezni, akkor legyen 2 neve (Flóra Rebeka/ Rebeka Flóra).

A kistesó biztosan nem fogja Bellának hívni mikor mindenki más Flórának. Ezt csak most mondja, de 2 éves csak. 1 hónap múlva nem is emlékszik majd a Bellára.

Nyugodjatok meg, gondoljátok végig kettesben a férjeddel.

2017. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
27%

"nem asszociálok bélflórára (ez egy összetett szó és itt sincs semmi rossz jelentése) vagy semmi más negatív dologra. "

Mindegy, hogy te mire asszociálsz, mert nem te leszel a lány osztálytársa. Főleg biológia órán vagy előbb, ha valaki Flóra margarinos szendvicset visz suliba. Szerintem nagyon gáz név és ezt fiatalként mondom, nem harmincas nőként.

2017. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
26%
Dehogy tetszik. Szerintem ronda név, ráadásul jól csúfolható. Figyelembe véve a családnevet, egyedül a Dalma vállalható név.
2017. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
26%

Nekem meg mindig a hüvelyflóra jut róla eszembe, bocsi. :D

A Rebeka nekem csak simán olyan darabos.

A Bella szerintem szép és a Somogyihoz is passzol.

De nektek kell eldönteni, nem a nagyszülőknek, meg a vadidegen embereknek. :)

2017. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%
Flora.
2017. ápr. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Na vegul mi lett a nev? :)

Engem is Floranak hivnak, de 26 eve anyamek meg nem asszocialtak belflorara, meg huvelyflorara a nevemmel kapcsolatban :D

Csak manapsag jott ez be es engem is idegesit :D bar sosem csufoltak, a vezeteknevem meg ritka, igy gyakorta megdicserik :)

2018. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!