Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek tetszik a Flóra név?

Nektek tetszik a Flóra név?

Figyelt kérdés

Én imádom ezt a nevet, de sajnos a család többi tagjának nem nagyon tetszik, mindig a bélflóra jut eszükbe. Páromnak a Rebeka tetszik nagyon, anyósomnak a Dalma, és a Blanka, az én szüleimnek meg a Boglárka és a Rozália. Már van egy 2 éves kisfiunk Szabolcs. Ő mindenképpen Bellának akarja hívni.

Somogyi vezetéknévhez, ti melyik nevet választanátok?



2017. ápr. 27. 21:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Javasolnék én inkább akkor: Florinda, Florianna, Florinetta, Floranetta,
2020. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
*Ja, várj, nem ehhez a kérdéshez akartam, ez már régebbi:); akkor majd átírom oda is. :):)
2020. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Hiemel28 válasza:
Valaki írta hogy a Flórát margarinnak vagy bélflórának csúfolják az iskolában.Engem Flórának hívnak de soha sehol nem kaptam meg ezeket.A nővérem Blanka.És szerintem az ő neve jobb is.
2021. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

A Flóra virágot jelent, és ehhez latinul sem kell tudni, de nem árt, ha az ember olvas pár könyvet életében és az ABC-től messzebbre is lát, és akkor az asszociációs bázisa sem szűkül be a szatyra vagy a belei tartalmára...

Nekem az fl- hangkapcsolat nem tetszik benne, de a hallatán konkrétan virágillat idéződik fel bennem meg virágzó lilaakác és gyöngyvirág, szóval szerintem egy nagyon friss és bájos név :) Kíváncsi lennék, végül mi lett a baba neve és mára hogy viszonyul hozzá:)

2022. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!