Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ujszulottet tenyleg 3...

Az ujszulottet tenyleg 3 orankent kell etetni, akkor is fel kell kelteni ha vegigaludna az ejszakat?

Figyelt kérdés

Mar majdnem 1 eves de sokszor eszembe jut. Azt mondtak a korhazban, hogy EHENHAL ALMABAN ha nem keltem fel a nap 24 orajaban 3 orankent etetni. Ezert emlekszem 3 orankent volt beallitva az ebresztoora, pedig amugy aludt volna ejszaka...Helyesen tettem vagy felreertes

aldozata voltam?


2017. ápr. 28. 00:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell kelteni. Csak ha kis sulyu, koraszulott, beteg.


A begyoposodott agyu 60 eves szulesznok es noverek maniaja ezt mondani.

En tajekozodtam volna mashonnan is.

2017. ápr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam, igy utolag fura...azt mondtam mikor bejott a nover: olyan cukin alszik, keltsem fel? Valasz: cukin fog ehenhalni ha nem kelted fel.

...Elso gyerek volt es teljesen be voltam panikolva mindenen, semmit nem aludtam honapokig. Valahogy ez berogzult, kicsit elveszitettem a realitas erzekemet.

Amugy nagy sulyu idoben erkezett baba volt.

2017. ápr. 28. 00:30
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Ritka nagy szerencsém volt nekem is mert a fiam már az első napjától kezdve átaludta az éjszakát. Én nem ébresztettem fel. Reggel 7-kor ébredt, és akkor jól bekajált. Napközben is szoptattam többször is. De én csak azért, hogy egyen nem ébresztettem fel. Ha éhes volt akkor tudott teli torokból követelni a kaját. Azóta már felnőtt, életerős fiatalember lett belőle.
2017. ápr. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Elso vagyok. Bocsi kerdezo, nekem ez csak azert fura, mert anyukam 35 evvel ezelott sem ebresztgetett, pedig akkor meg nem volt net meg ilyesmi, csak konyvek es megis utanajart ilyeneknek, es nem hitte el, hogy ehenhal a gyerek.


Mindegy mostmar, ne legyel naiv, inkabb jarj mindennek utana ami kicsit is furcsan hangzik.

2017. ápr. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem hangzott furan. Azt hittem jo tanacs. Olyan szentirasnak vettem mindent amit a korhazban mondtak.
2017. ápr. 28. 00:52
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Annyira fura számomra mikor valaki azt mondja, hogy pár naposan is már átaludta a gyerek az éjszakát...szinte hihetetlen. Én tavaly szültem és nekem is azt mondták, hogy 3 óránként kell etetni. Az én babám kb. 3 óránként kért enni magától is általában..de ha nem akkor hagytam 5 órát aludni és csak akkor keltettem fel..akkor már nagyon mohón evett, szóval biztosan éhes volt. Hány hónapos koráig ébresztgetted?
2017. ápr. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Uramjézus........! Uramjézus... Csak ezt tudom hajtogatni, mert ezt én nem tudom elképzelni, hogy valaki szabad lábon mászkál ennyi ésszel :DDDD

(Ez a kérdést feltevőjének.)

2017. ápr. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Kis sulyu, koraszulott es evesproblemas babat kell felkelteni. Egy 3.5 kilos, elalvas elott 150 gr-mot bepuszilo tokeletesen egeszseges csecsemot nem.

En fiam 2.4 kg volt, alig szopizott 10-20 gr-mokat...na ot 3 orankent kellett kelteni, de csak elso heten. Utana mar nem.

2017. ápr. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Az első gyerekem nagyon besárgult, egy hétig voltunk kórházba. 3 óránként kellett etetnem, a sárgaság miatt nagyon aluszékony volt és sokszor nehezen tudtam felébreszteni (persze álmába éhen nem halt volna mert azért előfordult,hogy megelőzött az éhes pocakja). Majdnem 2 hónapos volt amikor eljutottunk odáig,hogy akkor most már jöhet az igény szerinti mert már végre nyoma sincs a dolognak. A következő 2 gyerekem csak enyhén sárgult,nem voltak aluszékonyak és a kék fény alatt is csak 1-2 alkalommal voltak,így náluk már az elejétől az igény szerinti etetés ment
2017. ápr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem anyám mondta, hogy ne kövessem el azt a hülyeséget, amit ők - éjjel ébresztgettek, nehogy kiszáradjak, aztán rá is szoktam, hogy felébredjek.

A gyerekorvost megkérdeztem, ő azt mondta, hogy azért 1 hetes koráig 4 óránként etessük éjjel, utána hagyjuk rá.


Az első napokban kelt magától is, aztán csak éjjel egyszer, 6 hetes korától meg 10-12 órát aludt. Tápszeres volt, fene tudja, hogy ez mennyit számított ebben.

2017. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!