Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hónapos babával horvátorsz...

2-3 hónapos babával horvátországi nyaralás? Megoldható?

Figyelt kérdés
Budapestről 5 óra lenne az út, ott nyaralónk van, szóval nem zavarnánk senkit. Nagy világjárók vagyunk a férjemmel, de szerintem leghamarabb ősszel lenne érdemes hosszabb, repülős útra menni, viszont a tengerpartozás hiányzik kicsit.
2017. ápr. 28. 09:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Olyan gyógyszert kell szednem, ami mellett nem szabad szoptatni. Én elég rugalmas vagyok ebben a témában, nem érzem rossznak a tápszerezést sem, nem kudarcként fogom fel.
2017. ápr. 28. 10:26
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

Nem semmi.Itt mindenki olyan gyógyszert szed,ami mellett a szoptatás nem megengedett.Ez most az új kifogás?

Amúgy én sem pártolom 2-3 hónapossal az utazást.Egy évet ki lehet bírni tengerpart nélkül.

2017. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon ritka kivétellel a babák remekül alszanak, ha mozog a fenekük alatt az autó.:-) Gondolom, klíma van a kocsiban, a saját nyaralótokban pedig gyakorlatilag otthon vagytok. Sokkal kellemesebb a tengerparton tölteni a nyár egy részét, még ha némileg korlátozva is lesztek, mint itthon. A vízbe nyilván nem vinném be a babát, de ti tudtok akár felváltva fürdeni, pláne, ha közel van a ház a parthoz. A gyerekorvossal beszéljétek meg, hogy oltás előtt vagy után érdemesebb menni, legyen európai tajkártyája a bébinek is, aztán hajrá.:-)
2017. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Engem pont nem érdekel a "mindenki", kedves 12-es! :)

Nem szeretném kockáztatni sem a saját egészségemet, sem a lányunkét csak azért, hogy büszkén tolhassam más anyukák képébe, hogy "igen, én bezzeg szoptattam bármi áron, most aztán szuper anyuka vagyok". Több orvos véleményét meghallgattam, elfogadtam, hogy a mi babánk tápszeres lesz.

Ettől nem fog összedőlni a világ, nem leszek sz.r anyuka, a lányunk sem fog kevesebb figyelmet kapni.

2017. ápr. 28. 10:33
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Biztos h nem. És nem csak , mert fáradtak lennénk és nyugosek. Hanem nem pont nyaralni vágyunk es aggódni h vajon mi a fenét kap el, felforr e az agy vize stb
2017. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
74%
3 gyermekünk van, ma már iskolásak. Tapasztalatom, hogy azzal a gyerekkel a legkönnyebb kimozdulni, amelyik még NEM képes helyváltoztató mozgásra! :-)
2017. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem fogod elvezni. Fogalmad sincs meg mi var rad. Tapszeressel sem konnyu az elso honapokban.
2017. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Előbb várd meg, milyen babád lesz, utána dönts. Én egyébként magammal vinnék egy bébiszittert, akit már ismerek, megbízom benne, hogy tudjunk a férjemmel mondjuk egy fél órácskát sétálni este, vagy elugrani kajálni, hogy legyen nektek is egy kis kikapcsolódás a nyaralásban. Ha tápszeres, megoldható, no persze más kérdés, hogy bírja-e másokkal :) (Idegen bébiszittert SOHA nem vinnék)


Illetve majd meglátod,Te hogy vagy. Bőven lehet, hogy lesz egy sírós, hasfájós babád, te pedig örülsz, ha a kanapéig elkúszol, nemhogy Horvátországba. :)


Remélem összejön, de de ha nem, ne csüggedj, jövőre már bőven mehettek mindenfele!

2017. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%

Írjátok be magatokat egy időpontra, ha a családnak ez ennyire fontos, aztán majd meglátjátok hogy sikerül e menni vagy sem.


Most úgy tűnik hogy tápszeres babával könnyebb az élet, de korántsem biztos, ha pl egyik tápszer sem lesz jó, és kétnaponta fogsz másikat keresni.


Ha elfogadsz egy pici javaslatot (olvastam a másik kérdésedet is az együtt alvásról)-lazíts egy picit, és ne akarj mindent előre eldönteni, és megtervezni. Egy pici babával már nem így működik. Ők még egyik napról a másikra változnak, változnak az igényeik, amikhez neked kell majd alkalmazkodni, függetlenül attól hogy te épp mit terveztél arra a napra, hétre vagy éjszakára.

2017. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha tudjatok a nyelvet es kozelbe van korhaz akkor hajra.. barmi megeshet a babával és akkor szaladhattok
2017. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!