Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kislányomat szeretné...

6 hónapos kislányomat szeretném leválasztani a cicizésről, mert már elég kevés a tejem is és nagy kínlódás az egész szopizás! Hogyan csináljam? Hogy mondjam meg a védőnőnek? Tovább lent!

Figyelt kérdés
Már a kezdetektől is csak úgy tudtam összehozni a szoptatást,hogy bimbóvédőt használtam és azóta is csak ezzel tudok szoptatni.Mindent megtettem,hogy legalább 6 hónapos koráig szopizzon a lányom,de már nagyon nagy nyűglődés az egész,mert a lányom nem hajlandó rendesen szopizni csak sétálva,állva ülve.Ebben a sorrendben és állandóan!Már nagyon nehéz kézben tartani a lányomat és ugy etetni.
2010. máj. 15. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
az enyém 5hós és szintén most választom el. ill csinálja ő maga is. elkezdtem gyümölcsöket zöldségeket adni neki és egyre inkább nem kell neki a tej! én szintén végig kinlódtam az egészet (mindkét gyerekemmel), csak bimbóvédővel, 5l folyadékkal, pihivel, szopis teákkal, bogyókkal, de végig kellett a tápszer is. itéljenek el érte, de mostanra meguntam az éjjeli két óránkéénti kelést a fejés miatt. ezért is kezdtem gyümölcsözni. szóval szoptass ritkábban, kezdj el hozzátáplálni és magától menni fog! nekem már annyira kevés a tejem, hogy egy éjszaka altt, két ciciből is csak 60-80ml jön össze.
2010. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele,hogy nem érdekel hogy elítélnek e vagy sem,de már nem bírom tovább ezt a kínlódást!Csak nem tudom hogy kezdjek hozzá?Már 4 hónapos korától ő is kap gyümölcsöt.Tápszert eddig nem kapott de én már szeretném,mert ez így nem mehet tovább!Vagy ilyen idősen nem feltétlen szükséges a tápszer?
2010. máj. 15. 13:34
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

szia

de igen, feltétlenül szükséges a tápszer, még sokáig!

egyszerűen elmész az orvoshoz és megmondod, hogy elapadt a tejed, és felíratsz tápszert. aztán leállsz a szoptatással, ha ilyen kevés tejed van, nem is fog feszülni, meg ilyenek.

én úgy voltam, hogy kevés volt a tejem nagyon, kb. 40, max. 50 ml-t szopott a baba. aztán kórházba került, én meg itthon, ezért nem tudtam szoptatni és fejtem, de így még kevesebb lett. mikor hazajött a kórházból, még egyzser utoljára megszoptattam, akkor 30 ml-t szopott, és utána már többet nem. semmit nem csináltam, nem borogattam, és nem volt semmi gond, nem is fájt. annyira kevés volt már a tejem, hogy nem is termelődött tovább.

2010. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is egyre inkább csökkent a tejcim, 6 hósan szoptattam utoljára reggel. Én így csináltam:

5 hónaposan kezdtem az elválasztást: reggel szopi, tízórai gyümi+tápszer, ebéd szopi, uzsi tápszer, vacsi-szopi.

2 hét múlva: reggel szopi, tízórai gyümi, ebéd főzi+tápszer, uzsi-tápszer,vacsi-szopi

1 hét múlva: reggel szopi, tízórai gyümi, ebéd, főzi+tápszer, uzsi tápszer, vacsi tápszer

6 hónaposan reggel tápszer, tízórai gyümi, ebéd főzi, uzsi és vacsi tápszer

1 hónap alatt álltam le teljesen a szopiról.

A védőnőnek meg szerintem nem tartozol magyarázattal. Fél évig szoptattál, ügyi vagy! A tejalkapú étkezés viszont nagyon fontos a baba minimum 1 éves koráig, kezdetben 3, aztán 2 minimum kell!

7 hónapos anyuka

2010. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan elválaszthatod lelkiismeretfurdalás nélkül :) a védőnő sem fog elítélni (ha normális, ha meg nem, akkor kit érdekel mit mond??) amúgy nekem a gyerekorvos írt fel tápszert pótlásként már 3 hós korában, aztán 5 hósan elkezdtük a szilárd étel bevezetését is, és végül 8 hósan hagytam abba teljesen a szoptatást. Nekem is elegem volt már...
2010. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 és fél hós,már csak reggel és este szopizik. Én nem szokattam le,magától állt be a rend a hozzátáplálástól.Egy jó tanács,hogy először szokasd inkább meg vele a tápizást,aztán kezd el elhagyni a cicit. Én még mindig szeretnék szoptatni,de sajna már nem nagyon kell a csajszinak,csak szenvedünk,de muszáj,mert nem fogdja el a tápit,sem tejpépet,sem társait....

A védőnődnek sztem se mond,mert úgysem ért meg. inkább mond azt,hogy már elapadt a tejed.

Én nem nézlek le ezért,nagyon is megértelek,mert tudom mi az a kínlódás. én 3 hós kora óta küzdök. (1 Hónapja eszik gyümit,meg főzit)

2010. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!Örülök,hogy nem hurrogtatok le amiért abba akarom hagyni a szopizást,de már tényleg nem bírom így tovább!
2010. máj. 17. 15:18
 8/13 anonim ***** válasza:
ugyan, normális ember nem hurrog le azért mert abba akarod hagyni a szoptatást, főleg 6 hónap után! :) Aki meg igen, azzal ne foglalkozz, az én orvosom szerint pl 8 hónapig van igazán értelme a szoptatásnak... de sok anya az elejétől kénytelen tápszert adni, és az ő babájuk is teljesen egészséges lesz!
2010. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Le a kalappal, amiért kitartottál, minden elismerésem! Kezdjétek el a hozzátáplálást, de nagyobbrészt kapjon tápszert, amíg ki nem váltotok egy étkezést.
2010. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kezdek belegondolni,hogy elveszem a lányomtól a cicit és tiszta lelkiismeret furdalásom van!Amúgy már eszik gyümölcsöd pépeket és rizspépet is.A zöldségeket is próbáltam,de azt még nem igazán akarja elfogadni.3-4 kanállal megeszik belőle és kész.A gyümölcsös pépekből meg ha hagynám akkor egy üveggel is megenne.De ha ezt megengedném,akkor még ennyit sem szopizna!
2010. máj. 17. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!