Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 35 hétre született, a...

Babám 35 hétre született, a kórházban besárgult. Most 3 hetes és azt mondja a gyerekorvos, hogy még mindig sárga és azt javasolta, hogy cukros vizet adjak neki, napi egy dl-t, tényleg szükséges?

Figyelt kérdés
Szoptatom, eszik is rendesen, de tényleg sárga még, kell a cukros víz, tényleg attól múlik el a sárgaság?
2008. okt. 14. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szia. A sárgaság általában 6 hetes korra múlik el teljesen. A lényeg, hogy keltegesd, ha aluszékony és szoptasd. Szerintem ha eszik rendesen, akkor nem kell cukros víz. Ahogy eszik, úgy a széklettel ürül a bilirubin és lesz egyre kevesebb a vérében. Ha aggódsz, vidd be a Heim Pálba, hogy megnézzék milyen az értéke. 5 hós kislány anyukája.
2008. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos a jó levegőt és a napfényt(amíg lehet) mondta. Vidd ki minél többet!
2008. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kislányom is 5 héttel hamarabb született, kórházban szintén besárgult..s még pár hétig sárga volt. Nekem azt mondta az orvos, hogy a folyadékpótlás nagyon fontos, itatni kell amint csak lehet. cukros vizet inkább a koraszölöttsége miatt mondhatta gondolom, vagy mert nem hizik elég jól. nekünk cukros kamillát kellett neki adni, de a hasfájása miatt. a sárgaság magától elmúlik. a szemfehérjét kell nézni. ha nagyon sárga, ne a védőnő tanácást kérd, hanem keress fel egy orvost. ha én anno a védőnőmre hallgattam volna, már nem lenne tejem..
2008. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam a ki irt időre született, a harmadik napon besárgult, 1 hónapos korára múlt el teljesen.A védőnő mondta tegyem napra nemtudom hogy gondolhatta a 40fokba mivel június végén született, nemis halgattam rá.Csak fényre szabad tenni a legvilágosabb szobába kellet elhelyezni az ablak elé. A gyermekorvos kikötötte és 1-1,5 deci babavizet adni neki naponta két szoptatás között de cukor nélkül.Én a dokira halgattam és minden rendben is volt. Jó babázást 4 hónapos baba anyukája.
2008. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Ne adj neki, CSAk és kizárólag ANYATEJet!!! A babáknak elég a tejci 6 hós korig, nem kell semmi egyéb pótlás!!! Főleg, ha még kicsit korábban is érkezett.

Én a 38. hétre szültem, babám is besárgult, csak szoptattam - jó gyakran, a kórházban ébresztgettem is, h minél többet szopizzon - és persze még jó pár hétig sárga volt, de most teljesen egészséges 4,5 hós baba. Ja, és még mindig csak anyatejen él, hisz ez a legjobb neki.

Sajnálom, h ilyen sok tévhit él a folyadékpótlást illetően.

De egyébként ha igény szerint szoptatod, van olyan, h csak pár kortyot szopizik, hisz csak szomjas. Így pl. vízzel nem is tudod mikor kínálni.

Nézz körül:

www.lll.hu

2008. okt. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!