Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Saját szobájába való költöztet...

Saját szobájába való költöztetés mikor?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kisfiam. Már kb. 1 hónapja kész van a szobája, de még mindig a mi szobánkban alszik. Egyszerűen nem tudom átrakni, szeretem hogy ott van a közelünkben. Van bébiőrünk, de félek, hogy nem hallanám meg. Másnak is ilyen nehéz volt átraknija a babáját?
2017. máj. 5. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nekem nem volt ilyen nehéz, mert születésétől külön szobában volt. Mindig meghallottam a bébiőrt, sőt, olyan volt, ami ledekkel is jelezte a hangerőt, és amikor csak 1-2 led villant fel, tehát csak épp hogy nyöszörgött, már arra felébredtem.


Amikor nagyobb lett, 2-3-4 éves, és éjjel átjött aludni, sosem tudtam pihentetően aludni, amikor az ágyunkban volt/van. Mert akkor ösztönösen arra figyelek, hogy le ne essen, be legyen takarva, amikor keresztben van, rúgja a bordám...stb.

Szóval mindenki aludjon a saját ágyában, és akkor lesz kipihent reggelre.


Az első kérdésedre válaszolva: ezt neked kell tudni. Hiába mondják, hogy most van itt az ideje, ha "nem tudod elengedni". AMikor kész vagy rá te is, akkor tedd át a másik szobába.

2017. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nincs bébiőr, csak nyitva volt az ajtó. Arra is felébredtem, ha mocorog. Nem kell ennyire aggódni, ha bármi gond lenne (de nem lesz), azt hallani fogod.
2017. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pont 10 hónapos volt mikor nappal egyszer gondoltam és megpróbáltam elaltatni a kiságyába és sikerült is, onnéttól nappal ott aludt.

Éjjel viszont akárhogy próbálom nem megy, 20 perc után elkezd ordítani és vissza kell hoznunk az ágyba őt, viszont muszáj lesz lassan mert leesett már az ágyunkról, éjjel annyit mocorgott hogy hajnali 4-kor a puffanásra keltem, szerencsére nem lett baja, azóta körbe van kerítve az ágy.

Első lépésbe próbáld meg legalább nappal te is, ha kiságyba alszik a szobátokba akkor ugyanaz az ágynemű,cumi, alvási rituáléval ahogy most is alszik , lehet nem is fog rögtön menni.

2017. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kiságyában alszik midig csak a mi szobánkban és a kiságyát szeretnék átvinni a gyerekszobába.
2017. máj. 5. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Minimum 1 éves korában. Nem a szülő kényelme a legfontosabb, hanem a gyerek érdeke. Ez pedig az anyja mellett feküdni biztonságérzetben. Nagyon hülye nyugati szokás a babát kivágni másik szobába az anyja mellől.
2017. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én fiam 21 hónapos és kb. 2-3 hete alszik a külön kis szobájában úgy,hogy én is ott alszom vele míg meg nem szokja.Eddig köztünk aludt. Szerintem már nyugodtan átrakhatod,főleg ha van bébiőr. Biztos,hogy meg fogod hallani. :)
2017. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3, vannak olyan kütyük, amik a színdobogást utánozzák, esetleg érdemes lenne beszereznetek egyet, lehetséges, h megnyugtatja. Esetleg kipróbálhatod, h youtube-ról bekapcsolod neki egyik este, s ha nyugodtan alszik tőle, akkor veszel egyet. Nekünk babymoov van (asszem így kell írni), mall.hu-ról vettem kb 8e volt, többféle dallam, erdei zajok, szívhang is van rajta
2017. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb, annál jobb. Neki is meg kell hogy legyen a saját alvásritmusa és nektek is. Biztos, hogy hiányozni fog mikor átrakod, de hidd el, neki sem jó az, hogy ő előbb-ti később fekszetek, ti esetleg külön keltek munkába, kijártok wc-re, horkoltok stb., zavarjátok egymást. Általánosságban sokkal nyugodtabbak azok a gyerekek, akik külön alszanak, mert nincsenek rákényszerítve hogy egy számukra természetellenes ritmus szerint aludjanak.
2017. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es köszönöm aranyos vagy, de volt Doodoo macink amire hiába a többszáz pozitív komment nekünk valahogy sose használt, sőt csak felébresztette.

De érdekes semmi fehér zajra nem alszik el, de még babás zenékre se, egyedül egy rap zenére tudom elaltatni abból is csak 1 számra kiskora óta.. Hát ő ilyen különleges, de köszönöm a segítséged!

2017. máj. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!