Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy ház költöztetés mennyibe...

Egy ház költöztetés mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2016. okt. 8. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Erősen attól függ.
2016. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem őrült pénzekbe egy szuterénes emeletes házat kivenni és arrébb tenni biztos nem olcsó mulatság ha egyáltalán csinálnak ilyet. Szerintem nem megoldható. Egy faház mobilház esetében igen megoldható . Ha messzire viszed a fuvar itt is drága lehet.
2016. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen ház és hogyan költöztetnéd. A könnyűszerkezetes házakat lehet egyben, de egy téglaházat csak szétbontva és az új helyen összeépítve.

Ja és persze a méret is fontos :D

2016. okt. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, a tévés házköltöztetők alapján kérdezed. De ahogy írják, az csak könnyűszerkezetes házaknál megoldható.

Jó drága dolog, a használt ház értékének úgy a negyede, ha jól emlékszem. Valamelyik ilyen műsorban mondták.

2016. okt. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Jó drága dolog, a használt ház értékének úgy a negyede, ha jól emlékszem. Valamelyik ilyen műsorban mondták."


A ház értéke erősen függ attól hogy merre található, míg a költöztetés költségei nem függenek ettől. Szóval nem mindegy, hogy ugyanaz a ház a Tisza partján egy zsákfaluban van, Budapest agglomerációjában vagy épp a Rózsadombon. Ettől függően aztán akár két nagyságrendbeli eltérés is lehet a ház értékében, ami viszont a házköltöztetés költségeiben nem jelenik meg.

Ráadásul én még abban sem vagyok biztos, hogy átszámolták magyar viszonylatra ezt az értéket amit mondtak. Németországban vagy Angliában pl. hasonló ingatlan, hasonló környéken 10-20x annyiba kerül, mint Magyarországon. És szerintem ez az érték közelebb áll az amcsibeli viszonyokhoz, mint a ház magyarországi ára (a házköltöztetők amerikai műsor, ha jól tudom).

2016. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minek számolták volna át???

Ezek a műsorok az ottani dolgokról szólnak. USA, Kanada, Ausztrália. Ezeken a helyeken vannak könnyűszerkezetes házak. Németországban nincsenek, tehát oda átszámítani is hülyeség lett volna az árakat. Akárcsak egy magyar faluba vagy a Rózsadombra, mert ezeken a helyeken sincs jellemzően költöztethető ház.

A doku-reality-kben költöztetett házak egyébként alapvetően kisvárosiak, értve ezek alatt az egészen kicsi településeket.

2016. okt. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!