Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honapos:Masnak is eszik...

7 honapos:Masnak is eszik ilyen keveset? Hogy lehet egyre rosszabb alvo? Nektek is felkel arra ejszaka hogy erolkodik egy pukin?

Figyelt kérdés

7 honapos a fiam.Sokat mozog megy negykezlab,probal felallni.Ketszer alszik egy nap.Olyan fel 11-12 es 4-4.30 majd este 8kor lefekszik de meg felkel enni 9 elott.6 -szor eszik egy nap.Sokszor keveset.Az adagjat nem tudom emelni,hiaba adok tobb tejcsit vagy otthagyja vagy megissza joizuen de aztan buggyan ki belole kesobb.Tapszert iszik 140-160ml/alkalom.Hajnalban iszik aztan 9-10 korul egy fel gyumolcs pep(50ml) es 20 ml tej.Ebedre valamilyen "fozelek" ez kb 3 evokanal es szinten 30-40ml tej.Delutan es este tejcsi.De szokott kapni kis keksz darabokat(babakeksz)vagy a kenyerembol csipeteket.Teat szokott meg inni kicsit ha folkel.A lanyom ilyenkor siman bevagott egy uveg tejet es nem fel gyumolcspepet hanem 2.Normalis ez hogy ilyen keveset eszik?Volt kint a vedono de o nem mondott ra semmit(Irorszag).Multheten merte 7700gr es 69cm.

Ejszaka eddig is nagyon eberen aludt alig lehet megfordulni mellette mert mar ebredezik is.Ugy gondoltam minnel nagyobb es tobbet mozog annal jobban fog aludni.Hat nem!Eddig olyan 7-8 ig aludt tejcsi es vissza aludt meg 9-10ig.Most pedig tobb tejcsit iszik az esti lefekvesnel de mar 4 korul ebredezik,forgolodik,nezelodik de teszi vissza a fejet mert almos de megsem alszik es mar fel 6-6 korul kel a tejcsit meginni,vissza alszik es 8 korul van fent.Ami nem is lenne baj ha nyugodtan vegig aludna/aludnanak az ejszakat.De en igy egesz hajnaltol fent vagyok hogy vissza altassam estessem...Raadasol ket napja mar akkor is felkel ha pukizik.Erosen nyomja majd folkel sirva alig tudom vissza altatni de alvas kozben piszkalja a fulet ami nalla a fogara utal.De semmit sem latok jonni.A ket also mar kint van.Mit csinaljak ,hogy jobban aludjon ejszaka?Mar be sem takarom halozsakban van ez segitett valamennyire.Nemreg kezdett el alvas kozben is forgolodni erre is sokszor felkel hogy nekiutkozik a racsnak(van rajta vedo).Elolre is koszi a tanacsokat!


2017. máj. 8. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet a saját tapasztalatom miatt számodra nem lesz valós a válaszom, de az ahogy mi haladtunk a HT-val, egy borzalom (volt). Ő bármit megevett volna. De!! Ennyi idősen MINDENTŐL fájt a hasa. Sőt, ekkor a tejmentes étkezés helyett lett tej és laktózmentes étkezés, ugyan tápszeres volt, 2 hét múlva végre sok kaját meg tudott enni de azóta is nagyon oda kell figyelni mit kap. Volt mikor ebédre kóstoltattam és éjjel 10x felkelt pukizni. Persze ha fel van fújódva nem is eszik. Másfél éves és nagyon kifog rajtam mit főzzek néha. Tej és szójamentesség volt eddig, most erre jött a tojás is mert csak úgy nézett ki, hogy a tojásos kajáktól elégedetlen, sír mindenen.. mióta megszületett a hasfájásból áll ki szegény élete. :'( ami mindig árulkodik: a széklet. Megemészti rendesen a kapott falatokat a fiad? Mert nálunk súlyos gondok voltak ilyen téren.
2017. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeklete 1-2 naponta van olyan" hig",puha mint kicsikoraban szerintem azzal nincs gond.Olyan zoldes szinu.
2017. máj. 8. 12:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Szivesen eszik uj dolgokat meg a darabos sem gond neki_a lanyom ilyenkor fulldokolt tole,de o nem.Napkozben jokedvu,mosolygos,beszelget.Ugyanazt a tapszert issza es nem szoktam neki felfujos dolgokat adni.
2017. máj. 8. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Oké én se adtam neki olyat, csak az alma és a répa is felfújósnak bizonyult nála.

A zöld széklet bár lehet teljesen ártalmatlan pl valamilyen tápszertől de sokszor pont nem megfelelő emésztésre utal.

Nálunk eleve megvolt a hasfájás születése óta. Csak a hozzátáplálás felerősítette.

Mivel azt írod sokat pukizik ha felébred éjjel, én nem zárnám ki.

De lehet fogzás vagy mozgásfejlődés is, a fogzás bőven kihat az étvágyra.

2017. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szamomra ez ijesztoen keves es 7hosnak, de ha jol fejlodik tole akkor vegulis nincs vele baj. Az enyemnek sok foga kint van es jon is egy csomo megsem kelt fel sosem ejszaka.
2017. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én 7 hós lánykám sem viszi túlzásba az evést mostanában. Egyik nap még együltő helyében bevágott 190 gramm babakaját, másnaptól épp csak pár falatot. Az alvás is egyik napról a másikra csökkent 3szor 2 óráròl egyszer 3 órára. Mintha a fiamnál is lett volna ilyesmi "visszaesés." Azért van ez, mert mobilisak lesznek. Kúsznak, másznak, ûlni próbálnak, a világ tele van megrágcsálni való dolgokkal. Kinek van ilyenkor ideje olyan úri huncutságokra, hogy evés meg alvás. ; ) no para, ha éhes lesz, eszik.
2017. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!