Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig várjátok el a kézmosást...

Meddig várjátok el a kézmosást a vendégektől a babáknál? Meddig tabu puszi szempontjából az arca, keze?

Figyelt kérdés
Rokonokat folyton emlékeztetni kell a kézmosásra. Volt már olyan is, hogy azt mondta valaki, hogy már mosott, megkérdeztem, hogy mikor (mert nem láttam), erre azt mondta, otthon direkt megmosta, mert babához jön. 4 hónapos a baba.
2017. máj. 8. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Én még most is elvárom és el is fogom egy jó darabig,hiszen most kezdte úgy igazából "enni" a kezét.tegnap is anyósomnak mondta a Férjem h mosson kezet,Ő azt válaszolta otthonról jött.de azóta mennyi mindent megfogott!Bejött a társasház ajtaján stb...

3 hónapos baba

2017. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Jajj a puszi a kézre meg TILTOTT nálam!Pfuj undorító Számomra,még attól is kiráz a hideg ha megfogják a kezét! Puszi lehet a buksijara hátra!
2017. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nálam is egyértelmű a kézmosás, meg az, hogy puszit nem adunk a kezére, még én sem. De sajnos ezt nem értik a rokonok, csinálják ugyanúgy, és sajnos én vagyok így az idegbeteg, aki agyonfélti a gyereket, meg fertőtlenít mindent (pedig nem). :(
2017. máj. 8. 13:00
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is én érzem magam attol kellemetlenül, hogy felnőttekre rászólok.

A kisebb már két éves, nem foggal körömmel ugyan, de még mindig elvárom, a játékaihoz is nyúlnak, busszal érkeznek v bevásárlásból...


De komolyan mondom, olyan szinten nem termeszetes a kezmosás, hogy multkor azon agyaltam a dokinak szóljak e aki billentyűzettől felállva kézmosás kesztyű nélkül vizsgálta fiam kukiját..sebész-főorvos...

2017. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Az enyémek már 6 ás 3 évesek, de én mindig szólok, hogy adjak-e papucsot, ha leveszi a cipőjét és hogy arra lehet kezet mosni :)
2017. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is mindig szólok, hogy belépés után házipapucs és kézmosás mindenkinek nemre korra beosztásra való tekintet nélkül.
2017. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
A nagy 7 a kicsi 1 éves.
2017. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is mindig harc volt ebből rokonokkal , komolyan nem értem én is felérek bárhonnan kezet mosok, na most felnőtt embereket minden alkalommal elküldeni kezet mosni ultragáz volt .

1 éves koráig kötelezően elvártam, főleg influenzaszezon volt stb, most már 1 évesen nem szólok mert annyi bacit benyel így is olyan mint egy mini minőségellenőr,ha talál bármi morzsát a földön megeszi ha nem figyelek, múltkor egy pici sárdarabot vettem ki a szájából, tehát nem a kézmosáson múlik ez már..

1 éves koráig sterilizáltam is neki és 1 éves korig mostam külön a ruháit.

Szerintem idáig várd el te is a vendégektől ,4 hónaposan még nincs igazán immunrendszere.

2017. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Ezen én is elgondolkodtam! Ha nekünk megnőnek a gyerekek, mű is elfelejtjük e majd a higiéniát!

Volt utt a sogornőm anyósa, wc után nem akart kezet mosni! Kiakadtam rendesen.

2017. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Aposom konkretan a baba ujjacskait csocsalta, meg a sajat ujjait nyomkodta a parhetes/parhonapos baba szajaba! A gyomrom kifordult ezektol a barom szokasaitol, ugy kellett raszolni hogy ne maaar....mindig megsertodott rajta.
2017. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!