Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sírnak a kisbabak?

Miért sírnak a kisbabak?

Figyelt kérdés
A húgom egész nap sír, pedig nem lehet éhes, és magányos se, mert mindig valaki ölében van, vagy akár mellette. De ő egész nap sír.

2017. máj. 10. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet fázik, melege van, nem kényelmes a póz ahogyan tartják, nem kényelmes a pelenka, fáj a hasa... ezer oka lehet.


Ami biztos, hogy valami baja van. Egy baba sehogy nem tud jelezni, csak sírással, hogy valami nem stimmel.

2017. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem írtad mennyi idő..

de sajnos ezernyi oka lehet..

2017. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak azt szoktam mondani, hogy "mert sms-t írni még nem tud."

Kommunikál, jelzi, hogy most neki valami kellemetlen.

Idővel annyi könnyebbség lesz, hogy van külön "éhes vagyok", "álmos vagyok", "fáj valami", "nyűgös vagyok/unatkozok" sírás. Aztán ezen belül lehet találgatni, hogy merre induljunk. Ilyenkor ő se tudja, mi a baj. :)


Elképzelhető, hogy a hasa fáj. Ki lehet próbálni erre Espumisant, babateát, de néha már az elég, ha tornáztatják egy kicsit és távozik a puki.

Lehet, hogy álmos, és annyi inger éri, hogy nem megnyugodni és elaludni. Ilyenkor van, hogy segít, ha hordozókendőben valaki magára köti. Ez nálunk amolyan Jolly joker, ilyenkor mindig alszik egy jót. A másik ilyen a séta babakocsival.

Lehet, hogy mocorog valamelyik fogacska. Nem minden baba kezd ugyanakkor fogzani. Nem folyik a nyála, vagy gyűri az öklét/játékot a szájába?

2017. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy egész nap nem szólsz egyetlen szót sem. Nehéz?

Na, ezért sírnak! :) Mert beszélni nem tudnak, csöndben lenni meg nem lehet egész nap.

2017. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!