Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 napos a babank. Cicizni nem...

Csillka kérdése:

1 napos a babank. Cicizni nem akar de tapszert sem ker . Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tegnap este szuletett 4kg vel es cicim sajnos kicsi bimbo is nem is kell neki. De a tapszert sem keri. Probalkoznak a korhazba a babas noverek de nem eszik semmit kopi ki. Valakiii segitsen miert van ez
2017. máj. 10. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy szimplán nem éhes. :) tegnap született a kis csöppség, ő is fáradt. Vedd magadhoz, tedd a mellkasodra, bújjatok be a takaró alá, és pihenjetek ìgy. Gyönyörködj benne, ismerkedjetek, lustálkodjatok. Ne ess pánikba, ha éhes lesz, keresni fogja a cicit. Nyugodj meg, minden rendben lesz.
2017. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos tejem semmi noverek is neztek. Bimbom se semmi nem is kell neki. De h tapszer se kelljen gyanus mas babak esznek elso nap lattam korhazba. Na nem tudom mit mondjak...
2017. máj. 10. 12:21
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerezz be egy bimbóvédőt, segítheti a szopizást. Elfáradt ő is, nem baj, ha pihen. Amikor éber, tedd sokszor mellre. Nekem is a 3. napon lett tejem, addig pedig van előtej, ami nagyon fontos. Ne akarj egyből tápszert adni neki.
2017. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ugye ez csak vicc? A babák sokszor egy napot is alszanak születés után, mert fáradtak. A gyomorkapacitása kb akkora, mint egy cseresznye, mérhetetlen mennyiséget eszik ilyenkor, a pár csepp előtej elég neki, és tartalékkal születnek, főleg ha 4 kilós. Szóval no para! Ha igényli tedd mellre, ne nyomjátok tele az icipici gyomrát se tápszerrel, se vízzel. A tej van, hogy 2-3 nap alatt indul be, de ehhez az kell, hogy mellen lehessen, neki is meg kell tanulnia. Pihenjetek, csiszolódjatok, nem fog éhenhalni!
2017. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Délben született a babám, császárral. Egész nap, és éjjel sem evett. ( hozták vitték, mert nem kelhettem fel)

Nekem sem volt még tejem. Reggel felállítottak, zuhany ec stb megvolt. Bementem a piciért. Jött velem egy csecsemős, is h segítsen.

Mellre tettem, és evett mint a kisangyal. Nem sokat, nem is volt sok csak előtej ( az a sárgás színű) egész nap ez ment. Félóránként rákéreckedett evett kicsit, aludt. Éjjelre beadtam( még nagyon szarul voltam) de hajnalban már bekellett mennem érte mert úgy bedurrantak a melleim hogy folyt a tejem.

Ne aggódj. Ha nem keresi a cicit, nem éhes.

A babáknak ez ösztön. Az a párnapos baba is keresi amelyik csak tápszert kapott eddig

2017. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Az hogy most még nincs tejed nem jelent semmit. Nekem a 2.-3. napon indult meg de az is azért mert fejtem. A babám nem volt hajlandó szopizni csak cumisüvegből evett. Nálunk az volt a baj hogy amikor bevette a szájába a cicimet a bimbó visszament így mindig bedühödött és nem kellett neki. Végül vettünk bimbóvédőt és azzal szopizott már. Próbálj fejni hátha beindítja ne add fel. A babád meg enni fog nyugi és ne hasonlítsad másik babákhoz mert mindegyik más. A szobatársam kislánya egyszerűen nem szerette a tápszert csak az anyatejet. Az én kislányom is mióta szopizik a tápszer nem fogadja el. Ilyen kicsi babák pár korty után jól laknak, nem esznek nagy mennyiségeket.
2017. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Én még nem láttam 1 napos babát enni, max. próbálkozni. Olyat sem, hogy tápszert akarnának adni neki. Furák a csecsemősök, nem egy szoptatáspárti kórház lehet.


A babák úgy vannak kitalálva, hogy kibírják azt a 2-3 napot, amíg a tej belövell.


A mellem nekem is ilyen csapnivaló. A nagyobb lányom nem is tudott vele mit kezdeni, de a kicsivel megtaláltam azt a két pózt, amivel rá tudott cuppanni. Pihengessetek, próbálkozzatok, menni fog az. Ha pedig nem, akkor biztos elfogadja majd a tápszert amikor megéhezik.

Sok örömet kívanok nektek!

2017. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is az 5-6. napon indult be. A kórházban maximum ÖSSZESEN fél óra volt a 3 nap alatt a hatékony szopizása, amiből lett is egy kakis pelus. Pedig nekem se indult be a tej. Szerintem csak pár korty előtejet tudott kiszívni.

Ne kételkedj, nyugodtan tedd cicire ha kéri. Ha nem akkor meg kérj meg valakit hogy hozzon neked mellszívót. Tud segíteni.

Amúgy a fiamnak vizet adtak tápszer helyett. Hogy nehogy egyből tápszeres legyen. Esetleg azt kérdezd meg tőlük, hogy azt ők javasolják-e. Hogy nehogy kiszáradjon (de amúgy nem fog úgyse). Direkt 3-4 napra van tartalékuk szóval ne aggódj, semmi baja nem lesz :) Az én fiam harmadik napon kapott pótlást pl. Hogy haza tudjunk menni kórházból.

2017. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Nekem is macerás volt később a cicizés. Lapos bimbó, nem tudott rákapni a fiam, lassú tej indulás. Pótlás..

Ami nálam bevállt: Philips Avent bimbóvédő (ezt a fiam szépen be tudta kapni), Avent-es kézi mellszívó. Csodásan tudtam vele fejni amíg aludt, így egy hét alatt a 20 ml-ről 100 ml-re növelhettem az adagot.

Etetés: Először cici amennyit bírt. Mikor aludt akkor kézi szívó. Hűtőben gyűjtve az adagokat így később ha nem volt neki elég a cicizés, tudtam neki anyatejet adni "pótlásként".

Kitartást és ne parázd túl. Igyál sokat sokat sokat és egyél rendesen. Én ezeket nem tettem, rá is paráztam, ideges és mérges voltam a csalódások miatt és el is ment a tejem..

2017. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
keress bimbóvédőt. az kicsit megnagyítja a bimbót...a Medelát javaslom, több méret van, elsőkörben talán a közepessel próbálkozz. nekem első 2-3 napba nem tudott szopizni, aztán megvettem a bimbóvédőt és azzal ügyesen.
2017. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!