Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ösztönözzem a forgásra,...

Hogyan ösztönözzem a forgásra, mászásra?

Figyelt kérdés
6 és fél hós a lányom és még nem forog, csak párszor fordult meg, azt is véletlen. Mászni sem akar, inkább sir, hamar feladja. Mit csináljak, hogy ösztönözzem?
2010. máj. 16. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
legyen sokat hason, de csak mig elviseli. Hason fekve tegyél elé játékokat és támaszd ki a kezeddel a talpacskáit. Majd ő megpróbálja magát elrúgni, ebből lesz a kúszás. A forgást meg úgy hogy hanyatt fekszik, mondjuk jobb lába nyújtva, másik lábát megfogod és finoman átteszed a jobb lába felett és viszed a padló felé. Ekkor a felső testét már neki kell a lábai után fordítania. Ha sikerült akkor max a vállait segits normál pozicióba rendezni és igy már ismét hason fekszik. Visszafelé ugyanez, de először azt a kezét nyújtsd ki, le vagy fel, amerre akarod a forgást inditani. Utána megint lábat segíted, felsőtest meg az ő dolga.
2010. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tegnap volt egy kérdés ebben a témában, oda is megírtam, hogy nekem hogyan sikerült.

Leterítettem egy kisebb plédet, rá a babát és oda-vissza görgettem, közben mondókáztam neki. Amellett, hogy nagyokat nevetett mindeközben a fiam rövid időn belül megtanult forogni. A padlóra leterítettem egy plédet, letettem a gyermekemet és egy pár játékot, de úgy, hogy ne érje el rögtön.

Most már annyira belejött, hogy gurul az egyik ponttól a másikig(sokszor koppanásig :D ). Próbáld ki, szerintem sikerülni fog !

2010. máj. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Ma ki is probáljuk :)
2010. máj. 16. 09:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Játszva okosodj ovicentrum boltjaiban, meg gondolom, sok más játékboltban is kaphatóak pl. mászást segítő labdák. Ezek érintésre továbbgördülnek, közben zenélnek, villognak, kifejezetten szeretik a babák, szívesen indulnak utánuk.

Amiket előttem már leírtak, azok is nagyon jó módszerek, próbáld ki!

2010. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, épp most találtam egy jó kis weboldalt a mozgásfejlesztéssel kapcsolatban, nézd meg: [link]

Sok sikert!

2010. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem miért akarod, hogy másszon, ha nem fordul még nagyon.először forog,utána kúszig,és csak ezek után mászik.Még nem elég erős az izomzata a mászáshoz, azért sír szegény,mert nem jó neki.Ezek a mozgások egymásra épülnek.Forgáshoz ösztönözheted úgy, hogy joobra balra fordítgatod, míg át nem lendül...majd így ráérez. Ezeket azért tudom,mert konduktor van a családban.
2010. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Na kipróbáltad a tornákat ??? Ha igen mit "szólt" a kislányod? Tetszett neki? :)
2010. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kiprobáltuk, tetszik neki, de még nem forgunk. Tudom, hogy nincs elkésve. Az meg, hogy mászik vagy forog egy baba előbb az változó.
2010. máj. 21. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!