Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi számít már sok betegség...

Mennyi számít már sok betegségnek 1 éves kor alatt?

Figyelt kérdés

Mi 9 hónaposak vagyunk, és jelenleg is betegek vagyunk. 8 hónapos koráig szopizott a kislányom. Először 3, utána 6, majd calici vírussal 8 és most meg tőlem kapta el 9 hónaposan a betegséget. Mindig piros volt a torka, de most már az orra is folyik, meg csúnyán köhög. Mindig azonnal elvittem az orvoshoz, aki minden esetben ANTIBIOTIKUMOT?! írt fel neki. Kezdek nagyon aggódni, hogy miért vagyunk ilyen betegesek?!

Télen a lakásba 20 fok volt, nem öltöztettem túl, de alul sem, nem engedtem, csak a jó időben a padlón mászkálni és mégis...

Mit csinálhattam rosszul?????

(Bocs, hogy ilyen hosszúra nyúlt)

Üdv: Juliee (29)


2010. máj. 16. 10:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Én azt hallottam (javítsatok ki ha tévedek) h évente 6 megfázásos betegség még normális. Azon csodálkozok, h azonnal antibiotikumot kapott, főleg 3 hónaposan.
2010. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Az én kislányom 1 éves korig egyszer volt megfázva,akkor két napig lázas volt éjjel, de nappal nem volt semmi baja, meg néha folyik az orra, általában fogzás idején. Sztem nem jó,hogy mindig antibiotikumot kapott a babád, de a doki biztos tudja mit miért ad. Próbálj neki minél több zöldséget, gyümölcsöt adni,esetleg megpróbálhatnál valami homeós immunerősítőt is vagy valamilyen vitamint.
2010. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Ha ezek a betegségek a téli hónapokban voltak akkor ne csodálkozz. FŐleg az antibiotikum le is gyengítette,mire az vissza erősödött volna ismét jött valami. Majd most jön a jobb idő, a sok szezon gyümölcs és visszaerősödik, addig is kitartást kívánok!

14 hónapos kislány anyukája :)

2010. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Szia!11 hósan volt elösször beteg,akkor is "csak" lázas.

Most 16 hós.Azóta volt még egy náthánk,lázunk,de a doki még antibiotikumot nem írt fel.

2010. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
A nagylányom 4 éves koráig 2 havonta volt beteg.Akkor kivették a manduláit és megszűnt a betegeskedés.
2010. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommmenteket, nagyon aranyosak vagytok! Mindenképpen beszélek majd a doktornőnkkel.
2010. máj. 16. 20:03
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Ez szerintem már sok betegségnek számít. Azt nem tudom, hogy miért írt fel egyből antibiotikumot az orvosotok, a mi doktornőnk 15 hónapos kor alatt csak nagyon indokolt esetben ír fel antibiotikumot. Kisfiam 1 éves lesz, eddig 1x volt beteg, az ún. három napos lázat másnéven roseola fertőzést szedte össze 6 hónapos korában.
2010. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ultragaz antibiotikumot adni egy 3 hosnak. de persze ez nem a te felelösseged, hanem az orvose. ha meg annyira sulyos volt, hogy az kellett akkor valamit te rontottalel, de abbol amit irtal nem ez derült ki, hogy felelötlen es nem törödöm vagy. kerdezd meg az orvost. En nem tudom orvosilag mi a sok vagy keves, de szerintem 1 ev alatt plane ha sokat szopizott, akkor nem kellene ennyit betegeskednie. Probald meg az immunrendszeret erösiteni, termeszetes modon(taplalkozassal). es hanyagold az antibiotikumot!!! A kisfiam orvosa nem volt es a helyettes orvos irt fel antibiotikumot (2,5eves) es mi azota vagyunk betegek szinte veg nelkül. Na mellöztem minden gyogyszert vissza a termeszethez hagyma fokhagymaval es forditva meg mez es tea, sok c vitamin, cekla stb... Na lekopogom, most erzem hogy helyrejöttünk. Soha többet antibiotikum!!!
2010. máj. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Kicsit off leszek, de szerintem semmi köze a szopizásnak a betegségekhez. Kisfiam kezdettől fogva tápszeres is volt, alig volt tejem, 20-30 ml-eket tudott csak szopni. Most 8 hónapos lesz, és még csak orrszívónk sincs, egyszer sem volt semmi baja (kopp-kopp-kopp). Szerintem nagyon sok múlik a genetikán, milyen géneket örökölt a baba a szüleitől (mi a párommal nem voltunk betegesek egyáltalán).
2010. máj. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez érdekes,de sztem nem sok,főleg h mennyi influenza meg mden féle járvány volt mostanában!

Szerencsére az én kislányom elmúlt 2 éves,és életbe egyszer volt lázas a foga miatt,és összesen 2-szer,3szor volt náthás,akkor max 4napig,és nem is zavarta nagyon!Jaa és tápszeres baba volt 1 hós korától

2010. máj. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!