Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi számít már sok betegség...

Mennyi számít már sok betegségnek 1 éves kor alatt?

Figyelt kérdés

Mi 9 hónaposak vagyunk, és jelenleg is betegek vagyunk. 8 hónapos koráig szopizott a kislányom. Először 3, utána 6, majd calici vírussal 8 és most meg tőlem kapta el 9 hónaposan a betegséget. Mindig piros volt a torka, de most már az orra is folyik, meg csúnyán köhög. Mindig azonnal elvittem az orvoshoz, aki minden esetben ANTIBIOTIKUMOT?! írt fel neki. Kezdek nagyon aggódni, hogy miért vagyunk ilyen betegesek?!

Télen a lakásba 20 fok volt, nem öltöztettem túl, de alul sem, nem engedtem, csak a jó időben a padlón mászkálni és mégis...

Mit csinálhattam rosszul?????

(Bocs, hogy ilyen hosszúra nyúlt)

Üdv: Juliee (29)


2010. máj. 16. 10:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 10,5 hónapos. Most lábal ki egy megfázásból, ami neki a 3. betegsége. Szerencsére csak az egyik esetben volt lázas.

Egyik esetben sem kapott antibiotikumot a dokinénitől. Amikor lázas volt kapott lázcsillapítót és ennyi. Amúgy meg az orrát kellett szívni (orrszívó porszívóval, amit rettentően utál!)

Szóval nem tudom ez sok, vagy "kevés".

Az sosem jó ha beteg a gyereked, még akkor sem, ha egy évben csak egyszer beteg.

Megjegyzem mi is elkaptuk a gyerektől a náthákat és rajtunk sokkal erősebben kijött, mint rajta. Fura :)

2010. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Másfél éves a kislányom, sajnos végig tápszeres volt én nem tudtam szoptatni egyáltalán, de a kislányom még nem volt beteg de még csak hasfájós sem. Szerencsések vagyunk!

Jobbulást kívánok a picinek!!

2010. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 15 hónapos. 8 hónaposan volt először beteg, aztán 9,5 hónaposan, aztán 11 hónaposan, és mindháromszor vírusos fertőzése volt (valami influenza féle), piros volt a torka, lázas volt az első napon, és náthás lett. Antibiotikumo egyszer sem írt fel a doki, és picurkám pár nap alatt rendbe is jött. Aztán 1 évesen bölcsisek lettünk, és azóta 3 hullámban kapott el minket egy adeno vírus féle, ami csúnya köhögéssel kezdődött, aztán lázzal és náthával folytatódott, és hasmenésbe torkollt. Elsőre volt vagy 10 nap, mire kilábaltunk ebből, de manó még kétszer visszaesett. Az a mák, hogy továbbra is megúsztuk antibiotikum nélkül, nem fertőzte felül semmi baci, egyenlőre ilyenek, hogy hörghurut, mandulagyulladás, fülgyulladás, elkerültek minket. De, mivel folyton folyik az orra (a bölcsiben azt mondják, ez szinte normális, jó, mi?), a dokink már riogatott, hogy úgy néz ki, orrmandulás gyerkőc lesz, és ha ősszel ugyanez folytatódik, jövőre kiveszik az orrmanduláját. Rengeteg gyerkőcnek kiveszik mostanában, de sokaknak segít.
2010. máj. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy bár a kérdésed nem pont ez, de a dokink azt mondta, hogy mikor egy gyermek közösségbe kerül, 6-9 hónap alatt 8-10 betegségre lehet számítani a statisztikák szerint.
2010. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Fura, de én az enyhe megfázást sosem soroltam a betegségek közé. És azt gondolom, hogy soha nagyobb baja egy babának ne legyen, mint egy kis taknyosság.

Szerintem egy-két megfázás 1 év alatt simán belefér. Ettől még nem nevezném betegesnek.

Számomra egy baba akkor beteges, ha különböző betegségeket sorban szedi össze (mondjuk 1-2 havonta).

2010. máj. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!