Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire számít súlyos/komoly...

Mennyire számít súlyos/komoly betegségnek?

Figyelt kérdés
Tüdőgyulladás - ha értékelni lehetne, melyik kategóriába tennéd?
2011. febr. 12. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp a veszélyesbe. Mi 10 hónaposommal 1 hetet töltöttünk emiatt kórházban, igen kemény antibiotikum kúrát kapott, nem semmi szövődményei lehetnek. Szal gyereknél nagyon komolyan kell venni!!!
2011. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is komoly.
2011. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtteknél is komoly betegség. A párom két hónapot feküdt vele itthon. :(

Bele sem merek gondolni, hogy a kisgyerekeknél milyen veszélyes lehet.

2011. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon veszélyes kategóriába sorolom.
2011. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Én nem gondolnám, hogy a betegségeket kategorizálni kellene.

De ha már kategorizálás, egy tüdőgyulladást a semmiségek közé sorolnám, mert vannak akik lábon kihordják, de vannak akik kórházba kerülnek és meggyógyulnak és el is felejtik a dolgot.

De vannak gyógyíthatatlan betegségek, amik biztos halállal végződnek, akár keserves kínok után is- ezek a súlyos betegségek szerintem.

Aztán a következő, amik szervátültetéssel gyógyíthatók, aztán például a rákos, daganatos megbetegedések nem egy hét kórházi antibiotikumos kezeléssel járnak, sajnos számos esetben halállal végződnek.

Aztán jönnek a gyógyíthatatlan betegségek: autoimmunbetegségek a CPU, lupus

És még vannak a kezelhető, de gyógyíthatatlan betegségek

Ezeket sorolnám én a veszélyes, súlyos, komoly betegségek kategóriába. Az olyan betegséget, ami kellő odafigyeléssel, gyógyítható, nem.


Persze ha egy náthával hasonlítanám akkor a súlyos, komoly betegségek közé sorolnám.


De egyén függő is, van, akinek vért vesznek a gyerekétől és zokog, a kezelő előtt, micsoda rettenetes kínnak van kitéve a gyerek. Nem tudom persze az ilyen anyuka belegondol e, például a rákos gyerekek kínjába, mikor lumbálják őket. Mert az igen, fájdalommal jár és lehet miatta zokogni.

2011. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy végtagapmutáció komolyabb, de a szokványos gyerekbetegségek közül, amit el lehet kapni, súlyos. Főleg, ha nem enyhe lefolyású.
2011. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mások tapasztalata?
2011. febr. 14. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
a 3 éves fiamnak is volt, mi majdhogynem lábon kihordtuk, mire észrevették. akkor kapott antibiotikumot, és szépen rendbe jött itthon. mindenképpen veszélyes kategória, de vannak fokozatok. az antibiotikum viszont elkerülhetetlen!
2011. febr. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Az én gyerekeim is átestek rajta többször is. Nem tartom a legkomolyabb betegségnek. Persze, levertek, hiszen általában magas lázzal jár. Igen, erősen köhögnek... Vannak rá gyógyszerek, amik hatásosan gyógyítják. Ha időben elviszi az ember a beteg gyereket, gyorsan meggyógyul belőle. A gyerekek (legalábbis az enyémek) általában sokkal türelmesebben, jobban viselik a betegségeket. Míg a férjem egy megfázástól képes ágynak esni, nyög egész nap, kiszolgáltatja magát, addig a gyerekeim, ha nem magas a lázuk, észre se veszik, hogy betegek.. Szóval vannak ennél sokkal-sokkal komolyabb és persze, enyhébb betegségek is :)
2011. febr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!