Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a velemenyetek ezekrol a...

Mi a velemenyetek ezekrol a nevekrol?

Figyelt kérdés

Fédra, Szedra, Szabrina, Betsabé, Dorisz, Palmira


Mondjuk együtt egy XY Dorisz Palmira/Szabrina szamomra szepen hangzik :)



2017. máj. 12. 15:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Szabrina helyett a Szabina tetszik, Palmire helyett a Mira.
2017. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyűek! Betsabé... Te jó ég!
2017. máj. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Pl.Kovács Betsabé, Tóth Palmira, Nagy Szedra... Te jó ég... Ezek a nevek pont hogy inkább különleges, szokatlan vezetéknévhez illenek! Egy Fédrát ismerek de neki a vezetékneve sem szokványos. Ez az egy név van ami nekem tetszik a felsoroltak közül
2017. máj. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyedül a Fédra nem égeti a szemem.
2017. máj. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te neveidet lehurrogják, az nagy bűn, de te lehurroghatod a Katikákat, Barbikákat, holott azok viselhetőbb nevek. -.-


Amúgy a nevek közül egyiket se adnám. Ha nagyon muszáj, Fédra vagy Szedra, esetleg Dorisz.

2017. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szabrina.

A Betsabé nekem nagyon nem nőies, de amúgy férfias sem, mintha nem is név lenne vagy valami ismeretlen kultúrából származna.

A Palmira, Dorisz nem tetszik. A Fédra, Szedra elmegy.

2017. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Minek írsz ki kérdést, ha nem bírod a kritikát ? Egyik név szörnyűbb, mint a másik. A Katika, Barbika legalább viselhető.
2017. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ti nem birjatok ha masnak mas nevek tetszenrk, nrm muszaj annxira konvencionalisnak lenni, ezt el kell fogadni. Engem nem erdekel kinek mi tetszik, csak szivesen meghallgatom a kulturalt velemenyeket. Koszonom
2017. máj. 13. 11:51
 19/19 anonim ***** válasza:

Egy óriási probléma van ezekkel a nevekkel.

Nem akarok ezzel senkit megbántani, de ordítani fog a gyerekről, hogy kisebbségi. Vagy legalább is rengetegen ezt hiszik majd.

Nem írózom a ritkább nevektől, de őszinte leszek, az imént felsorolt nevek giccsesek giccsesek és nyakatekertek.

Igen, én sem hívnám pl. Annának a gyerekemet, pedig gyönyörű névnek tartom. Ha lesz kislányom, második névnek kapja meg, mert tudom, hogy rengetegen viselik ezt a nevet és csak gubanc lenne azzal, hogy ötszáz becenevet kell kitalálni az iskola ötszáz Annájának.

De nem állok neki "csak azért is egyedi" nevet keresni.

Nem ettől lesz a gyerek, okosabb, szebb.

Milliónyi olyan ritkább név van az utónévkönyvekben, amik már évtizedek óta meghonosodtak a magyar nyelvben, hallomásból vagy egyéb forrásokból ismertek, viszont évtizedek óta nagyon kevesen viselik őket.

2017. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!