Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon piros baba popsira...

Nagyon piros baba popsira valami tipp?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kezdődött, nagyon piros a bőre ahol a farpofák összeérnek, kicsit érdes is, mintha pici pöttyök lennének rajta, ez pelenka kiütés? Kamillás lemosást csinálok, szellőztetem a fenekét, kentem Bepanthen baby-vel, Neogranormonnal, most éppen Sudocremmel, de nem javul. :(

4 hónapos, még csak anyatejes, néha kap tápszert pótlásként, de szilárat nem eszik. Pelenkából, popsitörlőből nem használtunk új fajtát.

Mit próbálhatnék még, hogy elmúljon?


2017. máj. 13. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos írt ki valami zsíros gyógyszertári popsikrémet, az nagyon jó. Alapból sudot használunk, de pelenkakiütésre ez a zsíros szerintem jobb.
2017. máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Már csak türelmesnek kell lenni, ennél többet nem tudsz tenni.

Milyen popsikrémet használsz? Nekünk a patikai kevert vált be. Gyerekorvos tudja felírni receptre. Nem olyan drága, és jó vastagon kenve is hónapokig elég. Sose volt piros a popsija.

2017. máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Általában csak kaki után kenem a bőrét Neogranormonnal, vagy ha láttam, hogy picit piros, eddig be is vált, szép volt a bőre. De most mintha semmit nem érne, persze ki tudja milyen lenne ha nem kenném.

A gyógyszertári csukamájolajos is van itthon, de az sem használt. Már annyi popsikrémünk van, hogy kitatart amíg pelenkás.

2017. máj. 13. 07:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nagyanyáink módszerét. Kenőcsök helyett sótlan disznózsírral kend.
2017. máj. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyogyszertari bóraxos popsikenocs! Nekunk ugyanez volt. Recept nelkul is kiadjak, csak egy kicsit dragabban.2-3 nap alatt elmulik.
2017. máj. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs egy kis gombas fertőzése? Pöttyök miatt kérdezem. Esetleg szájpenész? Gomba esetén a gyógyszertári bóraxos jó.
2017. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én gondoltam gombára a pöttyök miatt, lehet, hogy bekenem vékonyan Canestennel. Ha nem múlik hétfőn megmutatom a gyerekorvosnak. Szájpenésze nincs, eszik is rendesen.
2017. máj. 13. 09:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
EC, szelloztetes minden mennyisegben, es idonkent kremezni valamilyen cink tartalmu kremmel (en a penatent hasznalom). A moshato pelenka is segithet, illetve gyakori pelenka csere, de igazabol szabad levegon kellene lennie minel tobbet.
2017. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi úgy jöttünk haza a kórházból, hogy iszonyatosan vörös és érdes volt a fiam feneke, én nem mosogattam semmivel, csak szellőztettem pelenka cserénél és NAGYON VÉKONYAN sudocremmel kentem be neki, úgy, hogy addig kentem amíg már nem látszott (ahogy az kell is a tájékoztató szerint), 3 vagy 4 nap alatt gyógyult meg neki teljesen
2017. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bepanthen PLUS! Gyors segitseg, lehuzza a pirossagot, gyulladascsokkento, husito hatású, fertotlenit.

Ha ez sem jo, Merbromin (piros ecsetelo) de ez receptkoteles.

2017. máj. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!