Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós baba? (Kérdésed túl...

Hasfájós baba? (Kérdésed túl rövid, magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiam. Eddig minden rendben ment, de 3 napja fáj a pocakja. Tápszeres baba. Hippes HA tápszert kap kb. 2 és fél hete. Tornáztatom, simogatom a pocakját, hasra fordítom, ringatom stb.., de sehogy sem jó neki. Kinek mi vált be? Espumisant ajánlottak.Azt minden étkezés előtt kell adni? Nem tudom hogy segíthetnék:(
2017. máj. 14. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz nekem anyatejes. De az espunisan segített. Olyanokat pukizik. Hajtja a szelet! 😊
2017. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az espumisant minden étkezés előtt kell adni?
2017. máj. 14. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdemes minden étkezés előtt adni.

Miben nyilvánul meg a hasfájás? A széklete milyen gyakori/állagú stb? Mennyit eszik és milyen sűrűn?

Nézd, nekem a kisfiam borzasztó hasfájós volt, a hasa ment, bukott állandóan, folyamatosan sírt, de első perctől puki gondok voltak, sokat erőlködött és tuti nem kakival. Nálunk a Pregomin tápszer vált be, mivel tejallergiás. Ami segített: gripe water + nagyon gyakori tornáztatás. Na ez így tényleg segített pukizni neki bőven. Ha mégse, és nagyon sírt, akkor meg jött a szélcső. Próbáltunk espumisant, coliefet, biogaiat, nem is emlékszem még mit, de ezek közül egyik se hozott javulást. Bár azért tejfehérje allergiával ez nem csoda..

De gyanús, hogy a babád ha eddig nem volt hasfájós, akkor nem ilyen típusú gond lesz.

2017. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A széklete olyan mint eddig. Nem kemény, ilyen zöldes színű. Ha tornáztatom akkor pukizik. 2-3 óránként evett eddig 90 milit, mióta fáj a pocakja nem eszik csa 30-at. Sír szegény, erőlködik főleg evés közben. 2-szer kakil egy nap. Látszik hogy szenved. Olyan rossz hogy nem tudok segíteni neki...
2017. máj. 14. 12:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Beszélj a gyerekorvossal, nekünk írt fel másik tápszert, sensitive, csökkentett laktóz tartalommal, nagyon sokat segített. A Biogaia csepp is jó!
2017. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Beszélj gyerekorvossal szerintem is! Úgy veszem ki a soraidból elég hirtelen történik minden, nem tartom kizártnak, hogy kérni fog tenyésztést vizeletre és székletre. Sajnos azt tapasztalatból tudom, hogy egy húgyúti fertőzés bizony puffadással is járhat együtt. A második eset nálunk így derült ki, az elsőnél is ez volt a jel utólag, de egyre rosszabb volt minden és mégis csak kórházban kötöttünk ki, ahol kiderült.. sajnos a gyerekorvosnak nem volt az eszében ez a lehetőség, gondolom azért is, mert mint irtam születése óta puki gondok voltak így nem volt meglepő, hogy egyre rosszabb 3,5 - 4 hetesen.
2017. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!