Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rengeteget bukik, sír szopi...

Rengeteget bukik, sír szopi közben, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

6 és fél hetes a babám, kb egy hete sokat sír szopi vége fele, plusz rengeteg tejcsit bukik vissza. 100% ban anyatejes. A bukás már az első hetekben kezdődött, de nem ilyen sűrűn. Akkor írt fel a gyerekorvos nutritont. Azóta előetetek vele gélként, de csak annyit ér, hogy sűrübb állagú tej jön vissza, de attól ugyan úgy nagy mennyiség.

Teljesen kétségbe vagyom esve. Mi lehet a gond, hogy tudnék rajta segíteni?


2017. máj. 15. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Az hozott javulást, hogy feladtuk az anyatejes táplálást. Pontosabban előbb lefejve és azt besűrítve kapta, mert az előetetés nála se használt, de így benne maradt.

Sajnos fejve hamar elapadt a tejem, onnantól tápszeres lett.

2017. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Sok levegőt nyel, mert nem jól kapja be a melledet, vagy kevés a tejed (?), vagy refluxos - de ez mind találgatás.
2017. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kikicsajxi ***** válasza:
62%
Nálunk a több büfiztetès bevált. Egyik cici büfi ès mègegyszer. Valszeg sok levegőt nyel,de az is lehet hogy túleszi magát. Ha a felènèl megbüfizteted jobb lesz.(ezt mèg a ujszülött intenziven mondta az orvosunk)
2017. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 piroska és a farkas ***** válasza:
79%
Nálunk hasonló kezdődött a kisfiam 7-8 hetes korában, szoptatás után sokáig, hátraszegett fejjel sírt. Az antireflux tápszer oldotta meg a gondot és a megemelt kiságyfejvég. Egy ideig vegyesen adtam anyatejet és A.R. tápszert, de mivel látványosan megviselte az anyatej, egy idő után már nem fejtem. Sokan vszínű nem értenek velem egyet, de mi lehúztunk néhány hetet úgy, h napoal összesen 1 x 15 percet aludt a baba, a tápszerrel viszont mosolygós lett, kiegyensúlyozott, nem fájt a nyelőcsöve, stb, úgyh úgy döntöttem, ez a lényeg, és " elengedtem" az anyatejet..
2017. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es, 4-es

Én pont ettől félek, hogy ugyan ez lesz. Bár egyelőre annyit mondott a gyerekorvos hogy keverjem sűrűbbre a nutritont, de így se használ. Nem szeretnék tápszert, csak a legvégső esetben. Nálatok mi volt a menete az átállásnak ? Egyből tápszert javasolt a gyerekorvos ?nem viselt meg titeket lelkileg a dolog ?

4-es

Örülnék, ha csak arról lenne szó, hogy ennyire túleszi magát megpróbálom a több büfiztetést

2017. máj. 15. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy előző kérdêsre is válaszoltam,de leírom,nálunk mi volt.Anyatejes volt,tápszer pótlásával a fiunk.Magán úton mentünk vele gasztroenterológiai rendelésre,mert hónapokig szenvedünk és mindenki mást mondott.(sűrítés, cumisüvegből jobb lesz,nem jó a cumisüvegből,vegyen ilyen cseppet-olyat...) 5 hónaposan kezdtük el érdemben "kezelni"-bár hamarabb mentünk volna,sok szenvedést megúsztuk volna.Teljes tejmentes diéta és egy aminosavak alapú (teljesen tejmentes)tápszer vált be.8 hónapos korig fejtem végül.Tejtestvére is volt így végül.
2017. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Őszintén? Engem az jobban megviselt, h hetekig nem jöttünk rá, h mitől sír kb egyfolytában, vígasztalhatatlanul. Én hálás voltam a tápszernek, azt hiszem.
2017. máj. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Még annyi, h a tejet egy darabig én is fejtem, de nem adtam oda, hanem fagyasztottam, h majd hozzátápláláskor azzal nyomom össze pl a krumplit. És a tápszerre váltás elfogadásában az is közrejátszott, h túl azon, h rengeteget sírt, és egyéb ok miatt 2 hónapos koráig 10 x voltunk vele a Heim Pálban, van egy mégnemovis nagytestvérkéje, aki szegény iszonyatosan háttérbe szorult. Tehát fontossági sorrend lett :1. Szűnjön meg a sírás, 2. Tudjak törődni a naggyal 3. ha mindehhez a tápszer kell, akkor ez van. Mi egyébként Lansinoh cumisüveget használznk, s- es lyukút, vagy 20 perc mire kiszívja, de ha fáradt 40 is van, és utána még 30 percig nem teszem vízszintesbe. Ez sokáig konkrétan 30 perc büfiztetést jelentett, most, h elmúlt fél éves, már azért rövidítjük, v féligülő tedthelyzetben a hordozóba tesszük.
2017. máj. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok:

megváltás volt a tápszer. A sírást mintha elvágták volna, végre tudott aludni és ami a legfontosabb: hízni!

Mivel az anyatej kb. 90 %-át visszabukta, alig gyarapodott (visszanézve a képeket, szörnyen festett). Hiába szoptattam non-stop, ha konkrétan szoptatás alatt is folyt a tej belőle (később kiderült arcizma is hipotón, az is közrejátszott, nem csak a reflux, hogy nem tudtam így táplálni). Persze nekem rossz érzés volt, pláne hogy volt tejem, de így is túl sok időt hagytuk szenvedni, mire rájöttünk mi lenne neki a legjobb. 4 hónaposan lett full tápszeres.

2017. máj. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

én még nem tudom mire számítsak hogy konkrétan mi a probléma

egyelőre még marad a szoptatás plusz előtte nutriton, bár értelmét nem látom az előetetésnek, ha semmi haszna

viszont annyi előrelépés van hogy beutalt a gyerekorvos gasztroenterológushoz, hátha akkor kiderül mi a probléma

2017. máj. 16. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!