Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a D vitamint túladagolni?

Lehet a D vitamint túladagolni?

Figyelt kérdés

Dokinő szerint amíg nem éri el a 4 kg-ot, addig napi 2 csepp, utána 1. Sajnos van amikor 3 cseppet sikerül kimérnem.

1 hónapos kislány anyukája


2008. okt. 15. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezt a hígított olajos változatot nem. Nekem is van, hogy véletlen több cseppen, de olyan rossz ez a megoldás, hogy szerintem ha túl lehetne adagolni 3csepptől akkor nem ilyen formában gyártanák.
2008. okt. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azzal még nem adagolod túl,amúgy lehet,mivel zsírban oldódó vitamin.
2008. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden zsírban oldodó vitamint túl lehet adagolni, amit te írsz, annak nincs súlyos következménye, debizony hipervitaminózis kialakulhat..sajnos nem tudom babáknál milyen súlyban okoz gondot, mert felnőttekre levetítve tanultam róla...rendszeresen semmiképp sem jó..

A vízben oldódó vitaminokkal nincs ilyen gond, mert az kiürül a vizelettel pl C, B vitamin.

2008. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Igen, túl lehet adagolni! Nekem azt mondta a doki, hogy ha több sikerül, akkor a következő nap ne adjak.
2008. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!