Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A B1-vitamint lehet túladagolni?

A B1-vitamint lehet túladagolni?

Figyelt kérdés

itt azt állítják lehet:

[link]


Itt pedig azt,hogy vízben oldódó vitamin révén nem lehet:

[link]


Most melyik az igaz?

(kiselőadásunkhoz gyűjtök anyagot)


2011. ápr. 30. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

klasszikus, betegséget okozó hypervitaminózis KIZÁRÓLAG zsírban oldódó vitaminokkal fordul elő (A-D-E-K), viszont túladagolni lehet a vízben oldódókat is, csak ezekből a felesleg a vizelettel távozik, miután a máj kiszelektálta. betegségeket a mai álláspont szerint, bizonyíthatóan nem okoz, de több kutatás jutott már olyan eredményre, hogy egyes megebetegedések előfordulásában szerepük lehet. ilyen pl a túlzott Cvitamin bevitel és a vesekövesség közötti összefüggés.

tehát, túladagolni lehet, de orvosilag bizonyíthatóan betegséget nem okoz!

2011. ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 30. 19:30
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
A c-vitamint sem lehet túladagolni és nem okoz vesekövességet!Ajánlom figyelmetekbe Dr Lenkei Gábor c-vitaminról szóló előadását! http://www.youtube.com/watch?v=zAyilJtlUL8
2011. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nincs mit, örülök ha segíthettem. ha van még kérdés, csak nyugodtan! :) egy pár órán át ráérek
2011. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2011. ápr. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 19:33



erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy egyes kutatások szerint. mások más következtetésre jutottak. A rendelőkben dolgozó orvosok pedig ezeket az eredményeket követik, és ha bizonyított a dolog, csak akkor állítják, hogy vki a vitamintól betegedett meg.

túladagolni,pedig annyit jelent, hogy az előirt/ajánlott adag többszörösét beszeded, tehát túladagolni lehet (véletlen vagy szándékosan), dehogy ennek lesz-e hátránya rád nézve? hivatalosan vizben oldódótól nem, zsírban oldódótól pedig betegség vége (huzamos ideig tartó túladagolás kell hozzá!)

hiánybetegségek pedig főleg a vízbenoldódóknál lépnek fel, mert azokból nem raktározódik semennyi. Hamár Cvitamin, ide ez is jó, Kolombusz és a skorbut nevű betegség :)

2011. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:39



:)))))) azért abban ő is jelentősen érdekelt, hogy kizárólag az ő által forgalmazott csodaszereket vegyük :)))

a legegyszerűbb még mindig a kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás.

a hypervitaminózis pedig valódi betegség, létező, kezelendő kórok összefoglaló neve. Keress rá!

B1 vitamin nincs köztük :)

2011. ápr. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen igazad van!De nem muszáj az ő tablettáit szedni!Én sem azokat szedem!De azért érdekes az előadása nem?
2011. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

érdekes. de van egy olyan mondás, miszerint minden szentnek maga felé....

normál, kiegyensúlyozott táplálkozással ma Magyarországon senkinek nem kell vitaminbevitel pluszban. És most megdöbbentő leszek, a kismamáknak sem. Én, orvosként, semmilyen táplálékkiegészítőt, vagy terhesvitamint sem szedtem, mégsem volt semmilyen hiányom a terhességeim alatt.

2011. ápr. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogy lehet,hogy a K vitamin túladagolásának következménye ismeretlen? :O
2011. ápr. 30. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!