Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez elég lehet egy 21 hónaposna...

Ez elég lehet egy 21 hónaposnak? Ti mit csinálnátok még?

Figyelt kérdés
Minden nap ablakban nézelődünk, megnevezem, miket látunk, mondókázunk minden szituban (fürdés, pelenkázás, séta...), kézjátékokat játszunk, megnevezzük a ruhákat öltözködéskor, minden nap sétál és lépcsőzik, és játszik játszótéren (a homokozás annyira nem érdekli, inkább mászóka és hinta), néha könyvet nézünk (sokszor szaladgál inkább), képekről tanuljuk az állatokat, járműveket, színeket, hangokat, táncolunk kicsit, ezenkívül minden héten 2-3 alkalommal van valami extra, pl. zajongunk lábas-fakanál segítségével, krétával rajzolunk betonra, ilyesmik.
2017. máj. 23. 14:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy csak pár szót mond, a többi babanyelv, és nem tudom, jól csinálom-e, elég-e ez neki, vagy másképp fejleszthetném?
2017. máj. 23. 14:46
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen. Soha nem agyaltam ilyeneken, megmondom oszinten. Eltuk az eletet, gondoztam, neveltem szepen, nem projekteltem rajta. Nagyon okos fiu lett, mindenre kerdezett, folyamatosan, 2 eves koratol beszel, most 6 eves ovodaskent olvas, ir. Olvasni konyvekbol tanult, kerdezgette a betuket es siman osszeolvasta. Soha nem "treneltem" semmire direktbe.
2017. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én sem projekteltem eddig :D (ez jó) de a védőnő azt mondta, biztosan valamit nem csinálok vele, ami fontos lenne, neki is elmondtam, milyen egy napunk, és már nem tudok mást kitalálni.
2017. máj. 23. 15:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó elfoglaltságok! Én ezeken kívül vittem Ringatóra mindkét gyerkőcömet olyan másfél éves koruktól, rengeteget játszóházaztunk (persze, ez inkább téli benti program), és imádtunk csakúgy céltalanul tömegközlekedni. Budapestiek vagyunk, felültünk egy buszra, és valahol ismeretlen helyen leszálltunk, a fiam különösen imádta, megvizsgálta a buszokat, haverkodott a vezetővel, a nyugdíjas nénikkel/bácsikkal, és közben felfedeztük a várost. Tényleg jó program volt. Vidéki nagyvárosokban szintén van erre lehetőség.

Valamint volt egy pár hónap, amikor baba-mama tornára is jártunk, de az végül nem jött be, nem volt jó az időpont, helyette jött a Ringató. Úgyis mozogtak annyit, hogy hihetetlen.

2017. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok! Hát milyen védőnőd van neked?😊 ez szörnyű! Kapásból ez jut eszébe, hogy te nem csinálsz valamit? De hiszen egy 21 hónaposnak még nem kell beszélnie. Pontosabban az is teljesen normális, ha már mondatokban beszél, és az isteljesen normális, ha túlnyomó részben még halandzsázik.

A fiam 2 évesen még csak szavakat mondott, olyan 2,5 évesen pedig robbanásszerűen beindult a beszéde rögtön összetett mondatokkal. A kislányom most 2 éves 3 hónapos, most indult be a beszéde olyan szinten, hogy összetett mondatokban nyomja nekünk egész álló nap!😊

Esetleg próbáld valahogy jobban rávenni az olvasásra, az ugye nagyon hasznos. De persze az sem meglepő, ha egy energiabomba, örökmozgó 21 hónaposnak nincs kedve leülni a könyv elé.

A fiam érdekes mód egyedül az olvasás miatt volt hajlandó megállni és leülni, egyébként folyton mozgásban volt. Imádott olvasni, most is imád. Most 4 éves, az óvó nénije szerint kiemelkedő a szókincse, és gyönyörűen fogalmaz, az óvónő azt mondja, imádja hallgatni, mert nem csak beszél, mint sok 4 éves, hanem érdekes mondanivalója van😊

Szval én talán az olvasást próbálnám kicsit jobban reklámozni, de ha nem, hát nem. Nem vagyunk egyformák, nem kötelező mindent szeretni.

2017. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Nekem 2 évesem van, leírom, h mi miket csinálunk.

Szerintem nagyon fontos a közösség, társaság egy ilyen korú gyermeknél. Most, h jó az idő lehet menni játszótérre, de mi ősszel, télen is szinte mindennap mentünk/megyünk valamilyen foglalkozásra. Ahogy az előző válaszoló is írta Ringatóra, tornára, uszásra, Kerekítőre, Dudoldába ilyesmikre. Én úgy vettem észre, hogy az nagyon jót tett a gyereknek és nekem is.

Amit itthon még játszunk: duplo lego, kislego, építőkocka, jenga, fakirakos játékok, babakonyha, favonat, Thomasos vonat, festés, gyurmázás, autópálya, autózás, parkolóház, illetve ezek kombinációt. Olvasunk, mondokázunk mi is napi szinten, színezés, zsírkréta, sima kréta az aszfalton, szappanbuborékfújás. A kertben, homokozás, labdázás, fára mászás, hinta, fribizés, kismotor, fotobicikli. Hirteken ezek jutottak eszembe. Az enyém nerég múlt 2 éves és még csak pár szót mond, nekem azt mondta a védőnő, h minden rendben, minden gyerek máshogy fejlődik.

2017. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Huh az enyem is ennyi idos, de en nem tartom ezt igy szamon :)

A fejlesztes szotol kiraz a hideg. Ok gyerekek, szeressuk oket, es fogkalkozzunk veluk. Aztan majd az iskola megtanitja oket szamolni, en igy vagyok vele.


Amit kihagytal , jartok gyerektarsasagba? A szocializacio ebben a korban mar nagyon fontos. Ringato? Baba mama klub, babatorna, ilyesmi ?

Mi pl jatszobolcsibe jarunk heti 3 szor , es ott van, hogy fel orat gyurmazik pl, otthon ez meg nem erdekli. Da ahogy latja a tobbieket, csinalja o is. Nezi az idosebb gyerekeket, hogy csinaljak.

Fogocskazik nagyobb gyerekekkel. Szerintem ez fintosabb ebben a korban mint az ezredik otthoni mondoka.

2017. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket :) vonatozni pont készülök vele valamelyik nap. Próbálom az olvasást, de nem erőltetem, szóval leül picit, nézi, megmutat pár dolgot, aztán otthagy, engedem rohangálni, de ha folytatom csak úgy a magam szórakoztatására, kiveszi a kezemből és eldugja :D

Én is későn kezdtem beszélni, szóval alapból én nem aggódtam ezen, de könnyű az ember fülébe beleültetni a bogarat.

2017. máj. 23. 15:34
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, minden nap találkozunk gyerekekkel, de a közös játék még nem annyira jellemző, simogatja őket, mosolyog rájuk, esetleg a maga nyelvén mond valamit.
2017. máj. 23. 15:35
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

hú, akkor én most leírom, hogy a fenét foglalkozok én ennyit a sajátommal...a nagynak se voltam egész nap a fenekében ilyen-olyan játékokkal, csináltam a házimunkát, ők meg mennek ide-oda a lakásban, szétszedik és pakolnak. Jó időben kinn az udvaron lehet csúszdázni, vagy mentünk babakocsizni, sétálni. Munka miatt a nagy 15 hósan ment bölcsibe, a bölcsi után igyekeztem azt a kis időt vele tölteni, de semmi tudatos munka nem volt, mikor mihez volt kedve. Sokat olvastam neki, azt imádta, most is. A kicsi 16 hós, nemsokára ő is bölcsis lesz, de ő már szeret a nagy sarkában lenni és remekül eljátszanak együtt.

Annyi még, hogy heti 1x, 2x megyünk játszóházba, ahol afféle ringatós, mondókázós, tornázós délelőttök vannak, és ott játszik, meg "szocializálódik" a többi gyerekkel.

2017. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!