Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állapítsam meg, hogy...

Hogyan állapítsam meg, hogy visszatartja a kakit vagy csak szimplán szorulasos?

Figyelt kérdés
Kisfiamnal 2-3 hete kezdődött a szorulasos mizéria. Laevolac-al sikerült azért naponta produkálni egy diónyi kemény kakit, de most már ez sem használ. 2. napja nem kakil; közben az is eszembe jutott, h visszatartja esetleg. Egyszerűen nem tudom megállapítani, mert mindig elbújik ill kikuld a szobából engem is. Próbáltam meglesni, de nyilván messziről nem látom, h szorítja e a popot vagy inkább erőlködik. Nyögni szokott közben, de ez mindkét esetben előfordulhat, nem? Tegnap egy körömnyi kis kemény kaka volt a pelusban, ha visszatartja akkor az nem jött volna ki, nem? Ma reggel is kaka foltos volt a pelus. Közben tomom gyümölccsel, zabkorpa stb. , most megpróbálom a lenmag olajat is. Emeltem a laevolac adagját (orvos mondta), plusz kap tamarin lekvárt...kétségbe vagyok esve, mit csináljak? Adjak kupot délután? Egyáltalán hogyan allapitsam meg h nyomja vagy visszatartja? Nagyon aggódom :( közben látom h diszkomfort érzése lehet, plusz tegnap is vagy 5* küldött ki, gondolom olyankor van inger...volt már valaki ilyen helyzetben?

2017. máj. 24. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2017. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 éves
2017. máj. 24. 10:06
 3/13 anonim ***** válasza:

szerintem ennyi idősen simán visszatartja, az enyém 9 hónaposan kezdte. Szegénynek elég volt 1-2 fájdalmas tapasztalat és mindjárt nem akarta, pedig láttam rajta, hogy erőlködik, nyög, de aztán nem volt semmi. Laevolac-kal kezdtük mi is, hát, 2-3 hónap után (emeltem az adagot is), abbahagytuk. Ráadásul szegény éjszaka sírt, fájt a hasa tőle (utólag mondta a doktornő, hogy igen, a laevolactól fájhat).

itattam, mint a hülye, hogy kell a folyadék - nem adtam már neki semmit, ami foghatja a hasát, ami elég nehéz volt, mert ugye ebben a korban menő a répa-krumpli-alma-banán, és ezek keverékei, szóval hiába adtam neki "hashajtó" gyümit, kajákat, semmi nem használt. 2-3 nap kakimentes nap után kúpoztam, meg konkrétan ujjal kellett kipiszkálnom belőle. Szörnyű időszak volt.


Aztán - miután felsültünk a Laevolac-kal, én is nézegettem a neten, külföldi oldalakon, és az amerikai gyermekgyógyászok honlapján találtam, hogy a Laevolac (laktulóz szirup) idejétmúlt és nem is a legjobb, a mellékhatásokat tekintve (hozzászokás, valamint hasfájás, nálunk még ekcéma is lett)

MACROGOL a megoldás, ez egy egyáltalán nem felszívódó anyag, reggeli tápszerébe kevertem az ajánlott adag 3/4-ét, és láss csodát pár nap alatt rendbejött, elkezdett szép lágyakat kakilni. Kb 2 hónapig használtuk, most már jó ideje nem kell, most 16 hónapos és ehetünk bármit. :))

MACROGOL-t gyerekorvos felírja, gyógyszertárban kiadják (kimérős), és fillérekbe kerül.

2017. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, megkérdezem a dokit a macrogolrol. Én a laevolac-al kapcsolatban meg csak jókat hallottam, egyelőre adom neki, meg csak most emeltem az adagon, várok hátha segít. A tamarin lekvárt is ma kapta először. De valószínű kúp lesz délután ha ma se lesz semmi. Igazából azt hiszem az lenne a legfontosabb h rajojjek visszatartja e vagy sem. Mert akkor a lelki oldalán is probalnek segíteni. De egyszerűen nem tudom. Pl ma is elhúzódott kétszer is, ilyenkor puki is van....jaj nem egyszerű. Nem szeretnek az ügyeleten kikötni.
2017. máj. 24. 12:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálta, csinálja már egy éve. Most 3. Én is elgondolkoztam rajta, hogy esetleg visszatartja és nem is nyom.

Egyébként ugyanezt csinálja, mint a tiéd. Elbújik, kiküld és nyom. Főként négykézláb. És van, hogy neki is csak egy babnyi sikerül. Egyébként úgy olvastam, hogy inkább szaladgálna, lábujjhegyre állna, ha visszatartaná és fájna a pocija egy pár nap után. De azt is olvastam, hogy a minimális kaki is annak a jele, hogy visszatarthatja. Szóval akkor legyünk okosak :)

A Macrogolt én is ajánlom. Sok szenvedés, és minden hülyeség (természetes szer, gyógyszer, rostpor stb.) kipróbálása után ez az, ami most szinten tartja nála a kakit.

2017. máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megkérdezem a dokit majd a macrogolrol. Az előbb már nem bírtam, megint elhúzódott, hallom egyszer csak h felsír. Gondolom faj neki a kaki, ahogy jönne ki. Kérdeztem is h faj a kakilas? Bólogatott. Kupot felraktam neki de az meg nem maradt fenn hanem kicsúszott így szegényt jól megrikattam és meg értelme se volt
2017. máj. 24. 13:51
 7/13 A kérdező kommentje:
De ennek ez a neve hogy macrogol? Vagy van valami más neve a készítménynek? Mert a keresőbe beírva csak angol oldalakat dob ki
2017. máj. 24. 13:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Makrogol 4000 a pontos neve. Lehet, hogy k-val van írva magyarul, de őszintén szólva én is külföldi oldalon akadtam rá és nem orvos ajánlotta először. Csak amikor említettem neki, akkor írta fel.

Külföldön ezt használják, mert nem okoz hozzászokást, nem szívódik fel. Növeli a széklet víztartalmát, ezáltal működésre készteti a beleket. És nem okoz hasi görcsöket.

A dokinak tudnia kellene, ha említed neki.

2017. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ertem, köszönöm! Egyébként nektek mondott olyat a doki h lehet ennek lelki háttere? Nekem azt mondta h mélyebb lelki okok gyokerezhetnek a dologban, mert nem normális h egy ekkora gyerek elküld, elbújik a kakilashoz. Illetve h valamit/valakit nem akar elengedni és ez így nyilvánul meg nála.
2017. máj. 24. 14:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyik dokink mondta, hogy lehet lelki ok a háttérben akkor is, ha kiegyensúlyozottnak tűnik. Márpedig annak tűnik.

Szerintem az elbújás nem ennek a jele. Én is csukott ajtó mögött végzem a dolgom, miért ne lehetne két évesen ilyen igénye? A fiam azóta bújik el mióta mászni tud. És a székrekedéses gondok később kezdődtek.

Nem vagyok pszichológus, de szerintem az, hogy egyedül akar kakilni, az még nem szorongás jele.

Nálunk volt egy költözés például. Abban már inkább hiszek, hogy az viselte meg, még ha nem is láttunk belőle semmit. És így jelentkezett. Aztán ki tudja.

2017. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!