Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz a tejem? Hogyan állapíts...

Rossz a tejem? Hogyan állapítsam meg?

Figyelt kérdés
fiam 7 hetes! nem alszik szinte semmit! de ez komoly! én már kivagyok idegileg! amióta megszületett ilyen! már kétszer lefejtem úgy a tejem hogy a védőnő is látta azt mondta rá gyönyörű! hízik heti 30-40 dekákat! Most pár napja a hasa se fáj mégis nyűgös sehogy sincs el csak cicin vagy kézbe! és már többet mondták hogy ők is így jártak hiába hízott a baba mégis vizes a tej azért kér ennyiszer enni! na de víztől hízik, nem szeretném tápszerezni de már az idegosztályon kötök ki, honnan tudom ha nem jó tejem
2013. szept. 18. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

istenem mikor értitek meg hogy nincs oylan hogy rossz tej!!!!!!!!!


tedd cicire amikor ö akarja picike frontos idö van mit vársz töle bazsjogjon egész nap? nem olyan régen még egy testbe voltatok másra nem vágyik mint az éltetö eröt ado cicire és a te melegségedet!!!

kösd magadra hordozd tedd igény szerint cicire

2013. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tejed jó, nyugodj meg. :) Arra ügyelj, hogy a baba legalább 10-15 percet szopizzon a cicidből, mert először csak a "vizesebb" tej jön ki, a végén pedig a zsírosabb tej. Egy-egy mellett teljesen ki kell üríteni ahhoz, hogy a baba hozzájusson az igazi tápláló tejhez. Így jól fog lakni és aludni is jobban tud.

A baba még pici, meg kell még ismernetek egymást, főleg az ő igényeit, hogy kialakuljon egy szoptatási menetrend. Ne idegeskedj, mert attól a baba is nyugtalanabb lesz, mindent érez, amit Te. :)

Kitartás, hamarosan könnyebb lesz, próbáljatok szépen nyugodtan egymásra hangolódni.

2013. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen én is így gondolom csak már a kimerülés szélén állok annyira nem alszik és nem 1-2 napja mindig!!! dokinő és védőnő szerint nem hogy éhes hanem túletetm fáj a hasa és azért nem tud aludni tartsam be a 3 órát de hDt 2-t alig bír ki és úgy üvölt ha nem adok cicit nem igaz :D a kendőt most próbálom beszerezni. remélem tényleg nem a tej a ludas a nem alvásban csak már nem tudom mi a baj :(
2013. szept. 18. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáj a pocija, az attól is lehet, amit Te eszel. Kitartás, az első pár hét sokunknak nagyon nehéz volt, de utána könnyebb lesz, hidd el! Próbálj napközben is pihenni, amikor ő is alszik, a házimunka megvár, most Ti vagytok a legfontosabbak!
2013. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de nem alszik!!!! nagyon max 6 órát azt is vagy 5 részletbe és kézbe . nekem azt mondták 3-4 hós korára ez elmúlik hát addig kipurcanok. azért köszönöm a lényeg hogy szerintetek sem a tejjel van gond
2013. szept. 18. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így volt. Ezt az időszakot túl kell élni. Volt, hogy óránként etettem a nagy nyári melegben. Ne éheztesd és ha véletlenül alszik, fel ne ébreszd mert már óra szerint kellene etetni. Akkor adj neki amikor ő kér.


Nekem is eléggé hasfájós volt szegénykém, minden szopi után (volt hogy közben is) üvöltött mintha nyúznák. Azt vettem észre, hogy reggelente nem üvölt, csak délutántól éjfélig, azaz mikor a tejbe átmegy amit eszem. Azt csináltam, hogy a reggeli maradék lefejt tejet (ami ugye nem hasfájós, mert éjszaka nem ettél) adtam neki estére. És igaz, akkor sem aludt sokáig, de legalább enyhültek az üvöltések.


Volt olyan, hogy egész éjszaka (tényleg egész éjszaka) semennyit sem aludtam, csak sétálgattam fel-alá és dúdolgattam neki. Leülni sem lehetett egy pillanatra sem. Úgyhogy meg tudlak érteni, milyen mikor az embernek már minden porcikája fáj a fáradtságtól és a fura testhelyzetektől amiben tartod a babád órákig.


Nekem nagy változást hozott, mikor megértettem őt. Megértettem, hogy azért üvölt mert fáj a hasa. És onnantól kezdve már nem húztam fel magam a sírásán, már nem akartam, hogy hagyja már abba. Hanem jól átöleltem, símogattam, suttogva beszéltem hozzá és hagytam, hogy kiadja magából a fájdalmát. Hiszen ugyanúgy fájt neki, hát persze, hogy üvöltött. De érezte, hogy ott vagyok neki. Sokkal de sokkal hamarabb abbahagyta az üvöltést.


Gondolj bele, 9 hónapig cipelted mindenhová, be volt zárva egy meleg sötét helyre most meg kalimpál a vakvilágba, hideg van és erős fény, persze hogy nehéz neki.


Most 4 hónapos, a hasfájás szerencsére már elmúlt, de minden sírás azóta is nagyon rövid. Egyszerűen akárhogy üvölt a fülembe, nem tud már felhúzni, mindig igyekszem megérteni a sírását és ezt ő is érzi szerintem. Felveszem, átölelem, suttogok neki, érzi hogy ott vagyok és ennyi. Ja és nem lett állandóan ölbentartós baba! Az elején sokat volt ölben, kb reggel 5-től éjfélig folyamatosan, de most már szinte alig, csak ha baj van persze, és ezt mind magától érte el, én nem kényszerítettem és raktam le soha, amikor szüksége volt rám.


Kitartást!

2013. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hidd el, a tejed jó! Eltérő íze lehet attól függően, hogy mit eszel, de hacsak nem ettél meg egy vödör extra erős csilit, a tejed tutira jó és ízlik a babádnak. Ha meleg van, akkor hígabb a tej, több víz van benne, mert több vízre van a babádnak szüksége. Ha hideg van, akkor inkább zsírosabb a tej. Jegyezd meg jól, te mindig annyi és olyan összetételű tejet termelsz, amire a babádnak éppen akkor szüksége van. Ezért akkor és annyit adj neki, amikor ő kéri (nyilván melegben többször kér inni, nekem volt, hogy óránként szoptattam).

Elképzelhető, hogy hasfájós a babád. Akkor viszont nem tudsz mit tenni, ezt át kell vészelni. Nekem is hasfájós volt a babám, egy időben csak főttkrumplit ettem de ennek ellenére ugyanúgy üvöltött. Sokszor be sem tudta fejezni a szopit, annyira üvöltött.

A sima esti nyűgösséggel sem tudsz nagyon mit kezdeni, ő még annyira pici, hogy nem érti a külvilágot. Képzeld csak el, hogy nem látsz jól, nem érted amit hallassz és csak hadonászol a hideg levegőbe. Ezt meg kell szoknia a babának.

Amiket esetleg megpróbálhaszt:

bebugyolálod, bepólyázod jó szorosan, melegen, nagyon sok baba megnyugszik ettől (hisz a pocidban is így volt)

egy mama illatú pólót vagy pelust melléraksz

körbepárnázod éjszakára, hogy ne ijedjen meg a saját kalimpálásától

esetleg 3/4-edben oldalra fordíthatod

hangok (a youtube-on van egy 12 órás szívdobogás hang, nekem bejött, vagy valami fehér zajt próbálj ki, én egy 7 perces szuperjó víz+szívdobogás hangot találtam...keress rá a sleeping babies vagy hasonló szövegekre)

és hát cipelgetni és sétálni vele töménytelen mennyiségben


remélem segítettem

sok sikert

2013. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!