Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátoknak mi a kedvenc...

A ti babátoknak mi a kedvenc pürés kajája?

Figyelt kérdés

az én babám 3 hónapos, anyatejes így majd csak 6 hónaposan kezdem a hozzátáplálást de én már tűkön ülök hogy csinálhassak neki sütőtökpürét, almapürét stb..:3

csak érdekelne hogy a ti babátoknak mi a kedvence és hogyan készítitek el? :) :)

(aki úgy gondolja hogy ez személyes kérdés és nincs hozzá közöm annak igaza van. akkor csak görgess tovább nem akarok veszekedni)



2017. máj. 27. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Almapure es minden amiben almapure van. Mondjuk en uvegeset adok neki 1 eves koraig.
2017. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

En 6 hosan gyümölcspüréket adtam (alma, barack, plusz glutenbevezetés gabonapéppel)anya (nagyija)csinálta nem tudom hogy törte, párolta, mert csak az övét ette..

7 hosan babatejpép, zöldségpürék

8-9 hosan üveges bébiétel, darabos, húsos. Ekkor tűnt fel, hogy van kedvenc, a tökfőzelék volt az és amelyikben kukorica(dara?ill kukorica"összetevő" is volt) talán paradicsomszószos is, nem emlékszem. De Univeres.


A joghurtos gyümis mixeket nem szerette,vagy ami epres, málnás, de az apromagvasokat ill déligyümiket amugy sem adtam korán.

2017. máj. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Banán, sütőtök
2017. máj. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
sütőtök
2017. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az őszibarackot szerette a legjobban.Ezt csak üvegesből tudtam neki adni.
2017. máj. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetekben minden ami barackos volt. Tejpép egy ideig.

Mikor már több dolog bevolt vezetve a nagy kedvenc brokkkli volt bármivel, illetve sütőtök-alma-répa kombó.

2017. máj. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Cékla almával és sütőtök almával. Ezt a kettőt imádta. 6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. Ellestem az üvegesekbe miket tesznek és otthon a párolóban elkészítettem. ;)
2017. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik gyerekkel 5 honaposan kezdtuk el a hozzataplalast (akkor meg negy honapos kort javasoltak, de en ravartam meg egy kicsit).

Nagyon jo etvagyu volt, szeretett sok mindent, de a kedvence az edeskrumpli volt, ezen kivul pedig a cekla es az alma.

Amit nem szeretett: sima krumpli es cukkini, tokfelek.

Ezeket ugy volt hajlando megenni, ha aprankent raktam hozza olyanhoz, amit szeret, altalaban edeskrumplihoz raktam ezekbol mindig picivel tobbet es vegul mar ette a tokfeleket is, mondjuk a krumplit soha nem szerette meg.

En sutozacskoba raktam a kockazott zoldsegeket pici vizzel, kis kocka hussal, abban sutottem/paroltam meg. Ha a visszamaradt level higitva turmixoltam, ha az keves volt, akkor forralt vizzel higitottam.

A gyumolcspurek higitasahoz is hasznaltam forralt vizet, ha kellett, vagy ha keverni akartam valamivel, akkor babakekszet is raktam bele, vagy babaknak valo natur rizsport, hogy surubb/laktatobb legyen.

Tejpepet nem adtam, mert tapszeres volt, reggel/este igy is tapszaert kapott meg, nem gondoltam, hogy hianyozna neki a tejpor.

Bolti uvegest is adram neki heti egy/ket alkalommal, foetkezesre es desszertnek is, mert mi eleg sokat utaztunk es azt akartam, hogy azt is ismerje/elfogadja, mert hosszabb utakon bajban lettem volna, ha csak az en foztomet hajlando megenni.


A kisebbik gyereknel nem voltam ilyen szerencses. 5-6 honapos koratol probalkoztam, de semmit sem fogadott el. Napi szinten keszitettem neki is ezt-azt, de max egy kanallal evett es elutasitotta. A 7 honapot mar boven betoltotte, amikor hirtelen felindulasbol vettem neki egy sutotokos csirkes bebietelt es csodak csodajara azt megette.

Ezutan boltit adtam neki kb ket hetig, a legtobbet rendesen ette, majd aprankent kezdtem adni neki az altalam keszitett etelt es akkor mar elfogadta azokat is.

Nala tejpeppel is progalkoztam, de azt sem ette egyaltalan.

2017. máj. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi most tartunk a hozzátáplálás elejéni. A kedvenc az édesburgonya, sütőtök és a répa, szereti a krumplit is. Őszibarack elmegy, almát 3x próbáltuk, most párolva krumplival megette.előtte öklendezett tőle. Én főzök is, és üvegeset is kap felváltva.
2017. máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) remélem a kislányom sokmindent megeszik majd mert imádok főzni ^.^
2017. máj. 28. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!