Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Császármetszés és szoptatás?

Császármetszés és szoptatás?

Figyelt kérdés

császármetszés után azt mondták, hogy nem eheteknyers gyümölcsöt, de meddig? hőkezelve már igen?

illetve mik azok az ételek amiket szopi miatt abszolút nem ehetek?

Azt tudom hogy epret nem (de pl lekvárban sem? Cseresznye? (Dinnye?) (Borsó kizárt gondolom)(Alma? Banán? ) Barack? Mivel ezeknek most van a szezonja és imádom a zöldséget, gyümölcsöt és székletem meg csak a sok zöldségtől gyümölcstől van.


2017. máj. 28. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne nyersen?én még répát is eszek nyersen...

Amugy meg karalábé,káposzta,brokkoli,karfiol,szamóca,málna.

Én ettem epres joghurtot és már attól kipöttyösödött nagyon csúnyán az arca.inkább nem eszek nem szeretném ha olyan lenne az arca,mert kikarmolja és utána meg sebes lesz neki.

Amúgy meg sokan esznek mindent gigy szokja a gyerek gyomra.de én puffasztot sem etten mert akkor meg szorítani fogja a hasát ami miatt sír és Neked sem lesz akkor túl jó...

Van olyan baba aki a paradicsomot sem bírja mert kipirosodik a popsija.

2017. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A miértekre sajnos nem kaptam választ csak azt hogy NEM lehet enni. :)
2017. máj. 28. 15:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Az érzékenység egyéni. Az epres joghurttól az eper és a joghurt miatt is kipirosodhat a baba. Ki kell tapasztalni, melyik a ludas. Meg a K betűs zöldségeket szokták mondani, káposzta, kukorica stb.

És elvileg nem lehet enni továbbra sem nyers húst (pl. szárított sonka sonka), nyers tojást és penészes sajtokat.

Van, aki a tejtermékeket se bírja.

2017. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

miért? azért mert hasfájást okoz a babának a K-betűs zöldségek.

igen van olyan baba amelyik még a tejtermékre is érzékeny, nálam a jorhurtnál az eper volt a hibás mert minden nap fogyasztok tejet, sajtot és egyéb joghurtokat

2017. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Idővel kitapasztalod, mit ehetsz, mi bántja a picipocit.

Pl. én ehetek káposztasalátát, paradicsomot, tejterméket, attól nincs gond. De a nyers hagyma és a csokoládé hasfájást okozott, pedig elvileg nem tilos.

Pár hónapig ki lehet bírni, hogy óvatos vagy, rengeteg zöldség és gyümölcs van, amit szabad enni.

Előre nem lehet tudni, ki kell tapasztalni. Sajnos van, hogy krumplin és kenyéren él valaki hónapokig, más meg eheti a székelykáposztát tejföllel.

2017. máj. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sose hallottam, hogy nem ehetek nyers gyümölcsöt, ezt ki mondta? Én ettem, egy szóval nem mondtak ilyet.

Az tiltott ételek nagy része meg régi berögződés. Minden baba másra érzékeny vagy nem érzékeny. Én mindent ehettem, csak tejet nem ihattam (tejtermékkel már nem volt gond), semmi baja nem volt a lányomnak. Ki kell tapasztalni.

2017. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!