Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szofi vagy Szofia?

Szofi vagy Szofia?

Figyelt kérdés
Melyik szebb? Mindkettő nagyon tetszik, vagy esetleg még Szófia.
2017. máj. 29. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szofia/Szófia a szebb szerintem. Úgyis mindenki Szofinak fogja becézni, pont emiatt az inkább egy becenév. Felnőtt korban jobb azért ha van egy "komolyabb" neve is az embernek.
2017. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szófia jobb, de a Szófia hercegnő jut az eszembe róla.
2017. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem a Jók és rosszak iskolája c. könyv adta az ihletet, Agatha és Sophie. Csak sajnos egyik sem megvalósítható Mo.n. Akkor Szófia vagy Szofia?
2017. máj. 29. 09:54
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Szófia lett volna a kislanyunk de fiunak erkezett.:) Gyonyoru nev szerintem is. Az elso hozzaszoloval egyetertek Sofi az bevenev es ugyis ugy fogjak hivni oviban suliban...
2017. máj. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szofia
2017. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Én Szofit választanám. Nagyon szép. A Szofia, vagy Szófia így leírva valahogy nem tetszik.
2017. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Zsófia. A többi csak magyarba erőltetett név. De ha csak ebből lehetne választani, akkor nagy nehezen a Szófia, bár magyar vezetéknévvel az is tragikus.
2017. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, kérdeztem én hogy milyen a Zsófia?! Tudok róla hogy létezik, nem is ez volt a kérdés! Nekem meg a Zsófia nem tetszik, egy hatalmas melák jut róla az eszembe. Ennyi.
2017. máj. 29. 10:46
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
A Szofit biztos nem adnám, az egy cigi márka és amúgyis becenév. Gondolni kell arra is, hogy a kislány egyszer felnőtt nő lesz. A Szófia nem rossz. Ami pedig a Zsófiát illeti, az sem magyar név, hanem szlávosan átvett görög. Az eredeti név kiejtése igenis Szofia. Felesleges külföldi neveknél magyarkodni. Semmivel nem különb a Zsófia a Szófiánál vagy pl. az Erzsébet az Izabellánál. Ugyanolyan külföldi név mindkettő, csak másképp írva. Akkor lenne jogos a felháborodás, ha valaki pl. Emese helyett Emeshét akarna adni.
2017. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, kérdeztem én hogy milyen a Zsófia?! Tudok róla hogy létezik, nem is ez volt a kérdés! Nekem meg a Zsófia nem tetszik, egy hatalmas melák jut róla az eszembe. Ennyi.


Oké, nekem meg a Szofiáról egy vékony kis romalány(nem a pozitív fajtából), lányom csoporttársa oviban. Ők adnak ilyen erőltetett neveket a gyerekiknek.

2017. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!