Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babát kell keltegetni?

Tápszeres babát kell keltegetni?

Figyelt kérdés
2017. máj. 31. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

NEM a táplálási módtól függ!


Ha sárga, aluszékony vagy kissúlyú, esetleg koraszülött. Vagy bármi más baja van, ami indokolja, akkor KELL kelteni.


Egyébként nem.

2017. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell! Ez a védőnőknek a mániájuk.


Az én kislányom kis súllyal született (2680 g), 36+3.hétre.

A 3.nap után mi is jöhettünk haza, mint minden anyuka, pedig kicsit sárga is volt a kislányom, de nem kellett kék fény alá tenni.

Szerencsére volt bőven tejem, így az etetéssel nem volt gond. 3 óránként kelt enni, de a védőnő RÁM SZÓLT, hogy keltsem enni! Hát én bizony próbáltam, de a kincsem úgy aludt, hogy akár bombát is lőhettem volna mellette. És rájöttem, hogy hiába kis súllyal jöttünk haza, hiába sárga(!), ameddig gyarapodik a súlya, nem foglalkozok az ébresztgetéssel. Igény szerint szoptatok, már fél éves, 67 cm, és több, mint 8 kg. Tehát egyáltalán nincs szükség arra, hogy keltegesd! Ha éhes, ő felfog ébredni, hidd el.

2017. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az en fiam nagy sullyal szuletett, de besargult (mar otthon voltunk a korhazbol). Nekem akkor par napig ebresztenem kellett, mert nagyon aluszekony volt, hanem ebresztettem volna, akkor alig evett volna es a sargasag fokozodott volna/tovabb tart. A gyerekorvos mondta, hogy ebresszem, ha kell es etessem 3 orankent, amig nem javul a helyzet, igy meg is usztuk a korhazat. Tapszeres volt.

A sargasag utan kb 4 hetes koratol ataludta az ejszakat, akkor termeszetesen mar nem ebresztettem, napkozben jelezte magatol az ehseget kb 3 orankent. (Kiveve, ha babakocsiban voltunk uton, akkor vegig aludt, nem ebresztettem, mert ahogy hazaertunk mar ugyis ebredt es uvoltott a tapszerert.)

2017. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En keltegettem es vegulis nem bantam meg. (Bar akkor nagyon kikeszultem a nemalvastol) Az elso par hetben en biztos keltegetnem a kovetkezot is mar csak a sajat nyugalmam miatt is.
2017. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kórházban erőltették a keltegetést, ott csináltam. amikor hazajöttünk, 2 védőnő kétfélét mondott, hát úgy döntöttem, hagyom aludni. Eleinte magától ébredt éjszaka, akkor megetettem, de sose keltettem. Végigaludta az éjsazkát 6 hetes korától, bolond lettem volna keltegetni. Szépen gyarapodott, az első hónapban több mint egy kilót hízott.
2017. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!